Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új pajtást a cicánknak?

Új pajtást a cicánknak?

Figyelt kérdés

Van egy házimacskánk, nemrég múlt 1 éves, fiú. Sajnos a testvérét elütötte egy autó egy hónapja, azóta nagyon szomorú, magányos. Alapjáraton is félős cica, de azóta még az udvarból se megy ki (legalábbis napközben). Gondoltunk egy társat neki, de nem tudom, hogy milyen nemű és korú macsekot válasszunk.

Be-összeszoktatáshoz jó ötlet a pince? Mikor picik voltak, 3-4 hétig ott laktak, aztán folyamatosan ismerkedtek az udvarral. Ez nagyon bevált, mert sose csavarogtak el 2 háznál messzebb.


2014. jún. 20. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt egy percig se bánd hogy nem megy ki az udvarból, ott legalább biztonságban van.

Az meg hogy játszó pajtásnak milyen nemű és korú cicát választasz majdhogynem mindegy szerintem.

Amikor gyerek voltam szép fokozatosan 4 és fél macskánk lett. Először egy félperzsa nőstényünk volt. Aztán én haza hoztam egy kóbor kandúrt, sose morogtak egymásra, nem verekedtek az első perctől jóban voltak. Aztán jött még egy kis kandúrka végül még egy nőstény. Mind a 4 cica felnőttként került hozzánk. Sose volt köztük konfliktus mindig az első perctől össze barátkoztak. Végül a szomszéd kölyök cicáját is mindig átcsalták játszani, a kajájukat megosztották vele, ő a fél macska. :)

Ja és a perzsának voltak kölykei azokat se bántották a többiek.


Most van egy 7 éves cicám (ivartalanított nőstény), nemrég mentettem egy egész cica családot. Egy kölyköt megtartok. A gyerekkori emlékekből úgy gondoltam hogy nem lesz gond. Hát tévedtem. Az anya cicára csak fúj az én cicám, 3 méteres körzetében nem tűri de amúgy nem bántja. De a kicsit. 2 hete próbálom nap mint nap össze ismertetni őket, de folyamatosan támadja. Nem tudom hogy fogom tudni elfogadtatni a kicsit a naggyal... :(

2014. jún. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Hát akkor elég lutri, de bízom benne, hogy ha jön a cica nem lesz harag.

Én inkább fiút szeretnék vagy ivartalanított lányt esetleg.

Lehet, hogy megpróbálkozok egy fél év körülit keresni valakinél, talán őt majd elfogadja.

És ti hogy csináljátok, hogy az új macsek ne szökjön el? Vagy ti benn tartjátok?

Pince jó ötlet lehet 1-2 hétre?

2014. jún. 20. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nagyon barátságtalan cicám, de még ő is megszokja egy idő után az újoncokat :) Jó hát neki kell 1-2 hónap, addig fúj rá és utálja. Normális macskának nem kell ennyi idő általában. Ha ivartalanított cicák akkor hamarabb összebarátkoznak ahogy én észrevettem.

A pincét nem tudom... én bent tartom őket inkább, a pince nekem hideg és olyan mint egy börtön, nem zárnék oda macskát mikor itt a lakás is.

2014. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Be van rendezve a pincénk van konyha meg egy hallszerűség. Nem hideg, ezért is gondoltam. Meg bízom benne hogy csak 1-2 hét lenne, közben folyamatos kiszoktatással. Attól félek hogy az új cica elszökik. Be semmiképp se vinném, férjem hülyét is kapna :)
2014. jún. 20. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekünk soha nem mentek el a cicák.

Sőt! Az első kandúrt azt én hoztam. 7 éves voltam akkor és a suliból hazafele találkoztam vele, játszott a össze söpört levelekben. Megsimogattam és tetszett hogy nem szaladt el hanem rögtön bújt hozzám, így haza hoztam. (kb 2km-re laktunk onnan). Haza jöttek a szüleim mondták hogy nem maradhat mert hogy van már cicánk, és kocsival vissza vitték oda ahol találtam. Hát nem jött nekik össze mert előbb itthon volt a cica, mint anyuék a kocsival :D Így maradhatott.


De a többiek se szöktek el. Persze bejárták a környéket, de mindig vissza jöttek. Be soha nem zártuk össze. A cica általában ahol egyszer enni kap oda vissza megy.


A mostani nőstényem is így lett. Ide jött az udvarba, megtetszett, tettem ki neki tejet meg egy szelet párizsit (ugye nem volt cicánk, nem volt macska kajánk). Azóta el se megy innen.

2014. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De jó :-)

Nálatok tényleg szeretnek a cicák :-)

Bízom benne, hogy nálunk is jól meglesznek majd!

2014. jún. 22. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!