Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt már valakinek hasonló...

Volt már valakinek hasonló problémája kullancsokkal?

Figyelt kérdés
2 éves kinti cicám tele van kullancsokkal. Ez azért meglepő, mert már kétszer kapott kullancs és bolhairtó spot-ont és sajnos semmit nem ér. Az egyik valami olcsóbb kategóriás volt azt hittük azzal volt a baj (a másik cicának használt) aztán vettünk egy frontline-t, de még mindig tele van. Hallottam olyat is, hogy bele megy aztán majd kiesik mielőtt megszívná magát, de benne lassan borsó méretű kullancsok vannak. Nem győzöm szedegetni belőle. Nyakörvet nem akarok, mert szerintem balesetveszélyes egy kinti cicánál. Előre is köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 9. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A nyakörv eléggé balesetveszélyes. Teljes mértékben igazad van. Inkább vigye el a lyme-kór. Ebben is igazad van.
2014. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémáim voltak, csak kutyával. Nekem az állatorvos mondta, hogy idén az enyhe tél miatt sajnos olyan invázió van, hogy az eddig megszokott szerek nem sokat érnek. Most advantixot vettem amit ugyan nagyon drágálltam, de míg előtte napi 3-4 kullancsot szedtem ki a kutyámból a kullancsnyakörv ellenére, azóta egyet sem volt benne (ennek már 3 hete).

Szerintem megérte és úgy tudom macskára is van.

2014. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Medvi ***** válasza:
A FRONTLINE-nál nincs jobb szer, az Advantix csak kutyára jó, a cicára mérgező, tilos rákenni. Nekünk sok cicánk van, mindet bekenjük rendszeresen, van amelyikbe nem nagyon megy, van, amelyik a kenés ellenére is televan kullancsokkal folyton. Az állatorvos szerint ez is alkat kérdése, egyiket jobban szeretik a kullancsok, másikat kevésbé. A FRONTLINEs bekenés után kb 1 hónapig hatásos, azalatt tényleg elpusztulnak a kullancsok, de van, amelyik csak azután, hogy teleszívta magát. A lyme kór nem veszélyes macskákra, Magyarországon nem nagyon van olyan betegség, amit kullancs terjeszt cicákra, bár néha előfordulhat hemobartonellózis. Szedegesd és nyomd szét őket, a nagy melegben hamarosan kevesebben lesznek.
2014. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1. ha a spot-on nem használ akkor majd pont a nyakörv fog ami még 1 macskámnál sem vált be és ezzel nem csak én vagyok így szerintem. A többi választ köszönöm, ezek szerint ő ilyen alkat és marad a szedegetés.
2014. jún. 9. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Az olcsó nyakörvek nem sokat érnek, ezt be kell látni. Ha hatásosak lennének, mindenki azt venné és soha egy macskában vagy kutyában sem lenne kullancs. A Foresto gyárt olyat, ami erős húzásra elszakad (a honlapon rendesen el is van magyarázva, hogyan), így nem akad fel benne a cica sehol. A spot on egyébként is csak két hétig véd kullancs ellen, ezzel szemben cirka 1800 Ft, vagyis havi legalább 3000. Egy Foresto nyakörv ugyan egyszeri nagyobb kiadás, de legalább fél évig (akár 8 hónapig) is véd.
2014. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A frontline-ról annyit, hogy állatorvos megmondta, hogy a bolhák és kullancsok már immunisak rá! Van több lehetőség! Röviden annyit, hogy a spot-on készítmények olyanok, hogy bele belemehet a kullancs, de 24-48 órán belül elpusztult állapotban kiesik az állatból! Ezt garantálják a gyártók, az orvosok! Ez neked is jó, mivel ha bent esik ki belőle sem lesz baj, nem mászik beléd, mert már halott lesz! Vettem legutóbb egy drága nyakörvet, ez most új, Forestonak hívják, viszont nyakörv..nekem ezzel fenntartásaim vannak, úgyhogy tovább is adtam, szerencsére átvették tőlem! Ez taszítja a kullancsokat bizonyos fokig, %-ig! A kullancsok egyharmadára nem érvényes ez, de azok is ugyanúgy mint a spot-on-nál kiesnek halottan! Én most a Fyprystet használom, egész jó, és teljesen megvagyok nyugodva, hogy mivel mindennap simogatom, észreveszem, kiszedem, de ha mégsem, akkor is elhalva kiesik belőle! Akinek továbbadtam a nyakörvet, azóta mindennap elmondja hogy egy darab sincs a macskába! De szerintem ez nagyon függ mindentől! Pl énis beírtóztam ezzel a Fyprystel 2 hónapja és utána 12 kullancs volt benne! aztán vettem ezt a nyakörvet (mert énis megijedtem és azt gondoltam valai nincs rendben) ami egy napot volt rajta, azóta nem volt kullancs benne! De nem hiszem hogy a nyakörv hatott egyszeri használattól (amúgy 8 hónapig hat a nyakörv, bolha és kullancs ellen) hanem egyszerűen már nem mászkál olyan helyen, vagy akullancsok mentek más helyre! Remélem segített, a nyakörvet gondold meg, én nagyon parázós vagyok, bár szakadós a nyakörv, be van recézve, meg is néztem, először megnyúlik, aztán elszakad, tehát nem tudja vele felakasztani magát! A többi nyakörv szerintem semmit nem ér, akkor már inkább a spot-on! Sajnálom hogy a forestoból nincs spray vagy spot-on, mert biztos vagyok benne hogy jó, de kizárt hogy ráadjak nyakörvet! :)
2014. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem minden állaton válik be minden. Az egyik cicámat nagyon szépen védi a Frontline, a másikról fürtökben lógnak a kullancsok. Az orvos által ajánlott Bolfo nyakörv csak rövid ideig tartotta távol a kullancsokat - a szomszéd cirmoson Bolfo van és nála 100%-ig működik. Az utóbbi egy hónapban Héry Zéro Puce Répulsif chat spot-on volt rajta, eddig bevált, de lehet, hogy csak a hülye időjárás miatt nem mászkált annyit a macsek/volt picit kevesebb a kullancs. Ha hosszú távon mégse válna be, akkor én is a Forestót fogom kipróbálni, ha működik és ha nem hagyja el a macska, akkor szerintem megéri (Bolfót már hagyott el).
2014. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!