Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macsámmal?...

Mit csináljak a macsámmal? Kaparja a füle tövét

Figyelt kérdés

Egyszer már eljátszotta ezt, akkor lefertőtlenítettem és bekentem betadine-nal neki, de most megint egy kb 200ft-osnyi helyen a jobb füle tövénél véresre kaparta. Rendszeresen van fürdetve, nem bolhás, benti cicalevegőn az erkélyen van csak.

El fogom vinni orvoshoz, de a munkám miatt csak köv héten tudom, mert másik városba kell vinnem. AZ itteni orvos 'rendelője' nem valami bizalomgerjesztő... (cigánysor mögött egy garázssor...)


Van valami tippetek, hogy köv. hétig mit tudok vele kezdeni? Valszeg kedden tudnám elvinni...


2014. máj. 7. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:

nézz bele a fülébe. ha látsz benne barna trutyit akkor bizony fülatka és vakarni is fogja amig nem viszed orvoshoz.


viszont készülj fel, mert ha jól tudom a fülatkát nem egy kezelés kiirtani

2014. máj. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az en cicam engedte hogy belenyuljak palcika vegere csavart vataval, amit olivaolajba martottam elotte; ezzel kitisztogattam, jobb lett tole.
2014. máj. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az úgy remek lenne :/ És mennyi egy ilyen kezelés (az útiköltség sem 2ft...)
2014. máj. 8. 09:11
 4/10 anonim ***** válasza:
2014. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, veszek valamit addig
2014. máj. 8. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Míg el nem jutsz állatorvoshoz, megpróbálhatod a népi gyógymódot fülgyulladásra, hogy frissen préselt kövirózsa vagy vereshagyma levét csepegtetsz a fülébe.

Ez hamar romlandó és erejét elvesztő lé ezért mindig frissen kell préselni.

Magamon próbáltam, amikor strandolás után feszített-fájt a fülem, és helyrehozta. Egyáltalán nem csíp a fülbe csepegtetve, attól nem kell tartani.

Mivel az atkák fülgyulladást is okoznak, ezért valószínűleg segít, amíg el nem jutsz állatorvoshoz.

2014. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi!

ami a cikkben volt, vlényköteles mind, ráadásul a gyógyszertárban nem is kapni nálun, rendelni kell, az meg 1,5 hét... a patikus tanácsára olajjal kitörölgettem, remélem lesz haszna.. ha nem, kipróbálom, amit írtál.

2014. máj. 8. 14:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt áruld már el, hogy benti macskát mi a fenének fürdetsz? Az is lehet, hogy nem bírja a bőre azt a fajta sampont. 10 éve van benti macskám és egyetlen egyszer sem lett fürdetve, mert minek?? Alapvetően tiszta állat, ne fürdesd, ha nem les valamitől tényleg koszos.
2014. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert azért az erkélyre kijár, ott néha járnak madarak is. Plusz a párom allergiás mindenre, ha fürdetem, jobban kijön a szőre, és nem hullajtja annyira szét a lakásban.
2014. máj. 9. 20:06
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy biztosan az volt, amit mondtatok, bementem a gyógyszertárba venni valamelyik szert, amit a cikk írt, de mind vényköteles. Viszont a patikus javaslatára olajjal picit kitisztítottam meg bekentem, és most nem vakarja, nem viszket neki, szépen begyógyult a sebe is.
2014. máj. 9. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!