Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Két macska összeszoktatása?

Pár éve jött egy kiscica hozzánk, én hoztam haza.

Volt már egy öreg cicánk, aki azelőtt is kicsit agybeteg volt, de most, hogy jött ez a cicus egyszerűen elviselhetetlen.

A kiscicát egyáltalán nem zavarja, nem is piszkálják egymást, de a macskaetetés egyszerűen katasztrófa.

Egyszerre nyávognak, a kicsit nem érdekli a nagy, de a nagy alami orbitális hangon ordít és morog.

Egyszerűek szörnyű.

Amióta itt van ez a cica, a nagy teljesen becsavarodott, mindenhova hányik, összeszarja a szőnyeget. Már velünk sem olyan mint volt. Velünk kicsit szelídebb lett, de az öcsémet állandóan összekarmolja.

A kiscica most Június 7-én lesz 3 éves, a nagy pedig most 10 éves.

A nagycica lány, a pici fiú.

Valami ötlet, hogy hogy lehetne őket összeszoktatni egy kicsit jobban?

Keress kérdéseket hasonló témákban: cica, macska, összeszoktatás, kapcsolat

2014. máj. 17. 10:26  Privát üzenet  

A válaszok
Talán idővel összeszoknak, más lehetőség nincs.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2014. máj. 17. 10:35 Privát üzenet
kerékgyártásítóság nevű felhasználó válasza:

Hát add az egyiket ajándékba, azt' marad a kicsi, vagy add e mindkettőt és vegyél helyette kutyát. Ügy megoldva.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2014. máj. 17. 10:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kutyánk is lesz.:D

# 3/7Időpont 2014. máj. 17. 11:16 Privát üzenet
Medvi nevű felhasználó válasza:

Etessétek őket külön helyiségben, úgy, hogy ne is láthassák egymást, és adjatok nekik annyi kaját, hogy mindig jóllakhassanak. Külön két almosedényt is rakhatnátok nekik, akkor talán nem kakilna be a nagy cica. A hányás nem hiszem, hogy a másik cica miatt van, lehet, hogy a száraztápot nem bírja a gyomra. Tejet ne adjatok nekik. Az öcséd simogassa inkább a kicsit, a nagyot pedig kerülje el.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2014. máj. 17. 22:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A cicáknak nincs almuk, mert kertes házunk van, és nagyrészt (éjszaka is) kint tartózkodnak a cicák.

Már próbáltuk őket külön etetni, de valamiért a nagy akkor is befalja a kaját megrágás nélkül, és kihányja.

Miért ne adjak nekik tejet? :o

# 5/7Időpont 2014. máj. 18. 19:38 Privát üzenet
Medvi nevű felhasználó válasza:

Hasmenése lehet a tejtől és akkor nehezebb lesz letakarítanod a szőnyeget. Hogy kakil a szőnyegre, ha kinti cica? Ha régóta kap tejet és nincs hasmenése tőle, akkor adj neki nyugodtan továbbra is. A hányás ellen azt tudom mondani, hogy etesd gyakrabban kisebb adagokkal, a kaja ne legyen se túl hideg, se túl meleg, inkább szobahőmérsékletű.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2014. máj. 19. 22:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem köszöszöm!

Egyébként úgy kakilt a szőnyegre, hogy van egy macskaajtó a hátsó ajtón, és ott bejöhetnek meg kimehetnek amikor csak akarnak.

Bejött, és bement a nővérem szobájába, ott szokott aludni.

Meg máshol is.

Délután azt vettem észre, hogy a cica az ágyon fekszik, és ott a kaki a szőnyegen.

# 7/7Időpont 2014. máj. 23. 13:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Macskák összeszoktatása?
Kiscicák összeszoktatása?
1. össze lehet-e szoktatni a kutyámat egy kölyök macskával? 2. milyen macskát lehet kint tartani?
Kutya-macska összeszoktatása?
A macska összeszoktatása egy kiskutyával?
Macska összeszoktatása kispittel? ötletek?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!