Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes kiscica bolha irtása?

6 hetes kiscica bolha irtása?

Figyelt kérdés

1 hete találtunk egy ksicicát egy dobozban, elég rossz körülmények között. Saját ürülékében, kiszáradva a nagy melegben.

Befogadtuk, állatorvoshoz is elvittük, aki csak féreghajtót adott neki, mert még csak 6 hetes, és nem lehet még se oltatni, se bolha irtót használni nála.

Elfelejtettem tőle megkérdezni, hogy bolhanyakörvet lehet-e rá tenni? Mivel bolhás szegénykém, és lakásban van, nem szeretném, hogy a bolhák megtelepedjenek nálunk.

Köszönöm!


2014. jún. 17. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha bolhás, akkor bizony már megtelepedtek a bolhák mindenhol, abban biztos lehetsz. Mi strongholdot használtunk a cicákon, azt mondták, 6 hetesen már lehet, viszont ha rossz állapotban volt a cica, lehet még nem kéne. Frontline spray-t viszont pár napos kortól szabad használni, kicsit drága, de sokáig elég lesz.

A lakásban pedig fújj körbe neostomosan-t.

2014. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és nyakörv: ne. A legtöbb csak több hónapos kortól ajánlott. Amúgy sem javaslom, a legtöbb cica el se viseli magán és nyomban leszedi, a hatékonysága is elég gyatra, és lakásban felesleges is, ha egyszer kiirtod a dögöket belőle, kinti cicáknál pedig félő, hogy valamibe beleakad, nem szakad el és megfullad az állat. :S Inkább valami spot-on.
2014. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

6 hetesre már van amivel lehet bolhairtani, haogy írták is előttem...



De amúgy legjobb, ha fogod és elkezded manuálisan egyesével kiirtani a bolhákat! 6 hetesen még pici és könnyen átnézhető!

Megkeresel egy bolhát, két ujjaddal összecsípve leszeded róla, és közben vigyázol, hogy el ne ugorjon! Össze kell nyomni két körömmel, ahhoz, hogy elpusztuljon, de mindezt úgy, hogy közben el nem engeded! Nem egyszerű, de hatékony módszer! :)

Én is bolhátlanítottam már így egy kiscicát, mert az is kicsi volt, én se akartam szerekkel kínozni...

Napokig is eltarthat, mert a cicán is meg bírnak bújni a bolhák, de aki épp nem rajta van, hanem a vackában, az is visszamegy rá, így többször át kell nézni.

A bolha rád is ugorhat, megcsíphet, észre fogod venni, és azt is el tudod csípni...


Közben aktívan takaríts! Porszívózz mindenütt jól ki, és a porzsákot ne a lakásban szedd ki, hanem inkább erkélyen vagy lent az udvaron, és ott tedd nejlonba, zárd le, mert abból is visszaugorhat bolha...

2014. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Insecticid 2000-el lehet kiscicán is bolhát irtani.
2014. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
A bolhák a környezetbe is rakják a petéiket, szőnyeget padlószőnyeget is irtózni érdemes.
2014. jún. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szőnyeget fel is szedtük emiatt, úgyhogy csak kő van. Már szedtünk róla bolhát le, meg egyszer magamon is elcsíptem egyet.

2014. jún. 18. 09:01
 7/7 Sebok ***** válasza:

a lakásra lehe különböző porokat,sprayket venni a legjobb az állandó porszívózás mindemellett.

frontline combó spray.drága de nekem bevált.semmilyen cseppek nyakörvek nem értek semmit...és sokmindenre jó sokáig tart

2014. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!