Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskakannibalizmus?

Macskakannibalizmus?

Figyelt kérdés

Sziasztok.A macsekom 3 napja szült.3 picike egészséges cicót.De sajnos reggel arra kellett kimennem ,hogy 2 szét volt marcangolva:( Nem az anyukájuk tette,hanem annak a nagyobbik "lánya" aki kb 5 hónapos.Már tavaly is csinált ilyet(ezek szerint akkor is ő volt)megszülte a cicákat,erre eltüntek pár nap mulva.De nem is az anyja eszi meg őket hanem egy másik macsek.Lehetséges ,hogy egérnek nézi őket?Egy picike cicó maradt:( Teljesen elvagyok keseredve:( Mitől csinálhatja ezt a macsek?

Előre is köszi a válaszokat.


2010. jan. 8. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, h féltékeny...olyan helyre rakd a kicsit meg az anyját ahova nem tud bemenni a másik
2010. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Igaz, a hím macskákra jellemző ez a viselkedés, nem a nőstényekre, de egyértelműen féltékenységről van szó.
2010. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 8. 18:00
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
"Nem az anyukájuk tette,hanem annak a nagyobbik "lánya" aki kb 5 hónapos.Már tavaly is csinált ilyet(ezek szerint akkor is ő volt)" Bocsánat, de nem értem, az 5 hónapos cica csinálta, aki már tavaly is?? Akkor még ő épp csak megszülethetett, sőt, inkább nem is élt még, ha most 5 hónapos. ???
2010. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,kiderült hogy több mint 5 hónapos,csak saccperkábéra mondtam az 5 hónapot.Több mint 7 hónapos a cica mint kiderül(anyukám nyomon követi ezeket)Tavaly kb 2 hónapja volt egy ilyen eset,na akkor lehetett 5 hónapos a cica aki most gyilkolta meg megint a kicsiket.Az anyacicának az előző lánycicája.Szóval megölte a kistestvéreit:/
2010. jan. 8. 21:37
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne jobb ivartalaníttatni a cicákat?? Nekik sem jó fél évente szülni és hát mi lesz a sok kicsivel?
2010. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Mi lesz a sok kicsivel? Majd megeszi a másik.... :(
2010. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Ezt úgy hívják, hogy felelőtlen állattartás, ami az állatok szenvedését okozza. A kicsiket felfalják, a mamacica hamarosan agyonelletett állapotban elpusztul méhdaganatban. Viszont ők járnak jobban, mert akik megmaradnak, azok tovább szaporodnak hatványozottan. Szerencsére azért nem túl szaporák, mert biztos néha kitör fertőzés is köztük (gondolom nem oltottak a macskák...), amikor elpusztul vagy 10. Ezután pedig ismét indulhat a szaporítósdi. Gratulálok hozzá! És ti úgy gondoljátok, hogy szeretitek az állatokat???
2010. jan. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó te biztos az a gyökér vagy aki feltette ezt a kérdést!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__589780-miert..


Neked ez a mániád h az ember honnan tudja h szereti a macskáját? Sokat szoktad magad ezen emészteni, hogy akkor lehet h te sem szereted igazán a cicádat?

2010. jan. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Drága Macskabarát válaszolom:)

Kertesházban lakunk,van kutyi is meg cica is,és a kutya és az összes cica is oltva van!Az anyacica kb 3 évesen került hozzánk,mert a volt gazdija meghalt,és mi vettük át ,hogy ne kelljen menhelyre mennie neki meg az egyik nagyobb kölykének..Egy gyönyörű félsziámi cica,és tavaly mikor elsőnek szült,akkor is azért mert az a cica azért lett tartva h tenyésztve legyen!!!Lettek is volna rá vevők,rokonoknál,akik szint ugy imádják az állatokat(nem csak a macskákat)mint MI!!Van a kertünkbe hátul egy kis ház,a cica ott szült tavaly is.Megszült és sajnos rá 3 napra nemvolt a 3 cicábol 1 sem.Akkor azthittük az anya macska elpakolta valahova őket.De csak nem lettek meg.Elvittük állatorvoshoz,kapott inyjekciót hogy a teje ne feszítse őt.Most lett volna a 3. szülése amire szint ugy lettek volna vevő gazdik,de most én sajnos rajtakaptam hogy a régebbi kölyke megölt 2őt.Soha az életemben nem láttam ilyet.(ez a cica ivartalanítva van)És mielőtt kapnám a lebasz*st, h figyelni kéne ,h ki csinálja fel,stb...ez a cica papíros,és még a kan cica is akivel pároztatva volt!Cicavitaminokat kapnak a cicáink(4van:2 régi sajátunk és ez a 2 ami hozzánkkerült).Soha mégcsak egyiknek sem volt betegsége ugy figyelünk rájuk.Nekem ne mond h felelőtlen állattartó vagyok,mert tudom mit csinálok!A kis házban megszült a mamacica,vele volt a másik cica is(nem gondoltuk h ezt csinálja)

Felelőtlen állatrató az,aki nemtud enni adni nekik,hagyja őket szendvedni,nem foglalkozik velük,kicsapják őket és sorolhatnám.Gondolkozz el mielőtt bárkiről véleményt írsz.


Utolsó válaszoló: A kérdést valószínűleg miattam tette fel:)Gondolom ő a macskatartás példaképe:)Én azért nem vennék róla példát...

2010. jan. 9. 03:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!