Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskám sosem engedem ki...

Ha a macskám sosem engedem ki a lakásból akkor felesleges ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
nem engedném ki tehát nem ellene\csinálna "felesleges" kiscicákat. Elég nagy műtétnek tartom az ivartalanítást főleg a lány cicáknál, ha a lakásban van csak akkor felesleges ivartalaníttatni nem?

2014. jún. 17. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát sztem azért feleslegesnek nem felesleges. Nálunk 2 lánycica is van, és az egyik kiskorától lakás cica - bár mi kiengedjük azért az udvarba is ha menni akar - de amikor "rajta van" akkor nem lehet vele bírni. Nyávog, kaparja az ajtót nagyon "szenved" szegény. És ez nem 1-2 nap. Szóval sztem ha benti cicának szeretnéd akkor meg főleg érdemes kiivartalanítani.
2014. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem felesleges épp ellenkezőleg.

Nekem is két lánycicám van.

Ha tüzelnek akkor az nekik egy szenvedés plusz hallgasd végig pár hetente a több hétig tartó ivarzás alatti vernyogásukat éjjel-nappal.

Arról nem is beszélve, hogy nyugodtabbak lesznek és jó néhány betegséget kivédesz a műtéttel.

Nem alakulhat ki a méh gennykórja (pyometra) és

csak az időben történő ivartalanítással előzhető meg a macskánál az esetek döntő többségében rosszindulatú (rákos) tejmirigy daganat.

A legjobb időszak az ivartalanításra az ivarérettség előtt van tehát 3-6 hónapos kora közt.

Ez a dokiknak mindennapos rutin műtét a cicán pár napig ott a gallér de két hét alatt rendbe jönnek és boldog nyugis cicák lesznek.

Egy felelős állattartó ivartalanítja a cicáit ha ezzel nem értesz egyet inkább ne tarts cicát.

Annak ellenére, hogy lakásban vannak nemcsak ivartalaníttatni kell, hanem bolhátlanítani, féregteleníteni, oltatni.

Az cipőddel, a szatyrokkal, ruháddal az utcáról bármit bevihetsz nekik.

2014. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok.

Ráadásul + még ha te is kertes házba laksz akkor számíthatsz a kandúrok szerenádára, ami csak tovább "ront" a helyzeten. :S

2014. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm akkor ivartalanítva lesz a cica, féregtelenítés oltás stb tudom, hogy kell a lakásban is, csak az ivartalanítással nem voltam tisztában :)
2014. jún. 17. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ivarérett lesz, akkor önkénytelenül is elvinnéd, mivel kibírhatatlan, amit ilyenkor a nőstény macskák le tudnak művelni. És kapsz még ráadást is, mivel ha nem lesznek megtermékenyítve, akkor 2 hét után újrakezdődhet a hiszti! A műtéttel sok későbbi egészségügyi problémát is megelőzhetsz!
2014. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Felelős macskatartóként ivartalanítottam a macskámat. Sajnos mégis emlődaganata lett és elpusztult. A testvére is. Sajnos ha hajlamos arra, hogy előjöjjön neki, akkor azon az ivartalanítás sem fog segíteni, csak a tüzelés tüneteit szünteti meg.
2014. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!