Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a jobb a cicáknak,...

Mi lenne a jobb a cicáknak, ha elzárjuk, vagy ha elvisszük itthonról őket?

Figyelt kérdés
A héten fognak jönni hozzánk ablakokat cserélni. Ez egész napos jövés-menéssel és zajjal jár ugyebár. Van 2 cicánk. Csináljuk azt, hogy elzárjuk őket egy szobába, ahol nem dolgoznak - viszont így a zajtól nem tudjuk őket megvédeni, vagy vigyem el őket a nagymamámhoz arra az időre, amíg nálunk dolgoznak? Melyik a nagyobb stressz nekik, a zaj itthon, vagy egy idegen lakás?
2014. jún. 3. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebben nem igazán lehet tanácsot adni, neked kell megítélni, hogy mekkora hanggal jár majd a munka illetve mennyire hallatszik be a szobába. Milyen messzi van a szoba a munkáktól, illetve a nagymamád nem eresztené-e őket ki szórakozottságból, stb.
2014. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kérdésem leginkább olyanokhoz szólt, akiknél volt már hasonló felújítás és tudják, hogy mekkora zajjal jár. Nekem fogalmam sincs, nem cseréltünk még ablakot. Azt tudom, hogy ablakonként 4 lyukat kell fúrni a betonba. Ez nyilván nem egy halk művelet, bár nem is tart túl sokáig. Nem tudok mérlegelni, mert nem tudom mivel jár az ablakcsere.

Nagymamám meg nem hülye (és főleg nem szórakozott), csak azért, mert idős.

2014. jún. 3. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ablakcsere nem jár olyan hatalmas zajjal. Nem fognak megijedni tőle egyáltalán. Vagy ha mégis, akkor zárd el őket a másik szobába. De szerintem ezen a macskák egyáltalán nem fognak stresszelni.
2014. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Akkor maradnak. Beviszem őket majd a legtávolabbi szobába.
2014. jún. 3. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:
A macskák ragaszkodnak a saját helyükhöz, így ha elvinnéd őket, az okozná a nagyobb stresszt. Ha úgy véled, hogy a szobában biztonságban lennének, akkor inkább zárd el őket arra az időre. Szerintem jobbat teszel nekik, ha nem mozgatod őket.
2014. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk múlt héten volt felújítás a fürdőszobában, csempék szétverése, csövek cserélése, betonozás, csempevágás, stb. Elég nagy zajjal járt, egész napos művelet volt. Nekem egy macsekom van, ő totál bepánikolt, ki sem jött a szobából. Bebújt az ágy mögötti kis szűk résbe és ott gubbasztott. Óránként bementem hozzá, próbáltam nyugtatni, de nem lehetett. Amint kivettem a kis menedékhelyéről visszaugrott és tág pupillákkal bámult. Úgy 4-5 óra után már belefáradt és csinált magának az ágyban egy kuckót a párna és a takaró alatt, ott aludt. Én meg kerestem mindenhol, hogy hol lehet, de végül megtaláltam :) Miután elmentek a szerelők, akkor egyből kimerészkedett, viszont a fürdőt nagyon óvatosan közelítette meg, mintha egy mumus lett volna ott. Bevittem a kezembe és megmutattam neki, hogy nincs ott semmi. Utána minden a régi kerékvágásba ment már, hamar kiheverte. Új lakással is van már tapasztalatom, ott egész nap be volt gubózva ugyanúgy egy sarokba és még étellel sem lehetett kicsalogatni, pedig ott nyugalom volt, semmi zaj. Hozzáteszem, hogy az én macskám alapjába véve nagyon ijedős természetű, minden hirtelen jött kis zörejtől képes ugrani. Biztos rossz a lelkiismerete :) Te ismered a macskáid természetét, hogy mennyire viselnék el szerinted a nagy zajt, illetve új helyen mennyire lennének bepánikolva. Ismerek egy macskát, akit bárhova elviszel, teljesen jól fogadja, sőt örül is neki, hogy új dolgokat fedezhet fel.
2014. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ablakcsere. Inkább kosszal, mint hanggal jár.

Én bezárnám a másik szobába és hagynám, nem járkálnék be hozzá állandóan, mert hátha megijed a nyüzsgéstől és elszökik.

2014. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. A munka 2 napig tartott. Az első napon meg tudtuk oldani, hogy elzártuk őket egy szobába. Jól elvoltak, nem volt semmi gond. Viszont a második napon már nem tudtuk elzárni őket, mert a 2 megmaradt szobát egyszerre akarták csinálni az ablakosok, a 3. szoba pedig átjáróház lett. Szóval a második napon átvittem őket a mamámhoz. Betettük őket egy szobába. Igazából jól elvoltak, de látszott rajtuk, hogy meg vannak illetődve. Nem igazán jöttek elő, csak amikor vittem nekik az ebédet. Sajnos máshogy nem tudtuk megoldani.
2014. jún. 6. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!