Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 3 éves macskámat szeretném...

A 3 éves macskámat szeretném elvinni a közeljövőben állatorvoshoz, ez a három dolog mennyibe kerülhet majd nekem?

Figyelt kérdés
Ma láttam meg hogy pár foga fekete színű az ínyénél (nem tudom hogy ilyenkor mit csinálnak vele) és aggódok érte (szerintem ez felelhet azért is mert nem épp kellemes a szájszaga). A körmét tisztíttatnám ki, mert nem teszi meg saját magának, ez is furcsa nekem, mert ilyen eddig soha nem volt. Végül a fülét is tisztíttatnám.

2014. máj. 18. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az árak nagyon változóak, az adott vagy a környékbeli rendelők árlistáit érdemes összehasonlítani. A tisztítások nem egy nagy összegek, a fogkőlevétel nagyságrendileg 4.000-10.000 Ft, plusz altatás. Érdemes megcsináltatni, mert íngyulladást okoz és a jövőben jobban oda kell figyelni a táplálkozásra (több száraz, kevesebb nedves táp, illetve a már kialakuló plakkokat el kell távolítani).
2014. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Három évesen még nem kéne fogproblémáinak lennie, valami gond van az étkezésével.

Ügyelni kell rá, hogy naponta friss vizet ihasson, mert az állott vízben felszaporodnak a bacillusok, köztük az előző iváskor az itatóedénybe került fogromlást előidéző bacik is.

Megfelelő minőségű, sványianyagokat, vitaminokat és nyomelemeket tartalmazó ételt biztosítani számára.

Lehet neki adni élőflórás termékeket, kefírt, joghurtot, az segít helyreállítani az egészséges tejsav baci arányt a szájában. Ha nem megy a hasa a tejtől, akkor tehéntejet sűrűbben adni neki, mert sok benne a kalcium és vitaminok.

Végül nézz utána a FORL betegségnek a gogliban

2014. máj. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez függ attól is, hova viszed, hol élsz, szerintem erre nincsenek egyen árak. fül ésakromtisztitást pedig otthon is meg lehet csinálni, figyeld meg doki hogy csinálja (ami fontos, hogy te otthon csak a kagylot tisztitsd, lejjebb ne nyulj! ha nincs baja cicának pl atka vagy bármi ezt elég néhány havonta megtenni egy babaolajos vattapamaccsak. de fontos cska a kagylot töröld át) a karma tövét meg ugy szokta, hogy babaolajos fülpálcával megtörölgetni. fogászati beavatkozásrol nem tudok nyilatkozni, de a rendelönek biztos van árlistája ahova viszod talán netes honlapjukon is megtalálod. általában fent szokott lenni de nem általános.
2014. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!