Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a macskánk?

Miért nem eszik a macskánk?

Figyelt kérdés

Kimegyek, odaszalad hozzám, dorombol, purrog.


Már pár napja nem eszi meg a macskakonzervet, mondom oké, biztos másra vágyik. Sertés volt otthon, azt pedig valami baci miatt nem lehet nyersen adni, így átforraltam (apró darabokra vágtam). Lehűtöttem és oda tettem elé.


Odaszalad jókedvűen, purrog még néhányat, és otthagyja. Mi a fene???


Semmi baja amúgy, életvidám mindenhova felmászós, de már kezd lefogyni.

Anyáék szerint azért fogy, mert tavasz van és ilyenkor furán viselkednek az állatok. Szerintem meg depressziós.


Lehet depressziós egy macska, mert az eredeti gazdája nálunk hagyta? Én úgy tudom ők nem annyira egy emberhez, mint egy helyhez kötődnek.


2014. máj. 7. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanított vagy sem, benti macska vagy kinti?

Ha egyébként jókedvű, mozgékony, nem gubbaszt, akkor valószínűleg nincs nagy gond ha kihagyott egy étkezést.

Ha továbbra sem eszik, akkor doki.

2014. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ivartalanításra ezen a tavaszon ért meg, de még nem került rá sor (fiatal).


Kinti-benti macska. Bent nem érzete jól magát, kint viszont szaladgál, így nem zárjuk be. Viszont estére, meg kajálni bejár, illetve a napi szundit az ablakpárkányon végzi.


Pulykasonkát megeszi, szóval lehet inkább finnyásság. Csak azt nem értem mi baja a sertéssel, mikor az is igazi hús.

Úgyis ebben a hónapban akartuk ivartalaníttatni, akkor egy vizsgálatot is kérünk dokibácsitól.

Kandúr amúgy.


Láthatólag semmi baja nincs, de mondom mostanság megszagolja a kaját (amihez örömmel rohan oda) és elmegy.

2014. máj. 7. 11:39
 3/7 A kérdező kommentje:

Új fejlemény...


Behoztam, letettem a kajája elé. Semmi.


Kivettem egy darab seréskockát, elétettem és megette. :D

Így kockánként megetetettem. De csak azt volt hajlandó megenni, amit én tettem elé, a saját kis kacsómmal.

Ez most normális?

2014. máj. 7. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális! Enyém is csinált ilyet régen. Azt akarja a kis hamis, hogy foglalkozzál vele :)
2014. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor szoktak válogatóak lenni, ha feltűnik a fog és ínyérzékenységgel járó FORL betegség.

Üsd be a gogliba, hogy macska FORL, és tájékozódj.

2014. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor szólok a dokinak, hogy nézze meg a fogait, úgyis most vittük volna miskároltatni.


Nem is hallottam még erről a betegségről amúgy.

2014. máj. 7. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül, a falusi dokik nagy része sem hallott róla.
2014. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!