Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen védőoltásokat érdemes...

Milyen védőoltásokat érdemes beadatni a macskáknak?

Figyelt kérdés
Most, hogy kölyökkutyám lett - aki rendszeresen van oltva, féregtelenítve stb - úgy gondoltam, hogy a cicáimat is érdemes lenne beoltatni, nehogy a kutyus elkapjon valamiféle betegséget tőlük. A veszettség elleni közelező védőoltáson kívül milyen oltásokat erősen ajánlott cicáknak beadni? Az egyik cica lány (1 éves), a másik fiú (6 éves). Mindketten egészségesek, soha semmi bajuk nem volt, ezért nem gondolkoztam az oltáson eddig. Ivartalanítva sincsenek, de ezen is még a nyáron túl esünk. :) Úgy tudom, az nem akadály, hogy nem kölyök cicákról van szó. Egyébként sima házi cicákról van szó, kinti laknak, de a házba is bejöhetnek amikor csak akarnak. Milyen fajta macska oltások vannak?

2014. júl. 9. 12:22
 1/3 KGabi0000 ***** válasza:
0%
A mi cicáink semmilyen oltást nem kaptak,pedig van kutyánk is.Szerintem nem kell nekik semmilyen oltás.
2014. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Medvi ***** válasza:
100%
Ha a kutya megkapja az oltásokat akkor a macska is megérdemelné, hogy megkaphassa, főleg a műtét előtt. Van egy kombinált, Panleukopénia Rinotracheitis, Calici vírus, Chlamydia és Leukózis elleni vakcina, és van oltás a fertőző hashártyagyulladás ellen. Mindegyik súlyos halálos betegsége a macskáknak és egyik sem fertőző a kutyára.
2014. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a kutya előtt nem volt állatorvosunk ugye, mert a cicákat az utcáról mentettem és eddig tényleg úgy nézett ki, hogy 9 (vagy több) életük van. :D De most hogy kutyus jött, tényleg igazságtalanság lenne a macskákkal szemben, ha őket nem ugyanúgy kezelném, hiszen egyformán szeretem őket. :) Akkor ezeket kérni fogom az állatorvostól, köszönöm. :)
2014. júl. 9. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!