Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?

Mi lehet a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés

3 hónapos a cicám és nemrégiben elkezdett hányni és nagyon lefogyott és már nem is eszik csak belekostol és otthagyja.2 nap alatt annyirra lefogyott hogy úgy néz ki mint egy " anorexiás " cica. Nem tudom mit tegyek.. adjak neki csak száraztápot vízzel keverve?Vagy vigyem állatorvoshoz?Mi lehet a baja és mennnyibe kerülhet a vizsgálat meg a gyógyszerek amit kaphat?

Kérlek segítsetek féltem őt olyan kedvtelen!!


2008. aug. 4. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha egy kicsit is érdekel hogy mi lesz a macskával akkor vidd állatorvoshoz, ne hagyd szenvedni, lehet később viszed már nem tud vele mit kezdeni. Lehet mérgezés, bármi, nekem 5000 ft volt hogy megvizsgálta + 2 szurit adott a cicának. (De nekem házhoz jött faluba, szóval a benzint is beleszámolta)
2008. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ DEHOGY ÉRDEKELNE EGY KICSIT IS A MACSKÁM ELVÉGRE gondolhatod hogy most is pusztul!!!Helye gyerek szerinted nem érdekel a macskám élete főleg hogy most is feltettem a kérdés?!!Az ilyen válaszokkal kimélyéll és mindenki más is!!!!!!!!!
2008. aug. 4. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz, ne itt szidd, azt aki segiteni akar neked. Mert képzeld, mi ennyiből nem tudjuk megmondani mi a baja, és tanácsokat se tudunk adni neked. Vidd orvoshoz sürgősen!! Ha azt akarod, hogy még pár évig éljen a macskád. A tünetek alapján ez lehet parvó, bélférgesség, vagy akár mérgezés is, úgyhogy reggel az legyen az első dolgod, hogy viszed az orvoshoz. Addig próbáld itatni, hogy ne száradjon ki teljesen, legyen friss vize, és ne enged ki éjszakára! Száraz tápot ne adj neki, ha olyan kedvetlen nem fogja megenni. Esetleg adj neki pár apró falatot valamelyik kedvencéből, hátha jobb kedve lesz.
2008. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vidd állatorvoshoz. Addig ameddig nem késő. Nagyon kicsi még, lehet, hogy máris elkéstél. Az ismerősöm is így járt, pici cicája volt és egy nappal később ment orvoshoz, de már nem élt addigra a cica. :(

Ne a pénzt nézd ilyenkor! Habár ha mérgezésről van szó (nagy bizonnyal igen) akkor lehet, hogy mélyebbre kell nyúlnod. Most ne adj neki semmit, inkább csak igyon! De jó sokat kellene, hogy ne szívódjon fel gyorsan a méreg. De az állatorvos többet tud mondani! Ha van időd, akár most is elviheted non-stop klinikára. De ha még kibír egy éjszakát, akkor reggel feltétlenül menjetek!

Jóbulást a cicusnak! Aztán írd meg mi lett! Drukkolok :)

Wanda •

2008. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszön szépen a két válaszolónak!!

Holnap viszem orvoshoz megírom majd mi lett:)

2008. aug. 4. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Tapasztalatból mondom, hogy ilyen kis macskáknál a hányás/nem evés nagyon rosszat jelent. Ha megjöttél az orvostól, kezdhetsz ásni egy kisebb gödröt.
2008. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. látom, holnap viszed a cicust dokihoz, így erről már nem írok, de néhány tanács a kezelés utánra.

Biztosan kap a cica gyógyszert, infúziót - ahogy írod, nem eszik - valószínűleg ki lehet száradva. Állatorvostól függő, hogy mennyit kér. A vizsgálat és a gyógyszerek első alkalommal nálunk 5000 forint volt, második-harmadik alkalommal 3000, illetve 2000 forint. Érdemes néhány dolgot még beszerezned, mert most is, később is életmentő lehet.

Cicatápszer (por), KaloPet paszta. Ez együtt kb. megintcsak 5000 forint lesz, de sokáig elég, és tényleg életmentő.

A cicával ilyenkor néha sajnos "erőszakosnak" kell lennünk, de az élete a tét. Mi most vagyunk túl egy ilyen időszakon.

Cicatápszerbe kevertem némi tejpépport (ezt kisbabáknak gyártják, az eredmény olyasmi, mint a híg tejbegríz).

Pici, cicáknak készült cumisüveggel etettem (bár ő nem mindig akarta), és egy CaloPet nevű pasztát is kapott minden nap. Ebben jó sok energia, vitaminok, ásványi anyagok vannak. Segít túlélni a cicának a krízis időszakot.

Gyógyulást a cicának. :)

2008. aug. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!