Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szem problémák, bolha írtás?...

Szem problémák, bolha írtás? (pár hetes kis cica)

Figyelt kérdés
Van nálam egy kiscica.A szemével van valami,be van dagadva alatta és össze ragad neki néha.Most elkezdtem kamilla teázni neki,néha magának is törölgeti a szemét,lehet fáj neki? :o és a szeme sarkában (az orra felöli oldalt) az a bőr vagy nem tudom hogy hívják,(ami nekünk is ott van a szemünkben) az jobban látszik.neki mint a másik szemén,nincsen kidudorodva csak mint ha kintebb lenne.Nemtudom ezt igy megfogalmazni..bocs.Orvoshoz nemtudom elvinni mert messze van és nem is tudnám mivel elvinni.De ha még is elvinném orvoshoz,akkor a kivizsgálás pénzbe kerül? mert akkor gyüjtenem kellene rá.A másik dolog: vakarózik,de eddig nem találtam bolhát,miért vakarózik? Csak ma kezdte ezt el. (soha nem volt.kismacskám szóval ne szidjatok pls)
2014. júl. 29. 16:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen még van 2 kérdés ami lemaradt.Bocsi! Hogy ha esetleg még is bolhás,mivel tudnám ki írtani? Olyan szer kellene ami kiscicára nem ártalmas.Hol/mennyiért tudnám megvenni? És naponta mennyiszer etessem? Párizsi jo neki? :)
2014. júl. 29. 16:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Előszöt is: mennyi idős kb. a cica? Mert 4-5 hetes korától tiszta, langyos vizzel moshatod, az segíthet a bolhák ellen. 6 hetes korától már normál cicasamponnal (vagy ami nekem jobban bevált, WU2-vel, amiben szinte nincs allergén anyag, mi a lovaknál is ezt használjuk) moshatod naponta 1 alkalommal. 8 hetes korától pedig vehetsz neki spot-ont, én Frontline-t használok, orvosa válogatja, mennyibe kerül, de 1000-2000 között mozog, de az végleg kiviszi a kis dögöket. 6 hetes korától 12 hetes koráig viszont a féreghajtó programot is meg kell kezdeni, veszel egy tablettát, ami 150 ft körül mozog, amiböl kis darabokat kell letörni, amit a doki megmutat, és kéthetente beadni neki. Ez után 3 havonta újra féreghajtózni kell, a cica súlyától függöen negyed vagy fél tabletta, úgyhogy ez nem nagy pénz viszont érdemes rá odafigyelni, mivel a macska bizonyos férgei emberre is veszélyesek, akár szívférgességet is okozhat.


A szeme nagyobb gond. Valószínű, hogy macskanáthás, ami kiscicák esetén halálos is lehet, ha nincs kezelve. Jó a kamilla borogatás, de az csak tüneti kezelés, ami ideig-óráig hat csak. A doki egy antibiotikumos injekciót ad neki (ha nagyon rossz állapotban van, akkor 72 óra múlva egymásik is kell neki). Ez sem túl drága (persze ez relatív, kinek mi a drága...), én vizsgálattal együtt fizettem 3500 ft-ot, másodjáta 1950-et. Emellett kaptam egy kenőcsöt is, azzal kellett kenegetni a szemét, na az a kiszereléséhez képest drágább volt, 10 ml 2000 ft. A kamillás mosogatásnál viszont figyelj oda adda, hogy ne vattával, vagy zsepivel mosd, azok szálasodnak, beleragadnak és ujjabb gyulladáshoz vezetnek, hanem nagyobb darab (kb. tenyérnyi) gézlapot használj, az nem ragad a kis szemébe. Ez a szemgyulladás azért is veszélyes, mert ha netán végleg leragad, akkor a genny a szemgolyón keresztül tör utat magának, ami vaksághoz vezethet, de előfordulhat az is, hogy a szaruhártya kipattan, ami borzasztó látvány és a cica szeme ismét menthetetlen. Önkéntes cicamentő vagyok, sajnos volt már tapasztalatom ilyen esetekkel, nagyon nehéz, költséges és fájdalmas ezeket kezelni, ezért tanácsos mindig időben dokihoz menni.


