Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bél biopszia elvégzésekor az...

Bél biopszia elvégzésekor az orvos mit tud feltárni, mire vizsgálja meg az állatot?

Figyelt kérdés
8 hetes kora óta hasmenése van,most lesz 1 éves, havi adag sztreoid segít csak rajta hogy legalább 3 hétig ne menjen a pocija,és már szerintem mindent kipróbáltunk a vizsgálatoktól elkezdve a diétán át gyógyszerekig és mivel jövőhónapba esedékes az ivartalanítás egybekötjük az orvossal a biopsziát és a heréltetést. Neten nem találtam semmit hogy ilyenkor még is mit tud meg egy "szövetdarabból"? Csak kíváncsiság,köszönöm előre a válaszokat!

2014. júl. 11. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
hát feltárni ilyenkor a belsejét általában megnézi hogy néz ki belülről és azt vizsgálja hogy beteg-e vagy illetve milyen betegsége lehet
2014. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem,ilyenkor kivág a beléből egy szövetdarabot és azt küldi el vizsgálatra ez a biopszia. Csak arra lennék kíváncsi milyen betegségekre lehet ilyenkor letesztelni? Mit tudnak egy szövetdarabból kielemezni?
2014. júl. 11. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy van-e rákos megbetegedésre utaló jel a szövetmintában.
2014. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Leginkább IBD-re teszteli szerintem.
2014. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!