Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két macska összeszoktatása?

Két macska összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Pár éve jött egy kiscica hozzánk, én hoztam haza.

Volt már egy öreg cicánk, aki azelőtt is kicsit agybeteg volt, de most, hogy jött ez a cicus egyszerűen elviselhetetlen.

A kiscicát egyáltalán nem zavarja, nem is piszkálják egymást, de a macskaetetés egyszerűen katasztrófa.

Egyszerre nyávognak, a kicsit nem érdekli a nagy, de a nagy alami orbitális hangon ordít és morog.

Egyszerűek szörnyű.

Amióta itt van ez a cica, a nagy teljesen becsavarodott, mindenhova hányik, összeszarja a szőnyeget. Már velünk sem olyan mint volt. Velünk kicsit szelídebb lett, de az öcsémet állandóan összekarmolja.

A kiscica most Június 7-én lesz 3 éves, a nagy pedig most 10 éves.

A nagycica lány, a pici fiú.

Valami ötlet, hogy hogy lehetne őket összeszoktatni egy kicsit jobban?



2014. máj. 17. 10:26
 1/7 anonim válasza:
Talán idővel összeszoknak, más lehetőség nincs.
2014. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kerékgyártásítóság válasza:
0%
Hát add az egyiket ajándékba, azt' marad a kicsi, vagy add e mindkettőt és vegyél helyette kutyát. Ügy megoldva.
2014. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kutyánk is lesz.:D
2014. máj. 17. 11:16
 4/7 Medvi ***** válasza:
Etessétek őket külön helyiségben, úgy, hogy ne is láthassák egymást, és adjatok nekik annyi kaját, hogy mindig jóllakhassanak. Külön két almosedényt is rakhatnátok nekik, akkor talán nem kakilna be a nagy cica. A hányás nem hiszem, hogy a másik cica miatt van, lehet, hogy a száraztápot nem bírja a gyomra. Tejet ne adjatok nekik. Az öcséd simogassa inkább a kicsit, a nagyot pedig kerülje el.
2014. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A cicáknak nincs almuk, mert kertes házunk van, és nagyrészt (éjszaka is) kint tartózkodnak a cicák.

Már próbáltuk őket külön etetni, de valamiért a nagy akkor is befalja a kaját megrágás nélkül, és kihányja.

Miért ne adjak nekik tejet? :o

2014. máj. 18. 19:38
 6/7 Medvi ***** válasza:
Hasmenése lehet a tejtől és akkor nehezebb lesz letakarítanod a szőnyeget. Hogy kakil a szőnyegre, ha kinti cica? Ha régóta kap tejet és nincs hasmenése tőle, akkor adj neki nyugodtan továbbra is. A hányás ellen azt tudom mondani, hogy etesd gyakrabban kisebb adagokkal, a kaja ne legyen se túl hideg, se túl meleg, inkább szobahőmérsékletű.
2014. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem köszöszöm!

Egyébként úgy kakilt a szőnyegre, hogy van egy macskaajtó a hátsó ajtón, és ott bejöhetnek meg kimehetnek amikor csak akarnak.

Bejött, és bement a nővérem szobájába, ott szokott aludni.

Meg máshol is.

Délután azt vettem észre, hogy a cica az ágyon fekszik, és ott a kaki a szőnyegen.

2014. máj. 23. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!