Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csongrád megyében mennyibe...

Csongrád megyében mennyibe kerülnek átlagosan cicáknak az oltások?

Figyelt kérdés

Hogyan szoktassam hogy egy helyre wc-zen és hogy nem jöhet be szobába?

Köszönöm a válaszokat.


2010. jan. 11. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Az oltások ára elég változó, mondjuk a kombináltat úgy 2500-tól 5000ig tudod beadatni neki, ez átlagos, bár lehet valaki drágábban adatja.


Arra, hogy nem mehet be a szobába megpróbálhatod szoktatni, de a szoba nem olyan, mint egy asztal. A macska szeret ott lenni, ahol mások vannak, szeret a gazdája közelében lenni, ha téged viszont zavar, hogy a szobába megy, akkor lehet inkább valami ketreces állat jobban megfelelne, mert az nem fog tilosban mászkálni.

2010. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Engem nem zavarni,mert imádom a cicákat,de párom rühelli őket,ezért arra kért hogy ne engedjem be a szobába :(
2010. jan. 11. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Az úgy más. Az változhat. Nekem annak idején apám volt ilyen. Falun nőtt fel, abban, hogy az állatoknak kint helye és slussz. Mikor kertesházba költöztünk elkezdtünk etetni egy sovány macskát. Eleinte nem jött be, egyszer viszont belöktem az ajtón és szóltam apukámnak, hogy jaj de aranyos, nézd, bejött a cica. Erre csak annyit mondott, hogy krva jó, azonnal tegyem ki, nem fog ide bejárni, maximum néha bejöhet, de csak egy percre megül a konyhakövön, és megy is ki. Ja persze. Jó három hét múlva együtt nézték a tv-t, és mindenkire rászólt, aki arrébb akarta rakni a kanapéról a macskát, ami a felét elfoglalta, hogy hagyjuk békén, le ne tegyük. Pedig egyáltalán nem volt macskás. Most meg állandóan azt lesi, hogy időben bejönnek-e. Egyedül azt nem szereti, ha a hálószobai ágyba mennek, mert zavarja a szőr. De oda is mennek, ha nem látja, már abba is kezd beletörődni. :) Néha sápitozik, hogy kiesznek a vagyonunkból (azóta már 3 macska van, mert összeszedtünk még kettőt), és nem mondaná, hogy szereti őket, de látszik, hogy imádja. :)


Ha több szobátok van, akkor tartsátok zárva az ajtót ott, ahova nem akarjátok, hogy menjen. De, ha oda nem akarjátok, hogy menjen, ahol ti is vagytok általában, nem csak aludni szoktatok ott, az nem nagyon fog menni, a mieink is folyton jönnek utánunk a házban, mert szeretik a társaságot. Ha meg kicsukjuk, akkor kaparja az ajtót.

2010. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De aranyos..elképzeltem ahogy nézik a tv-t:)

Édesek lehetnek.Köszönöm a válaszokat.Még csak most nézzük a cicát,azaz párom nézi,mert már két hónapja kérem hohy hadd lehessen macsekom,és bele ment és elvileg ma hoz is haza egyet.Van egy 4 hós cica...az kb mekkora lehet?Vagy tudnál vmi paramétert írni?:)

2010. jan. 11. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az nem olyan kicsi már, de még rendesen látszik rajta, hogy kölyök. Úgy értem az arányain. Én most egy hat-hét hónaposat fogadtam be, ő már egész méretes, de még mindig látszik, hogy nem kifejlett, meg még semmi súlya, pedig nem sovány, de olyan kis könnyű mikor felkapom. :)


Ha ő nézi a macskát, akkor csak nem lesz vele baj. Ha olyan nagyon utálná, akkor nem is nézné. Mikor én hoztam az első kismajmot a párom nem volt úgy oda tőlük, szerette, szerette, de inkább távolról. Na ettől meg olyan boldog volt, hogy még a dobozból is örömmel lapátolta a macskaszart, meg úgy örült neki, hogy gondoskodhatunk róla. Nagyon tetszett neki, hogy ránk szorul és olyan kedves. NÉha mondjuk a fejére koppintott, de mindig mondtam neki, hogy szívem ne bántsd, macska szegény nem érti mi ezzel a baj. Utána meg hozzászokott és nevetett csak, mindegy mit csinált. És egész jól nevelt macs lett belőle, hiába nem volt vasfegyelem.


A macskák nagyon értenek hozzá, hogy kell eladni magukat. Annyi, hogy ne hagyd majd rá, ha bántja. Sógornőm ráhagyta a férjére, az meg olyan durva a macskájukkal. Én sose hagytam rá, de mindig elmagyaráztam neki, hogy ez csak egy macska, lehet rászólni, tapsolni, leszedni onnan, de nem kell kihajítani, meg megverni, mert honnan a fenéből tudhatná magától, hogy asztalra nem nézünk fel, és kint hagyott kaja se az övé, úgyhogy megértette, hogy ez "csak" egy macska és nem egy velejéig romlott ördög, és nem is sértődött be, hogy miért védem, mert tényleg belátta, hogy egyébként tök leleményes kis dög. :) De szerintem csak előadja, hogy nem szereti, különben bele se menne, hogy legyen, nem hogy ő nézze.

2010. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az az érdekes az egészben,hogy mikor haza fele tartott vele,már késésben volt és felhívtam telefonon,hogx hol van(nak)már.Mire ő azt mondta hogy elmegy a Tescoba venni neki ételt.Ez olyan jól esett:)

Amikor haza hozta kivettem szegény cickát a dobozból,annyira meg volt/van ijedve hogy rögtön elbújt.Párom mint aki se lát se hall,felkapta a kajás zacskót és oda ment a közelébe és MOSOLYOGVA csalogatta elő a zacskó csörgetésével.Na ekkor néztem de nagyot.

A szobáról meg annyit hogy az első két bemozdulásnál még ki tessékelte,de aztán mikor csak be jött a cila szétnézett aztán kiment,rá se szólt.Úgyhogy rájöttem hogy nem is olyan soká jó barátok lesznek!:)


Van valami tipped hogy mi legyen a neve?Kisfiú.

Eddig Vazulnak hívom:D

2010. jan. 11. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!