Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz így a cicámmal és velem?

Mi lesz így a cicámmal és velem?

Figyelt kérdés
Van egy nagyjából egyéves fehér cicám, akit tényleg tiszta szívemből szeretek. Körülbelül 2 hete fialt 5 kiscicát, ebből 1-et megevett.., egy pedig pár naposan eltűnt. Biztos egy kandúr, vagy nem tudom. Ma elég gyanús, mert nem igazán akar enni, pedig nagyon beles egyébként. Attól tartok, hogy a szembe szomszéd megmérgezte. Meg sem tudnám mondani, h életemben hány macskámat nyírt ki hol így, hol úgy, egészen pici korom óta utána nagyon sokáig kivoltam mindig. Sajnos igazi macskab*zi vagyok, mérhetetlenül szeretem őket. Mostanában a környéken több macska is elpusztult, és egyértelmű, h ez a szomszéd mérgezte meg őket. Szerintetek evett a méregből annak ellenére, h bőven kap enni (így hogy szoptat meg ugye főleg) vagy mondjuk terhesség utáni depresszió? És ha elpusztul, mi lesz a kiscicákkal, lehet őket valahogy táplálni, vagy a tejbe is bekerül a méreg és ők is elpusztulnak? És ha ez lesz a vége hogyan vészeljem át? Ezt a cicát a volt barátomtól kaptam (aki még nagyon hosszú idő után is, és annak ellenére is amit tett, a világot jelenti nekem), miután éveken át sóhajtoztam itthon egy cicáért, mert nem lehetett. A legnagyobb lelki támaszom ez a cica, miután átvészeltem egy egészségügyileg, pszichésen problémás, vagy megmaradok, vagy meghalok időszakot. Állatorvosra sajnos nincs pénzünk, ugyanis az én betegségem az utolsó fillért is elvitte.
2014. ápr. 13. 10:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz anyagi helyzetben vagytok. Viszont életekkel játszol. Igenis, ha nincs pénz ellátni, akkor már vagy olyan idős, hogy belásd, az ő érdekében segítséget kell kérned, és le kell mondanod róla. Keress állatvédő szervezeteket, macskamentőket, elmondod mi a helyzet, és biztos vagyok benne, hogy ha úgy látják, hogy jó gazdi vagy, akkor nem is biztos, hogy elveszik, hanem segítenek, hogy orvoshoz jusson.
2014. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
ez egy tök jó ötlet, köszönöm! egyébként örömmel jelentem, h elkezdett járkálgatni és eszegetni. itattam vele langyos tejet és a levesből szedtem ki neki csirkehusit. még a szeme is másabb, úgyhogy bár lekopogom, de szerintem ezt megúsztuk:)
2014. ápr. 13. 14:01
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy rájöttél, mennyire vacakul kezeltétek eddig a macskákat.

Azt tudom még ajánlani, hogy fordulj a helyi/környékbeli állatvédőkhöz, cicamentőkhöz. Attól függően, hogy hogy vannak eleresztve anyagilag és milyen elvek alapján működnek, lehet tudnak neked segíteni. Pl. nálunk cicamentők nullköltségvetésből dolgoznak, de kismacskát szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel, ellenőrzési lehetőséggel tudnak hirdetni. Ha arra kerülne a sor, tudnának segíteni szoptatós anyacicát keresni. De vannak olyan szervezetek, akik a bajba jutott gazdiknak szoktak segíteni (táppal, orvosi ellátással), amíg rendeződik az anyagi helyzetük, de vannak olyanok is, akik megkérnek, hogy mondj le a macskáról, csak úgy tudnak segíteni rajta (meg olyanok is, akik cizelláltan elküldenek a búsba, mert a gazdi felelőssége a portáján belül tartani a jószágát). Szóval néhány telefont, e-mailt megér a dolog.

Másrészt ideiglenesen lehet azt a macskát bezárva tartani. Csak legyen bent rendszeresen tisztított cicawc (legrosszabb esetben kartondobozt + homok) és ugyanúgy le kell fárasztani, "vadásztatni kell", mintha szobacica lenne. Ki pedig csak felügyelettel mehessen. (Tapasztalat: tavaly a szomszéd albérlőjével gyűlt meg a bajom, macska 1,5 hónapot húzott ki szobafogságban, szerencsére hamarabb lecsukták a vadbarmot, mint jelentkezett volna bárki a cicóért.)

2014. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
most zárjam be szegényt a műhelybe? most nyilván még több időt tölt ott a kiscicák miatt, de meg is őrülne, ha nem jöhetne ki. reggel már alig várja, h kiengedjem. egyszer volt bezárva véletlenül egy fél napra, mert azt hittük kint van, és becsuktuk az ajtót, mi meg elmentünk itthonról. mikor hazajöttünk, már messziről lehetett hallani a siránkozását, azt hittük valahová beszorult, vagy ilyesmi. akkor lenne ez megoldható, ha kiköltöznék a műhelybe hozzá, dehát nem vagyok itthon egész nap, h vele legyek. iskolába és dolgozni kell járni:/ ha meg behoznám a házba, anya macskástól hajítana ki. egyébként anya most olyat mondott, hogy soha nem gondoltam volna. látta, h mennyire kétségbe vagyok esve, és bár a macskáért nincs oda, de engem nyilván nagyon szeret. mikor már jobban lett, megpróbálta visszacsalogatni, h ne menjen már megint az utcára. nem jött össze neki, úgyhogy újabb módszerhez folyamodott. elkezdte simogatni a kiscicákat, akik erre felébredtek és nyilván nyávogtak rögtön. erre rögtön visszafutott, és átölelte őket. erre anya azt mondta, hogy jobb anya, mint néhány ember. hát el sem hiszem:)
2014. ápr. 13. 14:20
 15/19 ecsemecse ***** válasza:
100%

