Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tarthatnék cicát?

Petra666 kérdése:

Hogyan tarthatnék cicát?

Figyelt kérdés
Már volt 3 cicám, de mindegyik kevés ideig. Az első 2 hónap lehetett. eltűnt. Mivel még kicsi volt, biztos elvitte valaki. A 2. 1 évig volt nálunk, mindig csavargott, és őt elütötte egy autó. :'( A harmadik olyan öt hónap körül lehetett szintén eltűnt. Nem lehetett volna semmi ilyen, ha bent tarthattam volna, de apu azt nem engedi! Igyse értem, mert vannak még az udvaron cicák akik nem csavarognak annyit, és jól kijött velük az én cicám. Minket is szeretett. Igaz, apu azért sokszor goromba volt vele. :/ De sose bántotta. Szeretnék végre egy cicát aki meg marad. Tudom rosszul hangzik, de van ilyen pince helyiségünk, ha éjszakára rá lehetne szoktatni, hogy bent aludjon? Vagy valamilyen ötlet? Nagyon fontos lenne.

2014. ápr. 9. 15:57
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az s lényeg, hogy nem lehet lakáscica, de kellene valami biztonságos megoldás! :)
2014. ápr. 9. 15:59
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak bent élhetik meg a magas életkort. Ivartlanitani kell és akkor nem fog elcsavarogni vagy legalább is nem annyira.Verekedni sem fog és ezáltal nem kap el halálos betegségeket pl.Macska AIDS ,FeLv,Fip stb.Oltatni is kell rendszeresen.


Itt van pár hasznos anyag:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint van akkor csak szerencsével érheti meg a 6.-évét.Egy benti cica 15-20 évig él ÁLTALÁBAN!!!

Igaza van az előzőnek.Ivartlanitani kell és akkor talán(70%) 5-7 évvel tovább fog élni.

2014. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, oltások alap. Nem rossz ötlet hozzászoktatni, hogy éjjel be van zárva. Kifutót nem tudsz készíteni neki kint? Vagy macskabiztos kerítést? Az megoldaná a problémát.
2014. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az ivartalanításnak utána járok:) Az udvarba az egyik macska kinti és csavarog is, egyáltalán nincs oltva semmi ellen és ivartalanítva sem. Makk egészséges. :)) Nem mellesleg 15 éves. A másik udvari cica kb. 2 éves ő is jól megvan. Akkor még sincs módszer arra, hogy kint legyen biztonságban?
2014. ápr. 9. 16:14
 6/18 anonim válasza:
Szia! Nekem volt egy kinti cicám, aki nemrég ment el, baleset érhette szerintem mert nem jött haza, ennek lassan három hónapja, általában csak pár napra ment el. Ő 7 és fél éves volt, nem volt ivartalanítva. Tehát lehet "kint" is tartani őket,garázsba volt neki a helye. Barátomnak szintén kinti cicái vannak, három is, kettő nőstény, egy kandúr és ők is már 7-8 évesek. A helyiségben ahol alszanak, az ajtón lett csinálva egy kis rés, ahol ki-be járhatnak. :-)
2014. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
3. köszi válaszoló jó ötlet, de sajnos nem, mert közös udvarunk van.
2014. ápr. 9. 16:22
 8/18 A kérdező kommentje:
dejó. csak én már féltem őket, mert nekem egy év volt a max. :/
2014. ápr. 9. 16:23
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz megfelelően gondoskodni róla akkor ne tarts cicát. Azért ne tartsd ,hogy elüssék vagy korán meghaljon.Ha már macskát akarsz akkor gondoskodj róla felelősségel.
2014. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 ecsemecse ***** válasza:
100%

Valóban, a macska 100%-osan csak bent van biztonságban. Van sok lehetőség, amivel biztonsággal engedheted ki. Vannak macskabiztos kerítések és vannak macskák számára kialakított kifutók is. Az én cicám például egy kufutóban van kint, de mellette ha akar, bejön a lakásba, éjszakára pedig velünk van bent. Ezek azonban elég költséges építmények.


Ha ezeket nem tudod neki biztosítani, akkor is kell, hogy legyen valami biztos hely, ahova elbújhat akár az időjárás elől, akár más macsekok elől. Erre a pince például alkalmas lehet, az száraz, télen melegebb, mint kinn, nyáron hűvösebb. Viszont mindenképpen alakíts ki neki egy ágyikót. Vehetsz boltban is kis kosárkákat, de az enyém pl a 3 kosarából egyet sem használ. Viszont csináltam neki még mikor ide került egy kartondoboz kuckót. Alul hungarocel lappal kibéleltem, hogy jól szigetelvelegyen, és jópár pamut és kötött holmival béleltem ki. Azóta is aza akedvence :)


A hosszú életű cica titka az ivartalanítás, lehetőleg még ivarérettség előtt, azaz 4-6 hónaposan. Ha ezt megteszed, nem fog eljárkálni annyit, nem üti el az autó, nem verekszik állandóan más macskákkal.


Az éjszakai bezárással egy gond van: a cica esténként aktívabb, mint napközben. Ezért már kiskorában hozzá kell szoktatnod, hogy az éjszaka az nyugis. Már az első nap vidd le a tálkáját, szokja meg, hogy ott kap mindig vacsit. Amíg eszik, nyugodtan be tudod zárni biztonságosan, utána megkeresi a kis helyét és aludni fog. Az enyém 5 éves, és nagyon jól tudja, hogy legkésőbb 7-8 öra felé megyünk enni, akkor már sorban áll a kifutóban, utána pedig le is fekszik aludni és végigalussza az éjszakát. Mostanában egyre nehezebb még reggel is felkelteni, olyan mélyen alszik :)


Ami linkeket pedig a 2. válaszoló írt, valóban olvasd el, nagyon sok hasznos dolog van benne, amivel a cica életét hosszabbíthatod, ezeket nem írom le mégegyszer. :)

2014. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!