Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van hasmenése a cicámnak?

Miért van hasmenése a cicámnak?

Figyelt kérdés
Néhány napja hasmenése van, és ráadásul ilyen fura zöldes színű. Mitől lehet? Azt eszi, amit eddig. Néhány napja születtek meg a kölykei, azt hiszem kb. azóta van ez, illetve utána néhány nappal kezdődött.
2014. ápr. 25. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Tejet szokott inni???Normális táppal van etetve???


Tejtől lehet nekik erős hasmenése meg a maradéktól. Nem ártana orvossal megnézetni főleg ,hogy kicsinyei vannak.

2014. ápr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 ecsemecse ***** válasza:
100%

Meg kéne nézetni dokival. Akár az ellés miatt is lehet gonsd, nem tisztult ki a méhe, folyamatosan mérgezi a nem oda való anyag. Akár bele is pusztulhat a cica!


És mint már írták, tejet nem szabad neki, csak macskáknak valót vagy kecsketejet, a tehentejet a gyomra nem tudja megemészteni. És természetesen a tápra is oda kell figyelni, főként ilyenkor, mikor a piciket is gondoznia kell, tejet termel, a szervezetét az elles is megterhelte. Ha állandóan nem is, de ilyenkor mindenképp kéne, hogy valami minőségi tápot adj neki, amitől könnyebben regenerálódik, tápanyagdús és esetleg a tejtermelésben is segíti.

2014. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tejet nem ihat, nem szokott kapni max nagyon ritkán egy nagyon-nagyon picit esetleg vízzel hígítva, de ált. nem kap. mostanában sem kapott. Mindig normális tápja van, de most külön vettünk is neki egy még jobbat, de az előtt is volt hasmenése meg azután is, szóval attól sem lehet, amúgy meg azt kapja, amit eddig. Nem tudom mitől lehet, félek, hogy baj lesz, de a szüleim úgysem viszik el még állatorvoshoz. ők mindig várnak hogy majd jobb lesz.. aztán ha sok idő után nem, akkor elviszik. De most még csak pár napja van úgyhogy nem fogják még elvinni én meg nem tudom:(
2014. ápr. 25. 20:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Te is elbirod vinni. Nyugodtan kérhetsz halasztást vagy részletfizetést.
2014. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na és a halasztást meg a részletfizetést hogy fogom kifizetni? Amúgy is az állatorvos kb. 4-5 km-re van, hogy vigyem oda a macskám? Fogalmam sincs merre van. Csak nem mászkálhatok össze-vissza egy térképpel és egy dobozban lévő macskával 5 km-t, hogy vagy oda találok vagy nem. Soha életemben nem voltam még itt állatorvosnál se.

Az állatorvos ki szokott jönni ha kihívom (és vad idegen vagyok neki)? És az kerül valamibe? Tényleg nem tudok én semmit, hogy mi hogy van..

A szüleimet eddig kértem, hogy vigyük el, most azt mondták, hogy majd felhívják.. de elvinni nem fogják mostanság úgysem. de ha felhívják már az is valami.

2014. ápr. 25. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg a szüleidnek, hogy a hasmenése olyan bélparazitától is lehet (Giardia), ami rátok is veszélyes, ember is könnyen elkaphatja! Vegyétek komolyan a dolgot, mert ti is betegek lehettek! Mindenképpen meg kell mutatni orvosnak!
2014. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom remekül tudod használni az internetet, ha a gyakorikérdésekre tudsz írogatni akkor a keresőbe is, hogy megtudd mi hogy van... Nem olyan bonyolult egyébként, nem kell atomfizikusnak lenni hozzá, rákeresel a lakóhelyedhez közeli állatorvosokra, felhívod a legközelebbit és kihívod ha olyan tuja vagy, hogy nem találsz el oda...

Az internet is pénzbe kerül, ha azt tudjátok fizetni akkor talán az állatorvosi költségekre is futja.

Ne haragudj hogy ilyen stílusban írom amit írok de nekem ezek a dolgok felháborítóak. A smucigoskodás, tehetetlenség, kifogás gyártás az megy, nehogy már mozdítani kelljen a kisujjadat is azért a szerencsétlen állatért.

2014. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze hogy ki tudom keresni, meg is tettem, képzeld el. Megnéztem hol van, de fogalmam sincs. kb. 2 hónapja költöztünk ide, semmit és senkit nem ismerek, nem tudom merre kell menni, de amúgy is messze van, 4-5 km és nincs kocsim, nincs itt villamos vagy ilyesmi csak busz, de arra nem vihetek állatot, hacsak nem segítő (pl. vakvezető) bár a múltkor még azt se engedték fel.. Még dobozban se..

A szüleim meg kinyírnának ha kihívnám, de ettől még kihívnám viszont az pénz és nekem még 100 forintom sincs. Egyáltalán nincs zsebpénzem. Honnan szerezzek pénzt? Najó kb. 250 forintom van, ami megmaradt a suliból amit kajára kaptam. És ezek nem csak kifogások. De annál többet nem tudok tenni, minthogy kérem a szüleimet hogy vigyük el. Azt mondták tegnap hogy a hétvégén felhívják. De közbe kiderült hogy ezek a nagyonokosok kutyakaját adtak neki, valami szalámi félét. Mondtam hogy kutyakaját ne adjanak, mert az KUTYAkaja, ő meg egy macska.. Most nem adnak neki tegnap óta, azóta nem volt most hasmenése...

2014. ápr. 26. 19:21
 9/10 zozelelona válasza:
szia hány éves a cica és ki szokot menni kertbe vagy udvara vagy valahova?
2014. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1 èves ès kinti cica, mindig kint van
2014. máj. 14. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!