Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Meghülyült" a macskám, mert...

"Meghülyült" a macskám, mert babát várok?

Figyelt kérdés
Ma reggel teszteltem egy pozitívat. Vélhetően kb. 2 hete fogant a baba. A macskám 2 hete nem engedi hogy kézbe vegyem, pedig eddig órákat szunyókált az ölemben. Ha megpróbálom felvenni, azonnal kapálózik, fúj, karmol. Simogatni hagyja magát, de azt sem sokáig. A reggeli "ébresztő, adjál enni" puszit továbbra is megkapom az orromra. Ha én vagyok vele itthon, akkor néha bepisil. A férjemmel szemben semmit nem változott a cica viselkedése. Nála nem pisil be, ő kézbe veheti, simogathatja ameddig akarja, játszanak egymással. Persze, ha épp kaját kunyerál, akkor bújik, meg dorombol. Amúgy ivartalanított kislány. Érezné a macska, hogy valami változás készül?
2014. jún. 3. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Ccc...
2014. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Lehetséges, hogy megváltozott a testszagod és azt érzi. Sok minden nem ismert még az állatok érzékelésével kapcsolatban.
2014. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztosan érez valamit, a kutyák is, macskák is érzékenyek a gazdijuk "változásaira". Nem tudom, miért reagál így rád, minden esetre várandósan szerintem ne te cseréld az almot, mert a cicák ürülékében a magzatra veszélyes anyagok lehetnek, és lehetőleg ne vedd fel, ha ő nem akarja, ne tedd ki magad a karmolásoknak feleslegesen. (No meg őt se a stressznek)
2014. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:
A macskaalomtól nem lesz bajod, ha a macska rendszeresen van ivartalanítva. A terhes anyákra nem veszélyes, ha az anya már terhesség előtt is kapcsolatban volt a macskával. Lehet, hogy érez rajtad valamit, és jelzi, hogy változás történik...
2014. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Arról már letettem, hogy megpróbáljam felvenni. Tegnap kaptam tőle egy figyelmeztető pofont, azóta elfogadtam, hogy nem akar a kezemben lenni. De azért cuki, mert amint elmegy a férjem dolgozni, felugrik mellém az ágyba, és őriz, amíg fel nem ébredek. Ha valami egészségügyi baja lenne a cicának, akkor nem csak velem kellene ilyen furán viselkednie, ugye? Nem látok rajta semmit, ami betegségre utalna, a szőre rendben, fogai, ínye rendben, füle tiszta (korábban volt fülatkája, de kikezelték), mozgékony, jó étvágya van, huncutkodik, mint minden normális macska. Ez a bepisilés dolog aggaszt egy picit. Nem az alom mellé csinálja, tehát nem hiszem, hogy arról van szó, hogy "nem ér oda". Az alom tiszta neki, minden másnap ki szoktam szedni a "termést", és hetente teljesen frisset kap. Ennek ellenére a lakás egyéb pontján kinéz magának egy szimpatikus sarkot, és odapisil. Aztán keres valami búvóhelyet, és onnan figyeli, hogy mit szólok hozzá.
2014. jún. 3. 14:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Más az illatod a hormonok változása miatt és még nem tudja hova tenni az egészet.

Foglalkozni kell vele, és teret hagyni neki, hogy ne vegye tolakodásnak, akkor minden rendben lesz. :)

2014. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!