Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák kiszoktatása kertbe?

Macskák kiszoktatása kertbe?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy három, egy másfél és egy fél éves cicám. Mind a három lány, eddig egy van ivartalanítva, most lesz a másik kettő is.

Eddig mindegyik lakásban volt. Egyszer levittem őket hámban a ház elé, de féltek. Az erkélyen üldögélnek, de magasan lakunk, így az nem számít.

Viszont el fogunk költözni, és szeretném kinti-benti cicáknak őket. Már ha ők is akarják persze, sejtem, hogy az egyiket annyira nem fogja vonzani a dolog.

Ilyenkor hogy szokták csinálni? Mennyit kell várni, míg kiengedem őket először, vagy ez hogy működik? Tudtok segíteni ebben?


2014. máj. 11. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Végképp nem ajánlom a kiszoktatást.Tapasztalat...
2014. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem új helyre költöztök, pl. társasházi lakásból földszinti kertes házba.

Mi kertes ház albiból költöztünk másik kertes házba az albiban született kétéves cicával, majd onnan további öt év múlva egy másik kertes házba két cicával.

Ők eleve kinti-benti macskák voltak, emiatt féltem, hogy esetleg visszamennek a városban az előző helyre, ezért az új helyen nem engedtem ki a lakásból őket 4-5 hétig.

Az új lakásban hagytam hadd nézelődjenek ki kedvükre az ablakokon, ismerkedjenek a hellyel.

Majd 5 hét múlva kimentünk a teraszra, és nyitva hagytuk az ajtót. Kisvártatva kidugták az orrukat az ajtón, óvatosan kijöttek, körbeszaglászták az ajtó környékét, közben arra járt egy biciklis, ettől meg kellett ijedni és beszaladni. Első napra ennyi elég volt.

Lényeg, hogy a gazdi kimegy, és nyitva hagyja az ajtót, akkor kíváncsiak, főleg ha hívod őket és kimennek, de a legkisebb zajra legyen lehetőségük visszavonulni a biztonságos lakásba. Nem szabad kivinni őket, maguktól menjenek ha akarnak, és az ajtó maradjon nyitva, hogy be tudjanak menekülni. Legjobb lenne, ha macskaajtó lenne, mert az biztonságérzetet ad nekik, ha tudják, hogy bármikor be lehet menekülni.

Benti macskából kertbe kijáróra érdemes szoktatni, mert jót tesz nekik is a friss levegő, a napfürdőzés, a fűevés, és alkalomadtán egy szundi valamelyik bokorban.

Persze ha számukra idegen kutya van az új helyen, akkor mindez ugrott. Nagyon vigyázni kell még, hogy a kerítés rendben legyen, hogy biztos nem járnak-e be szomszéd kutyák.

Illetve van-e elég tér a szomszédtól, hogy biztonságban érezzék magukat, mert ha ott van pár méterre a szomszéd, főleg ha van is kutyája, akkor alkalomadtán megijedhetnek annyira, hogy elmenekülnek. Nálunk ez nem volt gond, mert nagyon széles a telek és a szomszédnak nincs is kutyája ami a kerítésnek ugrálna, így aránylag nyugodt a környék.

2014. máj. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Én is ilyen módszerre gondoltam. Idő és biztonság. Mg figyelek rájuk :)
2014. máj. 12. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!