Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet valakinek óvatosa...

Hogyan lehet valakinek óvatosan elmondani, hogy ivartalaníttassa a szegény macskáját?

Figyelt kérdés

A sógorom menyasszonya nagy állatbarátnak tartja magát. Mindig vagy 3-4 lánycicája van a ház körül, mind ivaros. Rengeteget szülnek. Volt olyan cica, aki szegény a 9. szülésnél tartott, de nem bírta a hasfala és szétrepedt. Szerencsétlen egy 10 percet szenvedett, aztán a csaj megkérte a sógoromat, hogy csapja agyon az ásóval!!! És ez náluk rendszeres, volt, hogy egyszerre kettő is így járt.

Nem tudom, hogy ezek után miért nem jön rá magától, hogy ez így nem mehet tovább. Ez lenne az állatvédő?

Ráadásaul a cicák elhelyezéséről sem gondoskodik. Ott szaladgál nála egy halom cica, mind szocializálatlan, vad... Néha elajándékozgat egyet-kettőt, de a legtöbb sorsával nem törődik...

Sajnos nem vagyunk szoros kapcsolatban vele, meg a férjem családjával sem vagyok túl jóban, úgyhogy csak finom módszerekhez nyúlhatok. Hogyan győzhetném meg róla, hogy a cicának is jobb, ha ivartalaníttatja?


2010. jan. 6. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem az ilyennek nem éppen óvatosan kellene elmondani...
2010. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem sok esélyt látok rá:( hogy meg tudod győzni...
2010. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jéézus. Ez nem állatbarát, hanem egy idióta. de még annál is rosszabb.

Ajánlanék neki állatorvost, az ivartalanításhoz. Elmondanám, ha magától nem jön rá, hogy a kölykök is felnőnek, hatványozódnak. Azt is, hogy a macskának is jobb lenne.

2010. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Küld el neki ezt a linket.Igaz kutyákról van szó,de remélem ért belőle. [link]

Ha szeretnéd,és adsz egy emil címet elküldöm neki,és ki se derül,hogy te voltál a kezdeményező.

2010. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

tölts le vmi tök meggyőző szöveget a netről, ahol leírják, h mi a felelős állattartás, meg miért fontos az ivartalanítás, meg ilyenek.


Tök semlegesen add elő, h ezt találtad a neten, de nemtod mit gondolj róla, és kíváncsi vagy a véleményére, okoskodni mindenki szeret, sztem amint elolvasta, hallhatod is a véleményét. Aztán ennek megfelelően kifejtheted a sajátodat.

2010. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jézus! Az ilyen embereket meg kellene büntetni.

Én elég durva módban teremteném ezeket helyre. A nőstény macska ivartalanítása sokba kerül 12 ezer körül. De van olyan lehetőség, hogy fogamzásgátló. ez minden ivaros nősténynek heti egyszer kell egy fél tabit beadni, és max. 30 hétig adható nekik. Jóval kisebb a lehetősége a vemhességnek. Ovarid a neve.

Ideális január közepétől (innentől kezdődik a tüzelési időszak) és egészen szeptember közepéig-végéig. Kell egy kis mentes időszakot tartani októbertől-január elejéig.

2000 Ft és egy macskának 16 hétig elég!

2010. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, az is jó, amit az utolsó mond, nálunk a fősulin is ezt adták a macseknak, aki örökbefogadtatta magát a portással, vagy nemtom hogy került oda, mert egyszercsak mindig oda járt, aztán enni is kapott :D (utolsó előtti)
2010. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha szóbajönnek a macskák akkor világíts rá, hogy ez így gáz. Különben az ilyennek hiába mondod finoman, nekem is vannak ilyen ismerőseim, hogy ők rohadt macska-barátnak tartják magukat. Ott laknak a fő út mellet, így "kell az utánpótlás" felkiáltással nem ivartalaníttatják a lány macskákat, hanem mikor lefial eldöntik, hogy egy vagy kettő kell-e, a többit meg agyonveretik valami ismerőssel. És el is hiszik, hogy mivel csak megkérnek valakit, hogy agyonverje őket és nem ők csinálják, ők nagyon jó fejek. Pfff. És még nekik áll feljebb, ha szólsz, hogy lehet nem ez a megoldás. Buták, na...


Múltkor találkoztam egy öreggel, az ott örömködött, hogy milyen macska-barát, kijött elé a macska az utcára, és akkor mondta hogy lány. Mondom ivartalaníttatja, erre: na hát azt nem, és még büszke is rá, hogy ő mindig jó helyet talál nekik. Ja van vagy négy lány macskája, hihető, hogy minden évben minden kölyköt oda tud adni. Lehet ellopom a macskáját és megműttetem én...

2010. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy olvasgassa a gyakorikerdesek.hu-t.
2010. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a macska agyonütése konkrétan bűncselekmény.

Vannak ivartalanítási akciók, ha többet visztek kedvezményes is lehet.Ma már belső varratot csinálnak, felszívódik. Még csak varratszedésre sem kell visszavinni.

Nagyon rendes vagy, hogy segíteni akarsz. Úgy néz ki magadra kell vállalnod.

2010. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!