Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szasztok nagyon gyorsan kéne...

Foxika1270 kérdése:

Szasztok nagyon gyorsan kéne a segítségetek:Tegnap úgy jöttem haza, hogy a macskámnak az eggyik lába le van tépve (gondolom egy kutya tette). Hogy enyhítethném a fájdalmát amíg az orvvos ideér?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 07:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Ne engedd!

Kicsik vannak neki,nem egy kutyát meg macskát láttam 3 lábbal élni!

Meg amúgy is az orvos szokta javasolni az altatást de tényleg akkor mikor már csak ez segítene a szenvedésein.De neki most csak egy lába hiányzik,ebből megtud gyógyulni,igaz nem lesz száz százalékos macsek,de legalább élni fog és majd tudja tovább szoptatni a piciket is.

2014. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
67%
Ne altassátok el! Téged is elaltatna anyukád, ha baleset érné a lábad? Láttam már háromlábú állatot, aki fürgébb volt, mint a négylábú társai. Most érzéstelenítő, bodzás, hideg borogatás, esetleg alkohollal kimosni a sebet. Mikor a csincsillámra ráhúztam az ágyat véletlenül, rohama lett, rángatózott, mézes aloeverás kivonattal itattuk, egyből rendbe jött.
2014. jún. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem lehet "letépve" a lába, "csak" meg van sérülve...Ahogy írod, hogy szoptatna is, nem lehet a halálán semmiképp, szóval így- vagy úgy, de menthető! A kismacskáknak is jobb lenne az anyatej, mint a tápszer és az anyjuk hiánya.

Ha mégis altatás lesz a vége, akkor felmerül a gyanú, hogy az orvos lusta egy esetleges műtéthez, vagy a szüleid nem akarnak műtétet fizetni és vállalni a bonyodalmakat...


Nem jött még mindig az orvos? Jobb lett volna bevinni...


Egyébként már csak azt nem értem, hogy minek nektek még 3 kiscica ezen kívül, ha nem tudjátok a kutyáitoktól elkülönítve tartani őket?

Egy udvaron (vagy házban) vagy kutya legyen, vagy macska, vagy pedig legyenek úgy nevelve, hogy nem bántják egymást...! Erre figyelni kell!

2014. jún. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nem a mi kutyáink voltak hanem a szomszédnak van egy németjuhászza aki koborol az utcába és a cicám az utcán volt(gondolom)
2014. jún. 10. 09:37
 15/32 anonim ***** válasza:

Hát nem azért, de szerintem k*vára nem kéne alkohollal kimosni ezt a sebet, mert a szerencsétlen macska kimúlik a fájdalomtól. Vannak erre modern készítmények, amik nem csípnek direktben (betadine), önmagában is eléggé fájna, ha kimosnád azt a sebet...

Borogatni pláne nem kéne semmivel.

Sürgős _szakszerű_ állatorvosi beavatkozásra van szükség, hogy kezelje a sebet és lezárja a csonkot, remélem, hogy már azóta meg is történt.

2014. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Nem értem,hogy lehet valakit hibáztatni egy macska sérülése miatt! A macskát kiteszed a kertbe vagy van bejárója,azok simán elkóborolnak egy fél falut is,egy csomó macsek eltűnik mert elüti őket egy autó,mennek,kikefélik magukat meg mittudom Én.A lényeg most akkor elvárnád hogy pórázon sétáltassuk őket? Egy macska szinte csak enni meg héderelni jár haza...
2014. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
nehogy elaltassátok, ha van esély a gyógyulásra (tehát nem fertőződik el a seb, nem vérzik el a macska), három lábbal ugyanolyan teljes életet élhet
2014. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

Jah, nem gondoltam, hogy nem törődtök a macskátokkal. Felelős macskatartó nem hagyja elkóborolni a macskáját!

Van ezeregy módja annak, hogy a saját telketeken tartsátok és ne történjen vele baleset, továbbá ő se okozzon károkat más magánterületén! pl:

[link]


[link]


[link]


és a többi, van miből szemezgetni: [link]



Először tehát a szökésmentes élőhelyet kell kialakítani, és csak utána befogadni macskát. Nem agyba-főbe szaporítani őket, hogy aztán az összes elkóboroljon, ha felnő. Amíg nincs megoldva a kerítésetek és a tetőtök úgy, hogy ne tudjon macska átugrani rajta, addig tartsátok benn a lakásban!


Amúgy meg hívjátok fel újra az állatorvost, lehet elfelejtette, vagy fogalma sincs arról, hogy mennyire súlyos a macskátok sérülése...

2014. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%
Lehet hogy a panelcicák tényleg nem tudnak sok mindenen átmászni,nos kertes házaknál csinálhatsz akármit,így is úgy is kimegy a macsek...Ha drótot húzunk végig,hidd el azon is képesek keresztül menni
2014. jún. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Basszus :) Az első cikkben az a macskamászásbiztos kerítés ....Nos ezt a mi befogadott cicáink simán átgázolnak rajta! :) Nem szobacicák akik nem bírnának egy ilyet legyűrni :)

nem tagadom 2 cicánk is van,mind a kettő a kertünkbe mászott pici korában és nálunk maradtak.Amúgy meg nagyjából azért nem hülye állatok ezek,mert tudnak magukra vigyázni.

2014. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!