Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tüsszög a 4 hónapos cicám?

Miért tüsszög a 4 hónapos cicám?

Figyelt kérdés

4 hónapos cicám tegnap óta sokat vakarózik és olyankor tüsszög. Magától nem tüsszög, csak ha nyalogatja magát, vagy szimatol. És tényleg sokat vakarózik. Van benne bolha, de nem vakarózott eddig ennyit, szinte egyáltalán.

Ma veszek neki valamilyen bolha irtó cseppet.

(Amúgy be van oltva, nem taknyos, nem folyik orra, szeme, eszik rendesen.)



2014. aug. 5. 06:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A macska szaglása nagyon érzékeny, ezért érzékeny akár a távolban használt illatosító spray-re, esetleg ha használtál nála bolhairtó spray-t. De az öblítővel mosott ruha illata is irritálhatja.
2014. aug. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Beszéltem ma az orvossal. Azt mondta, lehet hogy minden a bolháktól van. Mikor hazahoztam még alig volt benne bolha, kézzel pusztítottam őket(párat), és akkor nem is vakarózott. Most meg egyre többet veszek észre. Amit tudok összenyomok (ez van..., nagyon hatékony gyógymód), de holnap veszek neki Advance, vagy valami más tényleg jó minőségúű cseppet, ezt javasolta az orvos. Ez jó fülatkára is, mert lehet az is van neki. De mindezt még az otthonából hurcolhatta ide. Lehet most kelnek ki a bolha peték, mert ez nem normális hogy mit össze vakarózik szegény.

Szóval irány az állatkórház, és egy jó bolhairtó csepp.


Köszönöm hogy válaszoltál! Amiket írtál, az is lehet gond. De majd ki fog derülni.

2014. aug. 5. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!