Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő, ha a kiscicámat...

Mi a teendő, ha a kiscicámat megcsípte egy darázs?

Figyelt kérdés

Kb. félórával ezelőtt csípte meg a lábán. Nyaldossa (innét tudom, hogy ott) és látszik rajta, hogy ég neki. Annyira nem durván, mivel nem sír, meg ilyenek, de szeretnék óvatos lenni. A cica 4-5 hónapos.

Mi csinálhatok vele? Lehet adni neki ilyenkor embereknek gyártott kalciumot kis mennyiségbe? Esetleg embereken is alkalmazott valamilyen kenőcsöt (pl. Fenistil)? Vagy mi a teendő ilyenkor?



2014. aug. 7. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskámnak is a mancsát csípte meg nemrégiben egy darázs. Én ölbe vettem a cicát, beborogattam a lábát langyos (hidegebb mint melegebb) vizes zsepivel. A duzzanat ugyan csak másnapra múlt el, de nem égett neki annyira.
2014. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
ecetes víz is nagyon jó,ugyanúgy mint az embernél,majd beborogatod hideggel,hogy a duzzanat lemenjen
2014. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Állatorvoshoz kell vinni és majd az neki állatoknak való gyógyszert. Ha állatot tartasz, akkor ne spórolj az állat gyógyításán.


Az enyémet az állán csípte meg egy darázs, azonnal rohantam vele orvoshoz. A doki szerint szerencsénk volt.

2014. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mutat allergiás reakciót, és másnapra elmúlik, nem kell állatorvoshoz vinni.
2014. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
nézd meg,hogy nem maradt-e benne a fullánk.Ha igen,szedd ki,és ecetes vizes borogatás, is jót tesz,de ha rászorítasz egy fél hagymát pár pecig,az is.
2014. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ! Jól van a cica, borogatom a lábát :)

Harmadiknak csak még annyit hozzáfűznék, hogy szerintem az egy kicsit másabb helyzet. Mivel az álla sokkal érzékenyebb hely, mint a mancsa, szóval az érthető is, hogy veszélyesebb.

2014. aug. 7. 20:01
 7/8 anonim válasza:
65%
Ha van otthon Calcimusc itassál vele vízben vagy tejben, leviszi a duzzanatot és figyeld, nehogy allergiás reakciót kapjon a csípés miatt, de a Calcimusc jó arra is! ha legyengülne, akkor egy kis cukros tejet itass vele, helyrehozza! :)
2014. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 könyvsorozatzene05 válasza:
80%
Kinti cica, vagy benti cica? Ha kinti, akkor semmi baja se lesz, viszont ha benti, próbáld meg lóbalzsammal, emberekr is ezt szokták tenni. És az ecetes-vizes borogatás is hatékony. Jobbulást a cicusnak! :)
2014. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!