Mindenképpen keress fel egy menhelyet vagy állatvédő szervezetet. Főleg ilyenkor, tavasszal vannak az ivartalanítási akciók, töredéke áron megcsinálják a műtétet, csak be kell jelentkezni. Ha azt mondod, hogy most nem is tudod elvinni, mert szoptat, felírnak és kapod a kedvezményt. Nálunk 11.000 ft az ivartalanítás + a "parabola" a nyakára, de a menhelyre akik bemennek, megcsinálják 2.500 ft-ért. Csak siess, mert általában korlátozzák a létszámot!


A mérgezés meg nehéz eset. Először is tudni kéne azt, hogy milyen méreg. Minden méreg máshogy hat. Ha patkánymérget evett pl, akkor azon sajnos nem tudsz segíteni. Az belső vérzést okoz. De a legtöbb méregnek azért van ellenszere, azt kéne kideríteni, hogy valban evett-e, és ha igen, akkor mit. Vannak esetek, amikor egy gyomormosás is elegendő, ha időben kiderül a dolog és olyan a méreg.

És igen, vannak olyan mérgek, amik miután felszívódnak, anyatejjel tovább adhatóak a piciknek, abban az esetben a picik is mérgeződnek.

Cicának elvileg nem lehet tejet adni, de ha mást nem iszik, 1 adag tejet 2 adag vízzel hígítod, az talán el fog fogyni. A legfontosabb, hogy igyon a cica! Ha enni nem is eszik, inni muszáj! Ha tudsz, vegyél neki kecsketejet, az a legjobb, de ha ilyen anyagi gondjaitok vannak, akkor szerintem inkább a hígított tehéntej marad.


Viszont el kéne vinni minél előbb állatorvoshoz és a továbbiakban is kéne, hogy lássa orvos. Kinti cica akár betegségeket is könnyen összeszedhet, azok is okozhatnak ilyen tüneteket. A legtöbb betegségre léteznek vakcinák, amik ugyan 5.000-10.000 ft között mozognak (vagy még több), de ezek egy évre szólnak. Nem tudom, hogy belefér-e a költségvetésbe, de ha esetleg te is dolgozol, akkor havonta csak 1.000 ft-ot félreteszel a cicára, akkor minden évben védve lesz. Ami még nagyon fontos lenne a féreghajtás. Nem csak a cica miatt, miattatok is. A macska a férgeit ugyanis tovább tudja adni az embernek, észrevétlenül fertőződhettek ti is (lehet, hogy már meg is történt). Én féreghajtó tablettát veszek, 3 havonta a két macskának egy tablettát (fél-fél mindegyiknek), amiért 165 ft-ot fizetek. Szerintem ennyit azért megér nem csak a macska de a családom egészsége is, ez a leginkább alap dolog, amit kéne.


Ha esetleg valami gond lesz az anyacicával, szólj, írj privibe! Nekem van fölösleges tejpótlóm (ősszel örökbe fogadtam két 3 napos árva cicát), szívesen elküldöm postán, ha nem tudjátok megvenni. Remélem azért túléli az anya, mert nagyon nehéz dolog a piciket felnevelni (3 óránként kell szopiztatni, a kiválasztásukat is kell segíteni, suli mellett nehézkes lesz...)

2014. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon köszönöm a sok segítséget!!
2014. ápr. 13. 16:19
 17/19 ecsemecse ***** válasza:
És igen, ha bezárnád az jó lenne. Gondolj bele, elmászkál, ki tudja, hogy fut össze kutyával és most nem olyan virgonc, hogy el tudjon menekülni. De ugyanez a helyzet az autókkal, a másik macskákkal, és akkor biztos, hogy neked kell a piciket nevelni. Legalább addig be kéne zárni, amíg meg nem erősödik újra. Lehet, hogy már holnap lesz olyan jól, hogy menjen. Ha visít is, ez most az ő és a picik érdekében történik. A picik miatt egyébként most biztos, hogy nyugodtabb lesz és nem fog annyira üvölteni, meg ha rosszul van, akkor úgy sem fog küzdeni ellened, el fogja fogadni. Ha hisztizik, az már egy jó jel lesz, akkor jobban van.
2014. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azt tudja anyukád, hogy a "nem párzástól" és a sok szüléstől begyulladhat a méhe és így is úgy is ki kell venni, vagy meghal?? És azt tudja anyukád, hogy létezik macska AIDS is? És ugyanúgy nem gyógyítható mint az embereké sem!

Ivartalanítás, egyszer kell, sokkal jobb lesz! És mi lesz a kicsikkel? Azokra van pénz? Etetni stb majd később?? Vagy meg sem érik?

Lehet kérni részletfizetést, és ha sietsz még az ivartalanítási akciókat eléred, mert most erősen szezon van!

2014. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
TROLL. Ugyanebben a stílusban ugyanezt a kérdést már feltette...
2014. ápr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!