Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macska 1 szobába?

Benti macska 1 szobába?

Figyelt kérdés

Egy benti kandúr mindig ki akar menni a házból egész évben párzás miatt ha nem ivartalanított?És bentre mindegy milyen nemű a macska akkor is ivartalanítani kell,anélkül bent nehéz lenen vele bánni nagyon?


És egy szobában elélne persze sétáltatni vinném,de 1 szobában lakna a ház többi részére nem mehetne,nem "bolondulna" meg?



2014. júl. 22. 20:47
1 2
 1/16 KGabi0000 ***** válasza:
37%
De megbolondulna,a macska nem bírja a bezártságot,ki kell engedni,egy macska nem kutya,hiába viszed sétálni.Ez így nagyon rossz a cicának.Engedd ki,nem lesz semmi baja,csak jól fogja érezni magát.
2014. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy szobánál azért jóval több mozgástérre van szüksége egy benti cicának, séta, rendszeres fárasztás mellett is. Egy szobában még az izmait sem tudná kinyújtóztatni rendesen. Amúgy ivartalanítással számos betegséget lehet megelőzni, szóval igen, a bentit is ivartalanítani kell.


De szerintem nézz valami olyan állat után, ami jobban tűri a bezártságot (nyuszi? patkány? sziámi harcoshal?) és várj addig a macskával, amíg nagyobb helyet tudsz neki biztosítani.

2014. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát ha kiengedném a kertbe összeszedne szerintem pár kullancsot meg kitudja mit.Szóval 1 szoba kicsi neki annak ellenére h elvinném sűrűn sétáltatni. :/
2014. júl. 22. 23:25
 4/16 anonim ***** válasza:
Na és akkor mi van, ha összeszed pár kullancsot...?
2014. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden cicát érdemes ivartalanítani. A kandúr jelöl, kurrog, hajtja a vére, a nőstény tüzel, visít, nem hagy békén. És ezek csak a viselkedési problémák, ez mellett még rengeteg betegséget összeszedhet, a méhgyulladástól kezdve a hererákig, ami csakaz ivaros cicákat támadja és általában halálos.


Egy szoba pedig nagyon kevés neki. Nem tudom, hogy gondoltad, hogy máshova nem mehet be, de ezt csak egy módon tudod elérni, mindent bezársz. Egy macskának nem tudod megtanítani, hogy ide márpedig nem mehetsz be, erősebbek benne az ösztönök, nem fog veled foglalkozni, ha be akar menni, akkor be is fog. A sétáltatás meg édeskevés egy macskának. A kutyával ellentétben a macska inkább éjszaka aktív (természetesen képes alkalmazkodni az ember bioritmusához, és éjjel aludni, de nem ez az alapvető), nap közben pihen. Az, hogy pórázt teszel rá, kiviszed, az neki csak zavaró lehet, hisz minden mozdulatával hozzád kell alkalmazkodnia. Inkább engedd ki az udvarra. Kullancsok ellen is lehet védekezni. Nekem 3 cicám van, 17 éve tartok macskát, évente 1-2 kullanccsal találkozom, pedig kijárósak. Ha a cicát folyamatosan féregteleníted, használsz spot-ont havonta, akkor se bolha, se kullancs. Emellett vannak védőoltások, amik nem kötelezők, de hasznosak, ezek között van olyan, ami kullancsok által terjesztett betegségek ellen is véd. Úgyhogy ha odafigyelsz rá, akkor nagy a valószínűsége, hogy ha meg is csípi a kullancs, semmi baja nem lesz. Inkább engedd ki, és szedd ki majd a kullancsokat, de ne zárd be egy szobába.

2014. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nemigazán értek eggyet az előtem szólókkal. nekünk a ciciánk bent él eggyáltalán nem megye ki. a konyha tiltott hely neki nemkell kizárni nemjön be tutdja ,megtanulta. bántva nemvolt miatta még mielőtt valaki feltételezné. a lakás kicsi,este egy félórára szaladgál hív játszani minket egyébként fekszik nézelődik elavan. nappal van hogy egyedül van nem bánt semmit,virágokat bútorokat megtanulta szépen. ha dolgát intézi szól nyávog előtte is utánna is. nem ivartalanított első két honappan nyávogott mostmár csk búlyos olyankor. nekem nincsen rossz tapasztalatom a cicával
2014. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha az ajtot becsukom nem tud átmenni masik szobaba és sokan tartanak panelben macskat esott sincs sokkal tobb mozgastere egy szobatol ha kispanel.Az meg h nem lehet neki megtanitani hajtja az ösztön macska jellemétől is függ a válaszok közűl is kiderűlt.
2014. júl. 23. 13:36
 8/16 ecsemecse ***** válasza:

Hát akkor tarts egy szobában macskát! Akkor minek teszed fel a kérdést, ha úgyis mindegy, hogy mit válaszolnak? Az x válaszolóból 1 mondta azt, hogy az övé bírja az ilyen szintű bezártságot, valóban azt mutatják a válaszok, hogy a macskáknak ez maximálisan normális, elég.


Kérdem én, hányszor fogsz ránézni a bezárt ajtó mögötti macskára? Mit csinálsz, ha egy hétig szakad az eső? A cica marad 6 m2-en, mozogja ott ki magát? Vagy szakadó esőben is levonszolod magaddal a sárba sétálni? Utána meg a fürdőbe, 2 m2-re zárod be, hogy megszáradjon? Vegyél inkább valami szőnyegcirkálót, annak való a lakásba bezártság, nem egy macskának. Egy macska lételeme a mozgás, a vadászat, a játék, nem normális dolog egy cicát egy életre bezárni. Sose vinnék panelba macskát. Nyilván, vannak fajták, amik eltűrik, de ők is boldogabbak kinn. És mielőtt lehurrognátok, 4 saját cicám van, abból kettő 16 éves, egy 9 egy pedig 7. Emellett van 4 ideiglenes picim, akik 3 hónaposak, most keresünk gazdit. Orvos, menhely, állatvédő szervezet nyilatkozta, hogy tökéletes állapotban vannak a cicáim, ha csak feleilyen jól lenne a többi macs a földön, nem kéne állatorvos. Úgyhogy nem, nem normális 1 szobában macskát tartani, panelba állandóan bezárva sem a legideálisabb, de ott a családdal lehet, egy szobába elszeparálva állatkínzás.

2014. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 ecsemecse ***** válasza:
Jut eszembe, egyik "ismerősöm" magyar vizslát tart panelba, meg kéne próbálni neked is egy kuvaszt a hálóba bezárni, nem gondolod?
2014. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sokan kisebb panelban tartják a macskájukat,lehet h azoknak a macskáknak annyira nem jó de ha a macska egész nap alszik akkor nem mindegy h 1 kis szobában vagy a 1300nm2-es telken?Amikor meg fen van akkor úgyis ki lehet vinni,meg játszani vele.


Tiszteletben tartom a válaszokat.De nekem kutya,hal,patkány nem kell,azért is kérdeztem macskáról mert az érdekel.

2014. júl. 23. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!