A kaja megint nehéz kérdés. Természetesen függ a cica korától és a pénztárcád vastagságától is. Legideálisabb etetés a prémium tápok és a hús keverése, de azok a tápok elég drágák. Magas a hóstartalmuk, ezért a cica nem eszik belőle akkora adagot, mint egy himihumi tápból, de a minőségnek itt is ára van. Egyébként dokit érdemes megkérdezni, én nála találtam egy olyan tápot, amit még a legfinnyásabb cicám is megeszik, ráadásul 1 kiló 500 ft. Nem prémium táp, de a szuper/hipermarketes pacsmagokhoz képest fényévekkel jobb. Egyébként nagyon oda kell figyelni a tápoknál, soknak csak a nevét fizeted meg (kitekát, viszkász...), semmivel sem jobbak, mint a nóném tápok. Emellett, mint írtam, mehet neki hús. Akár ha csirkemellet, pulykamellet csinálsz, a nyesedék, de bármilyen disznó származékot is szívesen esznek nyersen. Én szoktam venni farhátat is, megfőzöm, kutyának, macskának tökéletes, 200 ft körül mozog kijója. Jó a csirkenyak is. Amiből csak csínján, az a máj, abban sok csúnyaság lehet, abból csak keveset, más belsőség mehet, ha szereti. Az etetésnél figyelj oda, hogy mindig legyen friss víz. Ne tedd a kajástálja mellé, mert a természetben a cicák megszo,ták, hogy egy helyen inni és enni nincs, így képes inkább nem inni. Két különböző sarokba rakd a tálakat, akkor minden oké. Tejet ne adj neki, mert a cicák többsége laktózérzékeny, plusz nincs benne semmi, ami a cica számara szükséges,így az csak nasi. Pici adagokat kényeztetésképpen adhatsz neki, de ne vidd túlzásba.


Sok cicát felneveltem, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írhatsz priviben, szívesen segítek. :)

2014. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és a párizsi sem rossz, de tápanyagtartalmát tekintve állandó etetésre gyenge, a cica gyakran lesz éhes, rengeteg párizsid el fog menni, ha nagyobb lesz. :)
2014. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a bő választ! Sokat segítettél!Mindenképpen megpróbálom rávenni anyum hogy menjünk vele orvoshoz (mert ő nem igen állatbarát így neki tökmindegy hogy mi van a macskával :/) a másik probléma,hogy 15 évesen nem jutok nagy pénzösszeghez. anyum meg nem is engedi hogy cicám/kutyám legyen.De nem akarom hogy itt maradjon a mamáméknál mert nem jó körülmények között lenne. Szóval nem igen tudom,hogy mit kezdjek vele...://
2014. júl. 29. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó taktika, ha megkéred anyudékat, hogy szülinapra, névnapra, karácsonyra, ami előbb van, szeretnéd megkapni ezt a cicót előre. Utána meg esetleg minden ünnepre pénzt kérsz, amit félreteszel, és mindig lesz dugiban, ha valami kell. A kiscicák annyira cukik, játékosak, szeretnivalók, hogy anyudék is bele fognak zúgni, be fognak segíteni a tartásába is. Ne képzelj egyébként olyan horribilis összegeket. Még ha oltani is oltatod, évente egyszer kell, egy kombinált oltás 5-8000 között mozog, ami ha azt veszed, hogy egy évre ennyi, akkor nem is olyan drága, ráadásul tudsz előre készülni rá. A féreghajtó tabletta, mint irtam, max 200 ft, úgyhogy az sem necces. Amire még érdemes költeni, az az ivartalanítás, nőstények és kandúrok esetében is. Ezzel megelőzöd a jelölgetést, az elkóborlást, hogy mindenhonnan sebekkel térjen haza, nem kap el nemi betegségeket (merthogy macskák között rengeteg terjed), nem lesznek felesleges kiskölykök, a cica hosszabb és boldogabb életet élhet. Ezt már 5 hónapos kortól meg lehet csináltatni, csak egyszer kell. Kandúrnál 5-8000, nősténynél 10-15000 körül megy az is, de ezt csak egyszer kell. Kaparófát, játékokat, nyakörvet fillérekből készíthetsz neki otthon is, én is sajátkezűleg gyártok mindent :) Ezen kívül még a kaja, de az majd úgy is attól függ, hogy mit adsz neki, magatok ki tudjátok gazdálkodni.


Az én cicáim is ennyit kaptak, tökéletes életük van, nagyon-nagyon ritkán (4-5 évente) kell csak orvoshoz járnunk a rendszeres dolhokon kívül, úgyhogy alapjában véve nem olyan költséges egy cicó, de hatalmas örömöket tud okozni :)

2014. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!