Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz valami nagyobb baja ha...

Lesz valami nagyobb baja ha most elkerül az anyukájától, és hogy gondozzam mit adjak neki enni? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Ma 4 hetes a kis cica.A mostani gazdája már adni akarja idefele holnap vagy holnap után.Tudom hogy ez korai lenne, és hiába mondom, hogy még várni kellene.

Ha én nem hozom el a cicát oda adjak másnak.

Bolti tejet nem adok neki!


2014. máj. 14. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán ajánlatos elhozni ilyen korban, de ha muszáj, akkor inkább hozd el, mint hogy rossz helyre kerüljön! Felnőtt már egy pár kiscica így, jobb a semminél. Lehet azonban hogy nem fogja rendesen megtanulni hogy kell viselkedni. Az én macskám 6 hetesen adtál oda, mert később nem lehetett volna, és hát eléggé harapós, nem érzi a határokat.

Tejet ne adjál neki. Kölyöktápot való már neki ilyen korban.

2014. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztem meg lehet próbálni a zacskós pasztőrözött 2,8% zsírtartalmú tejet 15% vízzel hígítva langyosra melegítve, nekem bevált, de ha menne tőle a hasa akkor nem szabad neki adni.

Kecsketejet is meg lehet próbálni ha elérhető, szintén kis vízzel, langyosan.

Lehet, hogy tálból nem akar még enni, akkor fecskendővel vagy pici cumisüvegből.

Meg junior alutasakos jobbféle kaját, mondjuk félixet.

Ennyi idősen nagyon igényli a felügyeletet és törődést főleg, hogy nem lesz tesója sem mellette.

Lehet, hogy kell még neki segítség a kakiláshoz, pisiléshez, langyos vizes papírzsepivel megtörölni a fenekét, melyet az anyukája nyalogatásának él meg és akkor ürít. Ez szükséges a feneke tisztán tartásához is, amíg nem tanulja meg magának.

Ennyi idős kortól nevelve, téged fog szülőnek tekinteni egész életében és nagyon bízni fog benned.

2014. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehéntejtől hasmenése lehet, ilyen pici cica attól nagyon könnyen kiszárad! Kecsketej, cicatápszer vagy laktózmentes tej mehet neki + junior konzerv, abból is inkább a paté jellegűek. Napi 5x etetés kell neki!
2014. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A félix nem jó minőség.


Próbáld 100%-os hústartalmú konzervvel,abban legalább tápérték is van.De vehetsz neki babáknak való kaját is,bébipapit.A lényege,hogy valamilyen hús legyen benne.

Vagy tűrhető minőség még a whiskas supreme,abba talán van valamivel több hús,de egyébként hulladék az is.

2014. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ és segítséget!!! Szerencsére sikerült rá beszélni, hogy had maradjon még az anyukájánál mert még nagyon kicsi.
2014. máj. 16. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!