Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska fogamzásgátlót vagy...

A macska fogamzásgátlót vagy az ivartalanítást válasszam?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Fajmacskanal, ha nem csak hobby minoseg, felmerulhet a fogamzasgatlo hasznalata inkabb, minden mas esetben az ivartalanitas a olcsobb, celravezetobb, egeszsegesebb.
2014. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás egyszeri költség. Fogamzásgátló alkalmankénti költség, plusz lehetnek egészségügyi következményei is.
2014. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbit.
2014. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az ivartalanítás.
2014. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, hogy később akarsz-e kiscicát? Mi először a fogamzásgátlót adtuk, aztán később ivartalaníttattuk. Már menekült tőlem, mikor a torkán keresztül lenyomtam a gyógyszert:) Aztán rászántam magam a műtétre, vagyis a macskát:)
2014. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló mindenképpen csak ideiglenes megoldásként merülhet fel. Hosszabb távon méhgyulladást, emlődaganatot okozhat a macskáknál. Ráadásul folyamatosan kell adagolni, és ha egyszer elfelejti az ember, hát...

Az ivartalanítást egyszer kell elvégezni, minimális kellemetlenséggel jár, és az előbb említett betegségek nem fognak előfordulni, el sem lehet felejteni. Hosszabb életű macskád lesz.

2014. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanításnak csak előnyei vannak, a fogamzásgátlónak viszont hátrányai is és nem biztonságos, veszélyezteti a cica egészségét.
2014. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az ivartalanítást választottam. Utána emlődaganata lett, el is pusztult szegénykém :(
2014. ápr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem az ivartalanítástól lett emlődaganata, sajnálom a cicát. Sajnos csak abban az esetben csökkenti az ivartalanítás nagymértékben az emlődaganat kialakulásának a veszélyét, ha még nagyon fiatal korban, első tüzelés előtt történik a műtét. Ezért is fontos max. 6 hónapos kor körül elvégeztetni. Viszont a gennyes méhgyulladást, petefészekrákot, hererákot teljesen kizárja. Valamint nagymértékben csökkenti a halálos vírusok (pl. FIV,Felv) fertőzésének az esélyét.
2014. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én mindenképp a műtétet javaslom, mégpedig tapasztalatból. 3 cicám van, mindhárom nőstény és fogamzásgátlót szed.A két nagyobb már több mint 2 éve a kicsi pár hónapja. Az egyik cica, egyik napról a másikra étvágytalan lett, nem mozgott...nem csinált semmit, wc-re sem ment, csak gubbasztott és semmivel sem lehetett jókedvre deríteni. Láttuk hogy nagy a baj, ezért kerestünk egy állatorvost és elvittük hozzá. Kiderült hogy a fogamzásgátló miatt begyulladt a méhe és nagyon gyorsan meg kell műteni mert pár nap múlva elpusztulhat. Ma kivették a méhét, de mondta a doki hogy a cicus petefészkei is tele voltak cisztával.

Mondta, hogy nemrég volt egy esete, mikor egy másik macskának a szőre hullott ki ugyanettől a gyógyszertől. Anyósoméknál egyik macska elpusztult, valószínűleg ugyanettől. Az állatorvos is mondta hogy állatoknak szánt fogamzásgátló NINCS! Tehát amit felírnak az emberi alkalmazásra javasolt. Az állatokat hosszú távon (pár év - de lehet kevesebb is) kinyírja.Én tanultam a hibámból. Ha akkor elviszem, talán a cica is kevesebbet szenved és én is 10.000 ft körül megúsztam volna. Így viszont szegény macskusz folyamatosan szenved, eddig a gyulladástól, meg még napokig a műtéttől, és az én pénztárcám is vékonyabb lett 20.000 ft-tal. Szóval ha rám hallgatsz, jót akarsz a cicádnak és azt szeretnéd hogy még sokáig veled legyen akkor vidd el műtétre. Neki is és neked is jobb lesz.

2014. ápr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!