Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt az anya cicamit tegyek?

Meghalt az anya cicamit tegyek?

Figyelt kérdés
Két kis cicát ellett minden rendben volt de amikor megnéztem már halott volt.Szerintem megkérdezték a kicsiknek semmi bajuk de csak. 4 naposak vettünk macskatápot és fecskendőt meg tudtuk etetni főleg de nem tudom hogy mit csináljak ki tanítja majd őket mindenre? Előre is köszi a válaszokat

2014. máj. 8. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ösztönük és a természet fogja őket tanítani.
2014. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
csak eteni kell őket. Majd egymástól meg maguktól megtanulják a dolgokat. Én neveltem fel kiscicát fecskendőből. Nem olyan egyszerű (pl figyelni kell rá hogy ne nyeljenek félre, ezért nem a szájuk közepébe kell tolni a fecskendőt, hanem az egyik sarkába), de megcsinálható. Nagyon nagy türelem kell hozzá, mert éjjel is fel kell kelni ket megetetni. Az is fontos, hogy kézmeleg nedves vattával kell a kis hasukat simogatni, mert csak akkor tudnak pisilni meg kakilni. 1 hónapot kell kibírni, utána már könnyebb, és a szenvedés szépen átadja a helyét annak az örömnek, hogy lesz két olyan cicád, akik imádni nagyon fognak téged szeretni.
2014. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel, nem lehetetlen, simán megcsinálható, neveltem én is nem egyszer ilyen pici macskát fel.

Először is ezt olvasd el, támpontnak jó:

[link]


Annyit hozzátennék, hogy a kiscicák nem tudnak maguktól pisilni-kakilni, csak megfelelő inger hatására, ezt az anyjuk nyalogatással éri el.

Mivel nincs anyjuk, langyos vízbe mártott picit vizes papírzsepivel kell a kis feneküket törölgetni, mintha az anyjuk nyalogatná, akkor jön meg nekik a pisilési-székelési inger.

Az első hét nehéz lesz, de ha túljutsz raja, olyan macskáid lesznek akik szülőnek tekintenek és a legmélyebben bízni fognak benned.

Kuckómelegítést legeyzserűbben elektromos párnával is el lehet érni, vagy ruhába tekert melegvizes petpalckokkal, de azt sűrűn kell cserélni és ügyelni a megfelelő hőmérsékletre.

2014. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy a legfontosabb teendők sorban:

-Biztosítani a meleg kuckót, ne hűljenek ki, de ne is legyen nagyon meleg. A szegedi oldal 31-33 C-fokot ír.

Elektromos párna pl.

-első héten gyakori 2 óránkénti etetés, kis cumisüveg vagy fecskendő.

-gyakori vizes papírzsepis fenéktörölgetés, hogy tudjanak üríteni.

Ha ezek meg vannak, akkor nagy baj nem lehet.

2014. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mi 3 kutyakölyköt nevelünk 4 napos koruktól...kitartás!


nekünk akkor azt mondták, hogy kecsketejjel etessük őket, szóval azt kapták elég sokáig (langyosat)

a melegen tartás is nagyon fontos, ezt mi lámpával csináltuk

volt egy régi hatalmas nyúlketrecünk, oda tettük be őket, így nem tudtak elmászálni, és mindig sütötte őket a lámpa

a popsitörölgetés/nemiszervtörölgetés is nagyon fontos, meleg vizes ronggyal is lehet

ha a fecskendő már kevés neki akkor kis (egy) lukú cumi, később lehet 2-3 lukú is

Sok sikert, ez egy nagyon jó élmény bár nagyon nehéz is...de én még mindig örömmel gondolok vissza arra az időszakra :)

2014. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!