Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska gerincsérülése mennyi...

Macska gerincsérülése mennyi idő alatt gyógyul? Mik a gyógyulás kezdeti jelei?

Figyelt kérdés

A cicám alig tud menni,gerince sérült, de mind a négy lábát tudja mozgatni.


Van akinek volt ilyen állata, mennyi idő alatt jött rendbe?


2010. jan. 12. 17:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
Az én cicám hasonló helyzetben van (lásd gerincsérült cica kérdéseknél) én elvittem az állatorvoshoz most már háromszor vittem vissza,háromfélét mondtak a gyógyulás esélyeiről.Az enyém is tud menni sőt futni,ugrálni is,mégis bepisil és lehet,h ilyen is marad :( 500 Ft egy doboz cigi ára :S
2010. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Az állatorvosi kezelés nagyon drága!

Az enyém 2 hete sérült meg s azóta csak úgy tud megyegetni, hogy közben tántorog, összecsuklik.

Neked milyen gyógymódot adott az orvos? Mit csinált vele, hogy már futni tud?


Mennyi időbe telt?

Légyszi, kérlek, írj nekem!

2010. jan. 15. 19:49
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Ma voltam heréltetni a macskámat, megnéztem az árakat a falon, és vizsgálat+tanácsadás=1900Ft a miénknél. Na ne mondd már, hogy semennyid sincs! Akkor miből eszik? Amúgy lehet én vagyok a nyomorult, de mikor ilyen helyzet áll elő, hiába nem vagyok eleresztve, nem sírom tele a párnámat, ha azt az ötezret leveszem a számláról és mínuszba megyek. Vagy legalább add át valami rendes alapítványnak a szerencsétlent! Ne a sintéreknek. Ilyen hülye legyél, hogy két hete nézed,ahogy szenved!

2010. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Tegnap még evett, tegnapelőtt is. Szerintem valami nagyon komoly baja lehetett, mert a lábait tudta mozgatni, tehát nem bénult le. De menni eléggé tántorogva.

Hirtelen ma lett rosszul és meghalt.

Nekem volt olyan cicám, akinek a két hátsó lába lebénult, 2 hónap alatt meggyógyult. Ez olyan volt, mintha a központi idegrendszert támadta volna meg. Ki tudja agytumor vagy ilyesmi? Nem tudom.

Nagyon sajnálom:-((

2010. jan. 16. 15:10
 15/20 anonim ***** válasza:
Szegény cicának esélye sem volt hogy egy orvos segítsen rajta. Nagyon sajnálom őt, ezen felül no comment...
2010. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szegény cica még élhetne, ha te nem vagy akkora skót, hogy állatorvoshoz hidd. Ha drága lett volna a kezelés kértél volna altatást és nem kellett volna hosszú napokig még szenvednie.
2010. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem skót vagyok, egyszerűen nem lett volna mit enni. Most úgy alakultak a munkahelyek h ebben a hónapban nincs munkánk. Sajnos pont most jött ez is.

Nem szenvedett annyira mert azért dorombolt, evett, csak az utolsó 2 napban kezdett el gubbasztani. Szerintem a doki sem tudott volna vele mit csinálni. Úgysem altattuk volna el a cicát, mert az utolsó percig küzdöttünk volna, hogy maradjon meg!

Amúgy az egész éjszakát átaludta, és délelőtt felébredt és nagyon gyengén és furán viselkedett. Akkor már láttam rajta h enni sem fog, s valószínűleg meghal. Kb. 2 órán belül (ébredés után) meghalt, hirtelen, nem szenvedett sokat.

Hidd el, volt egyszer olyan cicánk, aki meg lett mérgezve gyomírtóval és kettőt el kellett altatni...nos ők tényleg nagyon szenvedtek!


Mindenkinek minden jót, és vigyázzatok a cicáitokra!


Ha valakinek gyanúja van, mi lehet a cica baja, szívesen venném, mert a neten sem tudtam rátalálni, a gerincbetegségekről keveset és csak orvosi latinnal megspékelve, amit persze nem értek!

2010. jan. 17. 12:54
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Te nyomorult, hát mi baja lehetett! Megáll az eszem! És még most sem azt mondod, hogy tanultál belőle, legközelebb nem hagyod szenvedni, hanem:jaj hát a doki se tudott volna mit csinálni. Te mit szólnál, ha elbszna egy autó, két hétig kúsznál-másznál, aztán meghalnál és az emberek megvonnák a vállukat, hogy jaj, hát úgy is meghalt volna?


Az a macska még élhetne! Nekem is volt gerincsérült macskám, ellátást is kapott orvostól, és már csak annyi emlékeztet az egészre, hogy kacska az egyik lába. Ha meg nem viszem orvoshoz, akkor egy domb emlékeztetne rá a kertben!


Ha tetszik, ha nem skót vagy! ha nagyon akarja az ember meg lehet oldani! És a leggusztustalanabb az egészben, hogy még arra is sajnáltad a pénzt, hogy legalább megkérdezzél telefonon egy orvost! Meg se akartad adni neki az esélyt. Neked nem kellene többet macskát a kezedbe adni.


És csak ne nyugtasd magad, mert a macska fájdálmában is dorombol.

2010. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon kegyetlen volt a cicával szemben.

Én épp a hét elején vittem állatorvoshoz a cicánkat, valami enyhébb gerincsérülése volt. Kapott egy injekciót, ami fájdalmat csillapít és segíti a sérülés begyógyulását.

Amikor észrevettem, hogy alig tud menni és nyöszörög, utána 1 óráig se tudtam volna nézni, ahogy szenved, nemhogy két hétig.

Csak az vállaljon háziállatot, aki tisztában van a felmerülő költségekkel. Mert minden állat bármikor lehet beteg, és állatorvos nélkül esélytelen a helyzetük.

2012. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Fastfox1978 válasza:
100%

Nem hiszem el hogy vannak ilyen emberek ! RÖVIDEN: IDIÓTA !!!

Én inkább nem eszem, de a macsek legyen rendben ! Mi a fontos ?

Az hogy AKIT SZERETSZ RENDBEN LEGYEN, VAGY HOGY A TE BELED TELE LEGYEN ??? Ezek után a lelkiismereted a helyén van, és TÜKÖRBE TUDSZ NÉZNI ???

Most te gondoskodtál róla, vagy Ő rólad ??? Remélem veled is így bánnak majd !!!!

2014. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!