Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül (kb) egy...

Mennyibe kerül (kb) egy fajtiszta, brit, rövidszőrű cica?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Mármint úgy érted, törzskönyves? Mert ha nem az, akkor még ha annak néz is ki, nem biztos, hogy fajtatiszta. Apropó: az nem fajtiszta hanem FAJTAtiszta... minden macska FAJtiszta, mert a macska a faj.

Sajnos a macskák árairól nem tudok sokat, de törzskönyvesen kb 50ezer és 100ezerFt közötti árra számíthatsz, bár befolyásolja, hogy mennyire ritka az adott fajta, vagy hogy nálunk hányan tenyésztik...

2010. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

150 és 250 ezer forint között attól függően hogy tenyészteni szeretnéd, vagy csak "szobacicaként" működne melletted.

Legalábbis egy tisztességes, etetett, minden oltást megkapó 10-12 hetes cica ennyibe kerül.

2010. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

otthonra szeretném szobacicának, törzskönyveset szeretnék, de nem baj ha FAJTAtiszta [;)] és nincs törzskönyve.

én is 50e körül tudom...

2010. jan. 10. 13:42
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

2. vagyok

az olyan amit szeretnél az nyugodtan 100-150.

Az alatt persze lehet kapni, de az olyan is...

Nem szidni akarok másokat, de sajnos rengeteg tenyésztő lesz@rja hogy megkapják-e az oltást időben, hogy megfelelően etetik őket, a törzskönyv,

tiszta matematika, a fent leírt tételek és a 12 heti etetés az ha tisztességesen minden meg van és ki van fizetve nagyjából 100ezer forint\cica és ebbe nem számoltam bele az anyuka ellátásának a költségeit, plusz a tenyésztő által ráfordított időt és energiát.


Egyet ne feledj, inkább vegyél "neves" díjnyertes tenyésztőtől macskát, mert garanciát ad rá. Bármi probléma van, vagy ő fizeti a korházi ellátást (ha evolúciós, öröklődéses betegségről van szó) vagy pedig ad mellé\helyette egy másik macskát ez mindíg megegyezés tárgyát képezi. Az arany szabály itt is érvényes, "olcsó húsnak híg a leve".

Az én kedves ismerősöm ad házikosztot, plusz macskatápot mindenféle vitamint, csak azért hogy a cicák megszokják, hogy bármit kaphatnak... És azért a filézett csirkemell jól fogy az alomban, és nem pont a legolcsóbb tétel, ahogy a hal sem... Ebbe gondolj bele. Megveszed 100-150 ért, bármi baj van segíteni fog. ez tuti. Mert nem azért drága mert rajtad akar meggazdagodni!

Neten keress híres keneleket!

2010. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül olyan is. szaporítóban (-50 ezer) ne gondolkodj. De vanna kevésbé tipusos cicák, semmi bajuk csak éppen a kiállításokon nem biztos hogy jól szerepelne, vannak kisebb hibái (ne egészségügyire gondolj hanem nem standarban leírt az orra, vagy a lába). Ilyeneket már 60-70 ezertől adnak. Felfelé 250 ezerig de ezek a tenyészminőségűek.

Az átlagos az olyan 70-100 ezer forint, ivartalanítási kötelezettséggel.

2010. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az a baj, hogy én a nyugat-dunántúlón lakok és maga az hogy elmenjek az ország másik végébe (ott találtam kenneleket) az belefájna egy 10-20e-be.

Az utolsónak köszi ;). Nem kiállításokra szeretném hurcolni meg nem baj ha kinézetre annyira nem "tökéletes" a lényeg hogy okos és játékos legyen.

2010. jan. 10. 15:37
 7/16 anonim ***** válasza:
Átlagba már lehet jó minőségüt szerezni 50-80 ezer forint között is, akkor olcsóbb, ha még nem tudták eladni. Pl neten most fél éve kezdték el árulni az egyik skót lógófülű cicát, előbb 70 ezer volt, 2 hónappal később 60, most meg 40 lett, mert elmúlt 6 hónapos. A napokban kelt el. Szerencsén múlik. Am nekem is volt egy britem meg van is. Az elsőt 20 ezerért vettük, nem is volt olyan brit kinézetű de akkor nem is értettünk hozzá és sajnos három hétig bírta mert gyógyíthatatlan betegsége volt. :( Most egy lila brit macsekom van ő 60 ezerbe került, de teljesen egészséges, és az apja int.ch. :D
2010. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
54%
Bocsi az OFF-ért, de muszáj ideírnom :) Hogyha szobacicát szeretnél, szal nem akarod versenyekre vinni, akkor szerintem menhelyről is fogadhatsz örökbe egyet. Ők is vannak olyan okosak,aranyosak,imádnivalóak, mint társaik :) És ha már onnan fogadsz, akkor legalább megmentettél egyet a haláltól, és kap egy jó gazdit :) még1x bocsi az offért.
2010. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

szia

ha még nem találtál brit cicát akkor el tudom neked adni egyik brit cicámat családi okok miatt törzskönyves is! ha érdekelne elérhetőségem cica456@citromail.hu



kérlek keres fel!

2010. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szia nem érdeklen téged nem írtál!
2010. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!