Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős kortól fürdethető?

Firestorm kérdése:

Mennyi idős kortól fürdethető?

Figyelt kérdés

Hogyan kell fürdetni cicát és mennyi idős kortól?Be lett kerítésen dobva egy 4 hét körüli kis cica és szeretném lefürdetni,mert elég piszkos szegény.

Féreghajtót kapott már,de a bolhairtással nem vagyok tisztában,hogy mi ajánlott neki?Nekem kutyám van így nem igazán értek a cicákhoz.Segítségeteket előre is köszönöm.


2013. nov. 20. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A bolhairtással nagyon vigyázni kell kölyökmacskáknál! Sokféle szer van, mind súlyhoz ill. korhoz kötött, amibe egy 4 hetes macska nem igazán fér bele! Sima vízzel meg hiába fürdeted meg, a bolhák ellen semmit sem ér. A legegyszerűbb, ha beszélsz az állatorvossal, mert ő jobban ismeri a forgalomban lévő szereket. Én a macskára nem tennék semmit, csak a fekhelyét szórnám be úgy, hogy a macskával ne érintkezzen a por. De, ha bent van a lakásban a macska, akkor a szőnyegek alját (feltekered a szőnyeget, beszórod a padlót, és visszarakod a szőnyeget), meg akár az ágyadat is beszórhatod, ha bolhás. Később majd kiporszívózod. De az ágyadat is úgy szód be, hogy szórás után tegyél rá egy plédet, arra a lepedőt és azon aludj. Így elérhető, hogy ne szaporodjanak el a házban a bolhák. Ja, és legalább 60 fokon kell mosni azt, amiről azt feltételezed, hogy bolhás, utána pedig gőzölős vasalóval érdemes átmenni rajta.
2013. nov. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm!:)

Beszéltem állatorvossal ugyanazt javasolta,mint az állatkereskedésben.Van egy bolhairtó spray ami csak természetes anyagokból áll és attól nem lehet baja.

2013. nov. 20. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Látod, én ezt a terméket nem ismerem, de jó tudni, hogy már van ilyen is. A régi fajta fürdetők még felnőtt macskára is veszélyesek, ha nem tudják megfelelően leöblíteni.
2013. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is meglepődtem rajta nem kicsit.Az ára nálunk 1800 ft,de legalább nem veszélyezteti az állatok egészségét.
2013. nov. 20. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Óvatosan fűrdesd meg. Szerintem elég ha nedves rongyal vagy törülközövel áttörlöd, jó meleg környezetben. Úgy is fog magától tisztálkodni. :) Macskát nem muszály fürdeni. Mert tiszta állat. És csak akkor büdös ha beteg. Ez állatorvos is megmondja. :) Tejet ne adj neki mert nem tudja megemészteni és olyan hasmenése lesz amit írtó nehéz megállítani. Ha nagyon piszkos csak akkor fürdesd meg. Inkább csak törölgesd át . Gondolom benti cicus lesz. :) Ugye?
2013. nov. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fürdésen túl,kifejezetten élvezte.Már nem is nagyon vakarózik.Gondolom a kosztól viszketett a bőre.

Tejet nem kap :) Junior kaja,meg a virsli csúszik :)

Természetesen benti macsek lesz :)


Ő az a kis árva cica :)


[link]


[link]

2013. nov. 21. 12:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Helyes cicu, de szerintem jóval idősebb, mint 4 hetes. :)
2013. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kis kandúr,állat doki mondta 4-5 hét körül lehet.
2013. nov. 21. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!