Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a kedvenc macskafajtád...

Melyik a kedvenc macskafajtád és miért? Milyet tartanál legszívesebben?

Figyelt kérdés

Itt elsősorban "fajtamacskákra" gondolok, nem az utcai vegyesekre (természetesen érthető, ha ők a kedvenc, ez esetben a második-hármadik kedvencet is írjátok le!)

Nemet, kort is kérnék, ha nem gond. :)



2014. júl. 11. 05:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első kedvencem az utcai-mezei cica :D

Azok nagyon sokat bírnak (természetesen minden keverék jobb /erősebb mint a fajtiszta) , és nekem nagyon tetszenek.

De ha már fajtatisztát kell mondani, a második kedvencem az Egyiptomi Mau (természetesen a fajtisztákat azért lehet szeretni, mert kiszámíthatóak) ezek a macskák közepesen hosszú, közepesen magas, méltóságteljes macskák és az izmaik is jók.

Bundája: Rövid szőrű

Származási országa: Amerikai Egyesült Államok

Mérete: Közepes

Gondozása: Könnyű gondozni, hetente egyszer kell a bundáját fésülni és kefélni

Természete: Nagyon élénk, kifejezi vágyát, hogy a lehető legaktívabb lehessen, sok gondoskodást és figyelmet igényel, makacs és rettenthetetlen

Én ezt tartanám meg legszívesebben, de anyumék nem engedik, mert már van nyulam és tengerimalacom is lesz.

A kor szerintem, hát, kicsi legyen, mert akkor még rendre is megtudod tanítani, és jó sok időt tudtok még együtt lenni.

De ha nem játékosat akarsz, akkor 5-6 évest válassz.

A nem, pedig teljesen mindegy.

2014. júl. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%
Egyik se mert a legtöbb fertőzés a macskáktól származik.
2014. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

2 sziámim van így ők a kedvencek (thai sziámik, egy vörös jegyű és egy lynx)

De nagy álmom a ragdoll, a 3. cicám tuti olyan lesz, még egyelőre gyűjtögetek rá :)

Minden nagyon dús hosszú szőrű fajta tetszik, main coon, szibériai erdei macska, burmai macska stb.

2014. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Szoba cicám van és imádom, de ha valaki felajánlana egy fajta macskát a következőket szívesen fogadnám:

Orosz kék macska, egyszerűen gyönyörűek.

Maine coon, teljesen odavagyok azokért az óriásokért.

Na meg a szfinxekért is rajongok, egyszerre olyanok mint egy egyiptomi kis istenség és egy ázott patkány :D

19/l

2014. júl. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szfinx-et. És egy Maine Coon-t.
2014. júl. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem is sima cicám van, de volt maine coon keverékem már, perzsa jellegű macskám is. A perzsa nem jön be mert lusta fajta, fekszenek egész nap. A maine meg azért nem tetszik mert nagyon ápolni kell a szőrét. Amíg itt volt nálam, kinti volt, mert csak úgy idecsapódott aztán mondom ne viszem be, nem az enyém. A szőre nagyon hamar csimbókosodott. Ha választani kéne tetszik a kopasz cica, meg az a pettyes, mint egy kis ocelot.
2014. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Perzsa,nem is tudnék elképzelni más fajtát.Egyszerűen csodálatosak,okosak,nyugodtak és és és :)Jelenleg 9 perzsával élek együtt :)És nem!Nem okoz gondot a szőrük fésülése,fürdetés,szárítás és a ház takarítása se :)
2014. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 alice_L ***** válasza:
Mentett cicam van, de lesz még egyszer az életben szibériaim. Volt egy, 1994-ben kaptam anyamtol karacsonyra.
2014. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Nekem a 4-5 éves nőstény Rongybaba macskák (Ragdollok) a nyerők, persze szeretem a Burmákat is és a Norvég Erdeik is elég elegánsak! Tulajdonképpen a hosszúszőrü cicák a nekem tetszőek!
2014. júl. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
a burma rövidszörű :) szerintem a Birmanra gondoltál :)
2014. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!