Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet ilYen?

Mitől lehet ilYen?

Figyelt kérdés
A kiscicám három éves de nagyon félős kiskorában senki soha nem bántotta szeretjuk mindent megkap jolvan tartva benti cicus sose volt kint. A félősség abban nyilvánul meg hogy ha kettőnél többen vagyunk itthon elbújik nem is jön elő, meg ha egyedül vagyok vele akkor is elmenekül. Hogy kéne leszoktatni erről? Vagy lehet valamit tenni?
2014. júl. 8. 21:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden cica más és más egyéniség, nincs rájuk recept. Az én egyik cicám például hasonlóan viselkedik, mint a tiéd, bár tőlünk nem menekül, de ha idegen jön, akkor nem tudom előimádkozni sem. A másik cicám pedig annyira bizalmas az emberekkel, hogy mindenkinek képes az ölében elaludni. Mindkettőt én neveltem fel, mégis ennyire mások.


A viselkedésükre azonban az is kihat, hogy milyen "gyerekszobájuk" volt. Vagyis, hogy ahol születtek, hogyan voltak tartva, mennyit találkoztak emberekkel, mennyit találkoztak ismerőssel, idegennel, mennyi időt tölthettek a mamájukkal. A korán leválasztott cicákra jellemző, hogy bizalmatlanabbak, vadabbak, karmolósabbak, harapósabbak, míg azok, akik több időt tölthettek a mamájukkal, azok bizalmasabbak. Persze az sem mindegy, hogy közbe mennyit voltak emberközelben. Már ott születtek, azaz várt alom volt, vagy csak később hozta elő a mama, így nem volt már az elején kapcsolatuk az emberrel. Ezeket a dolgokat mind vizsgáld meg, akkormegtudod, hogy a cica alapvetően bizalmatlan az emberekkel, vagy valamiért fél/tart tőletek.


Bár én úgy gondolom, hogy azért 3 év után a gazdival békét kellett volna kötnie. Nincs esetleg valami, ami a cicát zavarja. Nagyon érzékeny a szaglásuk és a hallásuk is, nem cigiztek, használtok erős parfümöt vagy légfrissítőt? Esetleg testápoló vagy tusfürdő illata nem zavarhatja? Vagy nem beszéltek túl hangosan vagy élesen? Mert ezek pl. mind zavarhatják.


Amit tudsz tenni, hogy megpróbálod kényeztetni. Veszel neki fini alutasakost, vagy jutalomfalatot, sokat simized ha előbújik, de nem erőszakoskodsz, ha menni akar, akkor hagyod. Ha egy szobában vagytok, beszélsz hozzá, hogy szokja a jelenléted, ha előjön, adsz neki egy darab párizsit, vagy amit szeret. Ha van valami zaj vagy szag, ami zavarhatja, akkaor azt próbáljátok meg elkerülni, kiiktatni.

Jobb ötletem nincs, remélem sikerül elnyerned a bizalmát!

2014. júl. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!