Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 4 macskam 4 ill.5 évesek....

Van 4 macskam 4 ill.5 évesek. Szeretnek egy kutyust is ( kolyokkoraban hoznam el) melyik az a fajta kutya amelyik legjobban elviseli a macsekokat?

Figyelt kérdés

1 hím cica és 3 ivartalanitott nosteny cicarol van szó



beagle-ben gondolkozom ill. menhelyről is gondolkozok h onnan hozzam el a kutyust ( nem feltetlenul beagle-t)



2014. aug. 2. 21:49
 1/8 025020 válasza:

Kifejezetten ilyen kutyafajta nincsen!

De ha kölyökkorban hozod el a kutyust,akkor szerintem bármilyen kutyust összelehet szoktatni a cicákkal!

Szerintem a Beagle nagyon jó választás!

De ezek a pl.Bichon haveneese ,bolognesse sem rosszak!

Nekem három kutyám van (keverékek) és egy kivételével mind imádja a cicákat !Az egyik kölyök (4 hónapos) kutyusom együtt alszik a cicammal (ő is kölyök még) és imádják egymást :)

2014. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
FELEJTSD EL A BIGLT SAJNOS VADÁSZKUTYA HA KIJÖN RAJTA AZ ÖSZTÖN CICÁNAK KAMPEC NEKEM IS IGY VOLTT
2014. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 025020 válasza:
Első vagyok mondjuk a masodiknak igaz van tenleg ne a beaglet válaszd! :)
2014. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wiki2001 válasza:
En azert se ajanlom a beaglet mert nagyon szokos kutya es ha lakasban akkor meg mimdent szet szed egy beagle csak ugy tarthato ha 10 beagle van minimum de ugy meg mar a lakasbol vagy a kertbol nem marad semmi en cicakhoz papillon, yorki, vagy ha lehet nagy kutya akkor nemet juhasz, labrador, border colli csak badasz kutyakat ne meg a terriereket
2014. aug. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy a biglből kijönnek az ösztönök, de valóban, a vadászkutyák ilyen szempontból nem a legideálisabbak. Igazság szerint bármelyik kölyköt hozzá tudod szoktatni a cicákhoz, legyen az fajtatiszta vagy keverék. A keverékeben a szülkőktől származó gének, azzal együtt az ösztönök már nincsenk annyira élénken jelen, de egy keveréknél sohasem tudod, hogy milyen temperamentumu felnőtt lesz. Ez persze nem ellenük szól, ez csak tény. Nekem 4 menhelyi keverékkutyám van, csak imádni lehet őket, de náluk nincs az, hogy kb meg tudom mondani, hogy milyen aktív lesz, mert nem tudom, miből rakták össze. Ami szerintem bombabiztos választás, az egy nyugis fajta, egy labrador, egy golder retriver, esetleg egy németjuhász. Első kettő alapban is nagyon nyugis fajta, természetesen a nevelés elhagyhatatlan, de kezdő kutyának is sokan ajánlják, mert barátságos, tanulékony, nem túl izgága, mégis elég aktív. A németjuhász terelő kutya, de nagyon jó idegrendszerű, szintén tanulékony, bár aktívabb, mint a másikkettő, a nevelés terén kicsivel több odafigyelést igényel. Viszont egy németjuhásznál nagyon oda kell figyelni,hogy milyen alomból hozod el, mert már olyan szinten túltenyésztett a fajta, hogy a legtöbbjük csípő- vagy szívproblémával küzd. Ezek mellett, ha van időd, energiád és pénzed, jó lehet egy boxer, egy hovawart, pitbull, bernáthegyi, bernipásztor, dobermann is. Ezekben a kutyukban mindegyikben van valami, ami macerásabb, pl a szőr gondozása, a makacsság vagy a hatalmas test és a hatalmas mennyiségű kaja, de mind tündér tud lenni.


Ha nem szeretnél ennyire nagytestű kutyát, akkor jó választás lehet egy shelti, colli, francia vagy angol bulldog, mopsz, boston- vagy york shire terrier, spánielfajták közül valami, bichonok közül valami.


Azt azonban sohase felejtsd el, hogy nem elég a maximálisan megfelelő kutyát elhoznod, oda kell figyelned a nevelésre, következetesnek kell lenned, de társként nevelni a kutyát. Ha jól neveled, akkor el fogja fogadni a cicákat is.

2014. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Shar-pei. Nekünk is az van, nagyon jól kijön a cicákkal. Már egy éves volt amikor hoztunk egy új cicát, hamar megszokta, azóta is jóban vannak. Ha a neten utánanézel a fajtának, ott is leírják, hogy a cicákkal könnyen összeszoktatható. Inkább a macsekokkal lesz nehezebb, amíg megszokják majd az új kutyát.
2014. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy milyen fajta, ha kézben tudod tartani. A beagle egy nagyon nagy mozgásigényű, öntörvényű kutya, első kutyának nem ajánlanám. Ha fajtát választasz, számíts arra, hogy 100 ezer alatt nem kapsz tk-s kutyát, olcsóbban pedig ne vegyél, mert keveréket menhelyről is hozhatsz, legalább tudod, hogy egészséges-e, vagy ha már idősebb, hogy milyen is valójában. Ha nem fontos a fajta, választhatsz menhelyről egy nyugodtabb egyedet, illetve mekérdheted őket, hogy letesztelhessétek macskára. Egy jól kézben tartott, megadó kutya, amit tudtok kontrollálni, nem fogja a macskákat bántani, tehát az első perctől kezdve nagyon fontos a hozzáállás, ezen áll vagy bukik minden.
2014. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekünk egyszer újfundlandink volt, és nagyon jó barátságban volt a macskánkkal, pedig már felnőtt volt, amikor a macska hozzánk került. együtt aludtak, játszottak, nyalogatták egymást
2014. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!