Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne csinálni a cicával?

Mit lehetne csinálni a cicával?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy van egy fiú cicánk (már nem kölyök) és mindig elmegy itthonrol (nem szobamacska) és mindig ugy jön haza hogy tiszta seb, kisebb nagyobb foltokban hiányzik róla a ször, és csabzot a bundája. Régebben ha jól tudom kapott vmilyen gyógyszert de nem használt. Gondolom odakint verekszik néhány macskával de már vagy 2 éve nem tudunk vele mit kezdeni. Anyu nem szeretné állatorvoshoz vinni (nem tudom mért mindig azt mondja nem én meg nagyon sajnálom szegényt.)

Régebben több macskánk is volt de mindegyik nagyon szép és egészséges volt, csak ez az egy ilyen :( (most ő az egyetlen macska nálunk)

A kérdésem pedig az, hogy mit javasoltok, mit lehetne vele csinálni hogy egészségesen nézzen ki, és egészséges legyen?



2014. júl. 22. 10:38
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ivartalaníttatni kellene, és akkor nem állna be csatázni a többi kandúr közé.
2014. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én kandúr macskáim is mindig eljártak verekedni egész nyáron, volt, hogy hetekig nem jöttek haza. A problémát csak az ivartalanítás oldotta meg. Utána a sebei elmúltak, otthon ülő lett, szép és egészséges. És nincs macskaszag sem a teraszon, mert a spriccelésről is leszokott.
2014. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KGabi0000 ***** válasza:
74%
Erre csak az ivartalanítás az egyetlen megoldás,nekünk sajnos az egyik cicánk ebbe halt bele,hetekig szinte nem is jött haza.Egyszer sétáltam és a szántóföldön találtam rá,de nem ismert meg és elszaladt.Egyszer aztán tiszta sebesen jött haza,de annyira,hogy már a legyek is ellepték,nagyon büdös volt.Sajnáltuk szegént,de nem tudtunk mit tenni.Másnap reggel már meghalt.De ez egyedfüggő is amúgy,mert pl. nekünk van egy olyan fiú cicánk,aki nem megy el soha párosodni,egész nap itt bóklászik valahol a kertben vagy hűsöl.
2014. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás.
2014. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat :)

Eddig nem is gondoltam rá hogy ez lehet a probléma mert egy macskát sem kellett ivartalanítottunk még.

De akkor ez lehet a probléma..:D Köszönöm szépen :)

2014. júl. 22. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!