Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicáknak is lehet agyrázkódá...

A cicáknak is lehet agyrázkódásuk?

Figyelt kérdés
Ha igen, mik a tünetei, és hogy lehet "gyógyítani"?

2014. máj. 29. 14:39
 1/6 Medvi ***** válasza:
Tünetek: hányás, aluszékonyság, esetleg céltalan bolyongás, kóválygás, átmeneti egyensúlyzavar. A hányás nem feltétlenül jár vele. Gyógyítás: sok pihenés csendes, nyugodt szobában, ha súlyosak a tünetek, akkor állatorvoshoz vinni, az ad gyógyszert.
2014. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem...Van most az udvarban a kóbor macska, és ezeket a tüneteket produkálja, akkor jól gondoltam, hogy ilyesmi baja lehet...
2014. máj. 29. 17:11
 3/6 Medvi ***** válasza:
Más betegség tünetei is lehetnek ezek, mióta van ott az a cica? Próbáltál neki enni adni? Tavaly nyáron ugyanilyen tünetekkel került hozzánk egy kóbor cica. Először mi is agyrázkódásnak néztük, de nem javul azóta sem. Befogadtuk és elneveztük Gyagyának, mert tényleg tök gyagya. Valószínűleg veleszületett agyi fejlődési rendellenessége van szegénynek. Járás közben gyakran elesik, fára mászni sem tud, ha kimenne az utcára, nem találna haza többé, kutya elől elfutni sem tudna.
2014. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van olyan betegség aminek a szövődményeként érintett a központi idegrendszer illetve a belső fül egyensúlyközpontja.

Volt olyan cica akit örökbeadtam és nyaralás idejére a gazdi visszahozta, hogy vigyázzak rá. Valamilyen betegségen esett át, és nem volt meg a macskákra jellemző egyensúlyérzéke, nem esett a talpára, leugrott a harminc centis kanapéról és elborult oldalra, de ettől még jókedvűen játszott a többiekkel, evett rendesen, csak lakáscicának kellett tartani, hogy biztonságban legyen.

2014. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma reggel láttam, hogy itt van, és hogy valami nincs rendben vele... Raktam ki neki ennivalót a kert végébe, meg is ette, de kb egyből kihányta..Szédeleg össze-vissza, külső sérülést nem látok rajta
2014. máj. 29. 18:31
 6/6 Medvi ***** válasza:
Az is lehet, hogy elütötték és agyvérzése van. Talán rendbejön.
2014. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!