Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS mit csináljak a cicával,...

SOS mit csináljak a cicával, ha hasmenése van?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt vettük észre, hogy sűrűn járkál az alomba. Találtunk benne egy kis hasmenést, de minimális mennyiséget, pár kis bogyót (az alomba összeáll ugye). Viszont ez délutánra elmúlt, már nem szaladgált oda. A kedve kifogástalan, eszik, iszik, dorombol, ahogy mindig. Most viszont este újra kezdődött az egész, megint gyakran járkál és van egy kis híg széklet is, de továbbra is nagyon kevés. Az előbb felhívtam az állatorvosi ügyeletet, hogy mit csináljunk, adjunk-e neki valamilyen gyógyszert. Azt mondták hogy ne, ezt az éjszakát még vészeljük át és holnap vigyük állatorvoshoz. Mivel a mennyiség nem vészes, nem fenyegeti a kiszáradás, tehát nem válságos a helyzet, nem kell most az ügyeletre menni vele. Azt mondta, hogy ha súlyosbodik az éjszaka folyamán, akkor menjünk be.


A kérdésem, hogy ti mit csináltok, mit adtok a cicának, ha hasmenése van? Olyan tehetetlennek érzem magamat, borzasztó, hogy nem tudok mit tenni és már nagyon bánom, hogy tegnap nem vittem le egyből az orvoshoz.


2014. jún. 13. 22:20
 1/3 Medvi ***** válasza:
Ne aggódj, tényleg nem látszik olyan súlyosnak a leírtak alapján. Tejet addig semmiképp ne kapjon, sőt kicsit koplalhatna, reggelig csak vizet igyon.
2014. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tejet ritkán kapnak, akkor is csak laktózmenteset. De most már hetek óta nem ittak. Az evés náluk úgy néz ki, hogy reggelire és vacsorára szárazat kapnak, ebédre konzervet. Szóval nincs állandóan kaja a táljukban, úgyhogy ma már nem fog enni. Most szerencsére már elhelyezkedett, nyugodtan van. Amikor kiírtam a kérdésemet előtte 4szer volt egymás után wc-n, nagyon megijedtem annak ellenére, hogy tényleg csak pár cseppet találtam bent. Remélem az éjszaka nem lesz semmi gond és akkor holnap reggel leviszem a dokihoz (szerencsére itt ahol lakom, nyitva lesznek délelőtt).


Köszönöm a választ!

2014. jún. 13. 22:34
 3/3 Sebok ***** válasza:
ne aggódj ez eddig nem veszélyes.Étcsoki hasfogó,főtt krumpli,reszelt répa,széntabletta.ezekkel nyugodtan próbálkozhatsz.nálunk ezek használtak.banán is hasfogó bár tudom érdekes ilyeneket megetetni egy cicával,de a csokit meg széntablettát a nedves kajába bele tudod törni,reszelni..
2014. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!