Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mióta használatos "szuka" és...

Mióta használatos "szuka" és "kan" elnevezés a macskára?

Figyelt kérdés
Mióta élek, a macsekok vagy "kandúrok" vagy "nőstények" voltak. Nekem nagyon bántja a fülem ez a kutyás megnevezés. Vagy ez lenne a helyes és én vagyok (valahol messze, a fasorban) nagyon elmaradva?

2014. jún. 1. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam ezt macskára, helytelen, ezeket kutyára használják.
2014. jún. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is kandúr-nőstény kifejezést ismerek maxskákra vonatkozóan
2014. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam, hogy bárki is így hívta volna a macskákat. Aki ezt használta, valószínűleg keveri a dolgokat.
2014. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

csak pár példa [link]


Egyébként hirdetéseknél gyakorlatilag csak a "szuka-kan" megnevezést használják, (esetleg "fiú-lány"). Most vettünk egy cicát, ezért is akadt meg a szemem rajta. :)

2014. jún. 1. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azota, miota az egyetemes muveletlenseg divat, es peldaerteku lett.

Es miota az emberek azt gondoljak, hogy okosabbak, mint regebben.

Pedig nem.


A himnemu macska elnevezese: Kandur

A noivaru macska elnevezese: Cica (vagy ha azt valami miatt mar a kolyokkoru allatokra hasznalja az ember, akkor nosteny macska. Amugy, ezen tovabbindulva, a kandurra is helyes a "him macska" kifejezes. )

2014. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A szukát még nem hallottam macskára, kutyára mondják. Viszont a kant igen, mármint úgy használatos, hogy kanmacska.
2014. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam már "bakmacskát" is. Sokan lemaradtak a kan és szuka megnevezésnél, és mindenre ezt használják.
2014. jún. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen a bakmacska, motoszkált a fejemben, de azt hittem hogy csak itt a horvátországi magyar faluban mondják úgy
2014. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A macskát szukának meg kannak titulálni onnan ered, hogy egyes menhelyek webfelülete csak kutyára van kategorizálva és oda teszik be a macskákat is, az adatlapon így helytelenül jelenítik meg az ivarát.

Innen kezd helytelenül terjedni a hiányos háttérműveltségű köztudatba.

2014. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Maxitabi ***** válasza:
100%

Utolsó megelőzött, nekem is ez ugrott be,hogy ezért terjed..

Ja és ugyan az,mint a "terhes" -vemhes macskám és kutyám, aki mindjárt "szül"-ellik... Éljen az általános műveltség és olvasottság!!!

2014. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!