Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek hogy ne féltsem...

Mit tegyek hogy ne féltsem ennyire a macskáimat?

Figyelt kérdés
Van 5 fiú cicám, az egyik két éves a másik 4 pedig csak most lesznek 1 évesek. A 4 kisebbet én neveltem fel, 2 hetes korukban az anyjukat elütötte az autó. A nagyobbik macska kinti-benti cica, de a 4 kisebbiket jelenleg lakásban tartom, az erkélyre kimehetnek, de nem merem őket levinni az udvarba. Nemrég le akartam őket szoktatni, de állandóan átmennek a szomszédokhoz ahol mind a két helyen olyan kutya van akik gyűlölik a macskákat. Az egyiket nemrég majdnem szétszedte, de még mindig át akar oda menni vadászni a madarakra. Annyira szeretem és féltem őket, hogy most megyünk 1 hétre nyaralni és már előre félek, hogy ha leugranak az erkélyről, akkor nem-e mennek át a szomszédba. Már gondolkodtam azon hogy elajándékozom őket, mert tényleg nagyon féltem őket (mindig csak rájuk gondolok, ha nem vagyok otthon), hátha máshol jobb helyük lenne, szabadabbak lehetnének, de nem lenne szívem lemondani róluk. Tanácsokat kérnék, hogy mit tegyek? Hogy szoktassam őket le úgy hogy megtanulják hol a határ? Valami ötlet hogy hogy tudnám őket nem félteni ennyire. Tényleg nagyon szeretem őket, ők a mindeneim.

2014. jún. 19. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az a baj hogy szinte sehogy. Állítólag vannak macskabiztos kerítések, de hát... Néztem képeket ezekről a kerítésekről és egy kettőn az én macsekom pl nevetve átmenne.

Most én is azt élem át amit te, csak jóval kisebb cicákkal. Mentettem nem rég egy komplett családot, a kölykök most 8 hetesek. Egy mellék épületbe raktam őket, mert nálam a férjem miatt nem lehetnek a lakásba. Persze vágyódtak ki az udvarra, hát kiengedtem őket. Ne tudd meg. Hárman vannak, kettő a mi argentin dogunk keneljébe akart bemenni (az egyik jobbról a másik 5 méterrel arrébb balról), a harmadik meg folyamatosan a hátsó szomszédot vette célba ahol egy boxer van. Nem győztem szaladgálni utánuk és folyamatosan elhurcolni őket. Ideiglenesen fogtam 3 osb táblát amiből csináltam nekik egy kis kifutót hogy azért valamelyest a szabadban lehessenek, de ne tudjanak a kutyákhoz menni, de itt is csak felügyelettel lehetnek.

Két kölyök másik gazdihoz kerül de egy itt marad még mindig nem tudom hogy mit csináljak majd vele.


Azt javaslom hogy amíg nyaralni mész ne mehessenek ki az erkélyre ha megoldható. A továbbiakban meg ha anyagilag megteheted csinálj nekik egy kifutót. Igazán csak kislyuku csirkeháló meg oszlopok kellenek hozzá.

2014. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg tudom érteni a rohangálást :/ én is csináltam egy párszor. Sajnos nem tudom megoldani, hogy bent maradhassanak, muszáj kint lenniük az erkélyen. 2 van aki tuti nem fog lemenni (remélem legalábbis), de 2 akik bátrabbak, azok szinte minden reggel leugranak, ha apám dolgozni megy és futhatok le értük hajnalba. Tudom hogy én rontottam el, kiskorukba kellett volna leszoktatnom őket, csak akkor ütötték el ugye az anyjukat és előtte 2 héttel a nagyobbik tesójukat, és akkor jó ötletnek tűnt, hogy ők nem fognak kinti cicák leni. De hát ezt faluba megoldani......főleg úgy hogy látják hogy a nagytesó lent mászkál....tényleg nem tudom mit csináljak :(
2014. jún. 19. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Épp emiatt nem lesz már soha kinti macskám... gyerekkoromban az összeset elütötte az autó vagy valami más okból kifolyólag nem jöttek haza. Kertes házban is csak bentiek voltak, illetve előtte lakásban az erkély fel volt macskahálózva. Szerintem ez az egyetlen megoldás. Ne ajándékozd el őket (valószínűleg úgysem tudnád), tegyél fel hálót és probléma megoldva. Lehet, hogy egy pár napig még kikívánkoznak majd, de majd megszokják. Nekem mind a kettő utcáról mentett macska volt, jól megvoltak benn, nézelődtek, napoztak az erkélyen, ha akartak, de biztonságban.
2014. jún. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erkély cicabiztossá való tétele? Ennél jobb ötletem nincs.
2014. jún. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!