Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Tanácsra lenne szükségem....

Csabi400 kérdése:

SOS! Tanácsra lenne szükségem. A macskám hátsó lába felett van egy seb. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre, és mivel nem először fordult elő, elég sok sérülése volt már, azok mindig szépen begyógyultak ezért nem foglalkoztam vele. Ma viszont odamentem hozzá, hogy öntsek rá egy kis fertőtlenítőt, és észre vettem, hogy egy hatalmas lyuk van a seb helyén, és teli van kukacokkal. Arra a lábára már nem is áll rá. Mit csináljak vele?

2014. jún. 16. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kukacok???! Ember, az a seb legalább 3-4 napos lehet!! Gondolom kandúr és nincs ivartalanítva... Ha beköpték a legyek akkor irány az állatorvos, mert élve fogják felfalni a macskát, te meg szépen végig nézheted, ahogyan vérmérgezést kap egy idő után, vagy csak totál elfertőződik a seb és elpusztul. Iiiigazi, felelős gazda!
2014. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt,amit magaddal tennél. Itt már nem nagyon segít egy kis betadin.. gyorsan vidd el orvoshoz szegényt!
2014. jún. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra én is rájöttem, hogy itt már nem segít a fertőtlenítő, és hívtam is rögtön mindhárom állatorvost, aki a környékhez tartozik, csakhogy kettő nem veszi fel, a harmadik pedig kinyomja a telefont. Akkor most holnapig hagyjam így?
2014. jún. 16. 19:43
 4/9 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak:

Attól, hogy ez így alakult, nem kell rögtön elítélni. Sok állatom van, 4 kutya, 3 macska és papagájok is. Figyelek rájuk, ha bármelyiknek komolyabb baja van, rögtön hívom az orvost. Viszont, 3 kan macskám van, egyik sem ivartalanított, ráadásul a környéken sok kóbor kutya, és macska van, így szinte minden nap kisebb nagyobb sebekkel térnek haza. Meg nem köthetem őket, és nincs pénzem arra sem, hogy 3 naponta hívjam az állatorvost, mert a macska megint balhézott.

2014. jún. 16. 19:52
 5/9 Medvi ***** válasza:
100%
Tényleg belepetézett a légy, hanem jön gyorsan az állatorvos, akkor egy fecskendőbe szívj föl Betadint és nyomd bele a lyukba, kimossa a nyüvek egy részét és a többi is elpusztul tőle nagyrészt, ezt többször is megismételheted, de ettől függetlenül holnap vadászd le az állatorvost.
2014. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Doki kell és antibiotikum.

Ha nem használ a doki, akkor kristálycukor:

[link]

2014. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha nem tud ráállni akkor már bakteriális fertőzést kapott, mindenképpen kellene a doki, hogy antibiotikumot adjon.
2014. jún. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával???? Nagyon gyorsan vidd orvoshoz ha még nem tetted!!! Akár el is veszítheti a lábát!
2014. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orvos egyértelmű.
2014. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!