Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cicát mennyi idős kortól...

Lány cicát mennyi idős kortól lehet ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 22. 12:21
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Az enyém kb 5 hónaposan már vemhes volt. Akkor lett ivartalanítva. Szerintem 5 hónaposan már viheted te is, még mielőtt elkezd tüzelni...
2014. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12-14 hetes kortól. Minnél előbb annál jobb.
2014. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ecsemecse ***** válasza:
Az én cicáim 4 es fél hónaposak voltak, a doki ajanlotta, hogy ha akarom, már hozhatom. Kérd ki a doki véleményét, de 4-5 hónapos kortól már ajánlani szokták. Elég hamar ivarérettek lesznek...
2014. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
22%
Az első tüzeléskor/után már viheted is nehogy késő legyen..
2014. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárni a tüzelést! Sőt nőstény macskánál nem is lenne szabad megvárni, mert a későbbi tejmirigy daganat valószínűségét (ami a macskáknál szinte mindig rosszindulatú) csak úgy lehet minimálisra csökkenteni, ha még ivarérés előtt, azaz tüzelés stb. előtt ivartalanítják! 4 hónapos kor már ideális minden tekintetben, annál tovább nem kell várni.


Ha az orvos nem akarja, akkor mondd meg, hogy a saját kamarája is kiadta állásfoglalásban, hogy ivarérés előtt ajánlott az ivartalanítás és igenis csinálja meg, vagy ha csak nem meri, mert nincs tapasztalata, akkor viszed máshova. Nekem a kandúrra akarták mondani, hogy majd mikor már büdösít, meg 8 hónaposan, aztán mondtam, hogy mi a jó égnek várnék meg mindent, amit meg akarok előzni vele, ez a macska még a hat hónapot se tölti be herékkel és megcsinálják, vagy vigyem máshova. (Ekkor volt négy hónapos.) Erre közölte, jaj hát végül is meg lehet csinálni, csak koplaltassam ki. ELőtte meg végig azt mondták, hogy majd ráér, meg nem kell meg stb.

2014. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ryuuzaki ***** válasza:
100%
3-5 hónap között - minél előbb, annál jobb; pláne így tavasszal.
2014. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akár lehet már 4 hónaposan is! Az orvos meg tudja mondani! Kell hozzá a súlya, milyen állapotban van, nem e beteges stb...
2014. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. aug. 27. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!