Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kiskutya? Szükségem...

Félős kiskutya? Szükségem lenne tanácsra!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

E fajta problémával még nem volt dolgom a többi kutyám esetében, ezért nincs benne tapasztalatom. Most van egy 13 hetes kiskutyánk, 3x voltunk eddig sétálni. Eddig ismerős kutyákkal találkozott, nem volt semmi baj, játszottak. De a parkban ha jön egy idegen kutya, tisztára bestresszel, és kiszalad a világból, nagyon fél tőlük. Még a kistestűektől is. Igaz a legtöbb kutya hatalmas lendülettel vágtázik hozzánk, sokszor még le is teperi szegény kiskutyát, vagy erőszakosan, túl hevesen hívja játszani, amitől ő megijed. Mikor először voltunk sétálni, akkor jött egy kutya játszani, kicsit hevesen, ő meg úgy megijedt, hogy kilőtt az út felé, át az egész parkon hiába kiabáltam neki, se hall se lát, csak szaladt ijedtében, mint akit oroszlán kerget. Az egyik utcában találtam meg, ahol nyüszögve, boldogan rohant hozzám, őrült, hogy végre biztonságban van. Gondoltam teszek rá hosszú pórázt, de szerintem az nem megoldás, csak annyiból, hogy nem tud kiszaladni a világból ha megijed. Alapesteben behívható. A furcsa az egészben, hogy semmi mástól nem fél, se a porszívótól, se állatorvostól, se durranástól, semmitől, úgy tűnt tökéletes idegrendszere van. Csak a kutyáktól fél így. Pedig előtte velük sem volt rossz élménye, azon kívül, hogy őt gyepálták a tesók az alomban. De az csak nem viselte meg ennyire, hiszen játszott is velük simán, és másik tesóját is uralták a többiek, az mégse ilyen. Van valami ötletetek?


2013. okt. 2. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13 hetes kiskutyát pláne ha tudod, hogy félős miért sétáltatsz póráz nélkül? Ha elüti az autó akkor meg megy a szenvedés facebookon, igaz? Szépen lassan kell megismertetni a világgal, nem egyből kidobni a parkba. Érdemes lenne oviba járni, ahol elsősorban korabeli kicsikkel játszhatna. Amit most csinálsz az olyan, mintha egy víziszonyos embert bedobnál egy medencébe...
2013. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Minden kutya más és mindegyik mástól fél. Lehet, hogy úgy érzi, ő a pici és a többi kutya, akiket nem ismer, bántani tudják. Ha idősebb lesz, akkor egy idő után kinövi, mert ő is elég idős lesz és nem érzi majd magát elnyomva.

Azért szerintem vegyél egy pórázt, nem lesz tőle baja, ha a parkban megkötöd, amíg ilyen kis csöpp :)

2013. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert az enyém is pontosan ilyen volt (azzal a különbséggel hogy mindegyik kutyától félt), aztán kamasz lett, és most küzdhetek a félelemből eredő agressziójával. :D Szóval ne kövesd el azt a hibát, amit én, vidd oviba, ha nem sikerül kezelned a problémát.
2013. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves első! Szerinted pórázon kellene sétáltatnom mindig? Aztán majd szenvedjek vele fél évesen ha nem lesz behívható mert soha nem volt szabadon ezért nem tudtam gyakorolni vele, hogy szabadon is kövessen, figyeljen rám? És ha nem engedem el hogy mozgassam le? A tanácsod bár megoldja félig meddig a problémát (bár azt se, mert pórázon is ugyanúgy fél) de élőhoz egy súlyosabb problémát, mégpedig, hogy nem lesz behívható. Na akkor lenne meg az esélye, hogy eluti az autó.

2013. okt. 2. 16:17
 5/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Egy kutya nem attól lesz behívható, hogy nem ismeri a pórázt. Sürgősen menjetek iskolába az alapokat megtanulni a kutyát pedig szocializálni.
2013. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom: nem növi ki.

Járjatok oviba, de az ovi mellett se hanyagoljátok el a nagyvilágban való ismerkedést, mert az ovi nem elég.

Légy magabiztos, igyekezz valahogy éreztetni a kutyáddal, hogy te képes vagy megvédeni, nem kell tartania semmitől, mert valószínűleg ebben még nem biztos.

2013. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A kutya ismeri a pórázt, gyönyörűen sétál mellettem laza pórázon. Ennyi idősen tud parancsra ülni, feküdni, maradni, behívható, apportírozik, bármilyen körülmények között eddig megcsinálta ezeket. 2 kutyával engedelmességi vizsgáztam eddig, nem látom szükségét engedelmességi képzésre kiadni akár többször 40e Ft-ot, ha én is ki tudom képezni. Szocializálni viszont jó ötlet az ovi. Köszi a tippeket, még írhattok, ha van ötlet a félelem megszüntetésére.
2013. okt. 2. 18:44
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom egy kicsit félreértettetek, nem arról van szó, hogy soha nincs pórázon, nem ismeri a pórázt, hiszen a parkig is pórázon jön. Csak a parkban engedem el szaladgálni, ott történt ez az egész.
2013. okt. 2. 18:50
 9/14 Akiteki ***** válasza:
Az más, félreérthető volt, amit írtál. Emberektől nem fél, csak kutyáktól?
2013. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az emberektől odáig van, meg vissza. Ami nem is csoda, hiszen eddig csak olyan emberrel találkozott, aki gügyögve simogatta.
2013. okt. 2. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!