Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám bepisil, hogy tudom...

A cicám bepisil, hogy tudom erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
A cicám mostanában bepisil. Eddig ilyet soha nem csinált, csak az alomba piszkított. Viszont az utóbbi időben szinte bárhova odapisil: a mosogatóba, parkettára, a lábtörlőre. Az elején kicsit megvertem, hogy hátha leszokik róla, bár nem szívesen tettem, de nem értem el vele semmit. Bántani meg nem szeretem, úgyhogy inkább ráhagyom. Nincs ivartalanítva, 2 éves lány cica. Éppen költözés előtt állunk és félek, hogy az új lakásba is be fog pisilni. Hogy tudnám erről leszoktatni?
2009. dec. 29. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs már most felfordulás a lakásban a leendő költözés miatt?? A mellépisilés leggyakoribb oka a stressz, a környezetváltozás, elégedetlenség bizonyos körülmények változása miatt, vagy a felé forduló figyelem csökkenése. Másik lehetséges oka húgyúti betegség, ami orvosi kezelést igényel, mert súlyos és nagyon fájdalmas tud lenni. Na és persze lehet hogy az ivartalanítással is megszűnne a probléma.
2009. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Végülis már egy hete pakolunk. Régebben bepisilt az edénycsöpögtetőre, de azt letakartam és arról leszokott. Elég sűrűn tüzel és azt vettem észre, hogy lehet ezzel is összefügg. Volt egy időszak, amikor gyógyszert adtam neki, de attól annyira bekábult, hogy inkább nem adok neki.
2009. dec. 29. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszert? Jaj, ne! A rumli okozhatja, hogy ideges. Költözés után pedig sürgősen ivartalaníttasd!
2009. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáltad már a saját pisijébe beledugni az orrát és kicsit a fejére ütni, csak nagyon finoman persze.

Mi úgy szoktattuk le a macsekunkat, hogy az orrát beledugtuk, neki sem tetszett...

2009. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előbbi módszertől csak még stresszesebb lesz szegényke. Nem ajánlom. A macska amúgy sem érti, miért csinálod.
2009. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyszer már próbáltam, hogy beledugtam az orrát a pisijébe, de utána olyan pisi szagú volt szegénykém, hogy meg kellett fürdetni, amit szintén nem nagyon szokott értékelni.

Egyébként túl vagyunk a költözésen, első nap úgy meg volt ijedve, hogy elbújt és estig elő sem került, akkor is csak egy kis kutatás után. Azóta szerencsére megnyugodott, de akkor vettük észre, hogy az ágyába pisilt. Valószínűleg annyira meg volt ijedve. Akkor betettem az alomba, azóta oda pisil. Remélem ez így is marad!

Köszönöm a jó tanácsokat!

2010. jan. 2. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!