Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen emésztőenzimet pótló...

Milyen emésztőenzimet pótló készítmények vannak macskák számára?

Figyelt kérdés

2014. máj. 21. 20:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Macskáknak valót még külön nem találtam, de embereknek olyanokat ajánlanak, hogy Kreon 10000, Mezym Forte 10000, Neo-Panpur filmtabletta, Pangrol 25000 kapszula. Adhatom ezeket a macskának?
2014. máj. 22. 06:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Állatorvost kérdezz meg mindenképpen.

Ne kísérletezz a macskádon. Az emberi emésztés egészen más, mi viszonylag sok szénhidrátot eszünk, ők szinte csak fehérjét.

Egyébként, ha megállapították, hogy a macskádnak emésztőenzim-hiánya van, akkor azt gondolom állatorvos tette (ki más tehette volna felelősen?), ő nem ajánlott valamit?

2014. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Folyton hány, és nagyon érzékeny a gyomra, ezért gondoltam, hátha a hasnyálmirigyével vannak gondok. Én leginkább vitaminkészítményekre, vény nélkül kapható veszélytelen szerekre gondoltam, amelyek az emésztést segítik.
2014. máj. 26. 17:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nagyon nagyon kérlek, ne kísérletezz a cicával!

Vidd el állatorvoshoz, ha folyton hány komoly baja is lehet, akár valami emésztési probléma, de férgesség is.

Vidd orvoshoz!

Lehet, hogy ebbe nem gondoltál bele, és minden bizonnyal nem szándékos, de ez kínzás, ha beteg, és nem viszed orvoshoz.

A macskáknak eléggé más az emésztésük, mint a mienk, nekik lényegében csak nyers húst, belsőségeket, meg egy pici zöldséget kellene enniük. Rovarokat is levadásznak. A főtt húsokban a fehérjék szerkezete megváltozik, nem jó kizárólag azon tartani őket. Ráadásul a tápokat, főleg az olcsóbbakat, tele szokták pakolni egy csomó olyan dologgal, ami aztán egyáltalán nem jó nekik, pl. lisztfélékkel. Az ne tévesszen meg, hogy sok ilyen kaját imádanak, a kisgyerek is odavan a csokiért.

2014. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!