Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám oldalán tegnap észrevett...

Cicám oldalán tegnap észrevettem egy nagy csomót, ma pedig láttam, hogy egy hatalmas seb is van a duzzanat felett, a bőrén. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy éves lesz idén nyáron, két hónapja engedtük ki éjszakákra, azelőtt csak ritkán volt kint, inkább szobacica. Most tele van sebekkel, amiket gondolom más cicákkal való verekedésben is szerzett, de ez a seb nagyon csúnya, alatta a csomó pedig dióméretű, vagy kicsit nagyobb is, és ha picit is hozzáérek, a cicám felnyávog, hogy fáj neki.

A szüleim nem engedik, hogy elvigyem állatorvoshoz, mert arra nincs pénzünk. De ha összespórolok pár ezrest, és nem javul, biztos elviszem, csak érdekelne, mások mit tudnak ezekről a tünetekről?



2014. máj. 31. 16:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Tanács: ha egyszer elpusztul az állatod, ne legyen másik amíg nem rendelkezel önálló jövedelemmel és nem tudod biztosítani a szükséges állatorvosi ellátást. Az állatok szeretete nem abban nyilvánul meg, hogy babusgatjuk, míg kicsi. Az állatoknak vannak szükségletei, melyből legalapvetőbb, szükség esetén az orvosi ellátás.

Ezt most a lehető legjobb szándékkal javasolom.


Nincs esetleg egyéb rokonod, akitől kölcsön kérhetnél és pl. letörlesztenéd neki mondjuk nyári munkából???

2014. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 emir72 ***** válasza:
100%

Mi maccsunknak egyszer is egy tövis, egyszer pedig egy légpuska-töltény okozott ilyet. Három év eltéréssel, 2000 és 2500 Ft volt az orvosi költség.

Szerintem érdemes egyezkedni az állatorvossal - valószínűleg megbeszélhető a részletfizetés is.

Bár bő 20 éve voltam középiskolás, de ha valamire pénz kellet elmentem mosogatni egy étterembe, árut feltölteni egy boltba, vagy zöldségeshez, vagy épp kocsit mosni, kutyát sétáltatni, füvet nyírni, időseknek bevásárolni, stb. Pár ezer Ft-ot összeszedni nem nagyon megterhelő dolog. Ráadásul, ha a szüleim látták, hogy ez nekem mennyire fontos, vagy kiegészítették a megkeresett összeget, vagy megelőlegezték.

2014. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A cicám tegnap óta jobban van, a duzzanata több mint felére lecsökkent, a sebét pedig kenegetem kamillával, de ma már járni és felugrani is tud magasabb helyekre, és rájöttem, hogy nem is remegett, csak rosszat álmodhatott, mert akkor egyszer remegett csak álmában.

Ha ilyen könnyű lenne diákként állást találnom, már dolgoznék valamit, de folyton keresek, és sehova nem vesznek fel könnyű fizikaitól irodaiig mindenhova jelentkeztem pedig már. Mindenesetre most kaptam egy kis pénzt, amit másra kellene költenem, de ha a cicám állapota nem javul fel teljesen, ebből elviszem orvoshoz.

2014. jún. 1. 14:37
 14/16 Medvi ***** válasza:
43%
Az AUGMENTINT tényleg elkezdhetnéd, nem kisérleti céllal írtam. Ne aggódjatok már ennyire, valóban nem jó mindenre, csak majdnem mindenre, ugyanis egy széles hatásspektrumú kétkomponensű szer, amely rengeteg különféle baktériumtörzs ellen hatásos. A tályogokban általában olyan baktériumok szaporodnak fel, amiket ez a gyógyszer képes elpusztítani. A SYNULOX nevű állatgyógyszernek ugyanez a hatóanyaga, bár lehet, hogy azóta megváltoztatták a nevét, de attól még ugyanaz maradt. A spórolt pénzből pedig tényleg vidd el ivartalaníttatni, így rengeteg betegségtől megkímélheted, és nem kell majd annyit spórolnod.
2014. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Még egyszer hangsúlyoznám, állatnak önszántadból NE adj embereknek készült gyógyszert! Soha! Még ha jó is lenne: honnan tudod, hogy mennyi kell neki? Könnyen túladagolhatod, árthat neki.
2014. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Medvi ***** válasza:
43%
Elnézést, elfelejtettem ideírni, hogy állatorvosok is használják az AUGMENTINT, egy kb 4-5 kg-os felnőtt macskának napi egynyolcad szem az adagja az 1000 milligrammos dózisúból. Ha nem tudja orvoshoz vinni, nyugodtan beadhatja neki, használni fog. Hidd el, hogy sokszor használtam már az enyémeken, állatorvos útmutatása alapján.
2014. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!