Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire veszélyes egy ilyen...

Mennyire veszélyes egy ilyen súlyos férgesség?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy üzletünk, elég nagy kerttel. Sok errefelé az egér/patkány, így mindig is voltak cicák. Most sajnos csak egy van, hárman voltak, de kettő eltűnt, pedig ivartalanítva voltak. Ez a cica nem volt ivartalanítva, hát vemhes is lett. Féregtelenítve lett 2 hónapja. