Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes cicát ivartalaníttatsak?

Vemhes cicát ivartalaníttatsak?

Figyelt kérdés

2 éves cica, és tavasszal ellett. A kölykeit szépen elvitték egyiküket azóta is látjuk néha a Facebookon. Családi okok miatt sajnos csak most tudnánk elvinni a héten kb pénteken. De sajna megint vemhes. Ha segít valakinek kiszámolni június 29-én vitték el a majdnem 9 hetes cicákat. Előző héten tűnt fel hogy nagyobb lett a hasa. Már egyértelműen látszik, van pocakja, azért még nem olyan nagy. Nagyjából mind amikor belakik kajából. Szerintetek?

Nem akarom a macskát nagyobb kockázatnak kitenni és állatgyilkos sem akarok lenni, tehát a kicsiket sem a dokival megölni ha már nagyok ott bent. Viszont a cicát sem akarom a szülésnek megint kitenni. Meg aztán a kicsik etetése, ha találunk gazdit akkor azok elszakítása... És amúgy a másik kérdés, ilyenkor mennyivel nagyobb a műtéti kockázat?



2014. aug. 4. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp konzultálj állatorvossal.

Azt tudom hogy nem kockázatos vemhes cicát ivartalanítani, sőt van olyan állatorvos amelyik "jobban szereti" ilyenkor végezni a műtétet, merthogy egyszerűbb.

Azért viszont ha tényleg június 29. előtt vemhes lett a cica, akkor már jócskán félidőn túl van. Így azért már lehet némi rizikó.


De én azt tanácsolom hogy ne hallgass senkire (mert majd kapsz itt hideget-meleget), hívd fel az állatorvost és beszélj vele, az a biztos. Hidd el ő foglya a legjobban tudni hogy a cica egészségét tekíntve mi a jobb megoldás.

2014. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd el ivartalaníttatni most, ne várj vele! Egyébként vemhesség végéig lehet és nem kockázatos a műtét.
2014. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na....bejelentettem műtétre pénteken lesz. Nagyjából a hasa mérete és a kandúrok feltűnése alapján úgy saccolok 4 max 5 hetes vemhes lehet, mert egészen előző hét szerdáig, csütörtökig fel sem tűnt a hasa. Nem nagyon fűztek különösebb kommentárt a vemhességhez, így is a normál áron, 13500 Ft-ért műtik. Remélem jól fog sikerülni.. Drukkoljatok!
2014. aug. 5. 15:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztosan minden rendben lesz! Jól döntöttél!
2014. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!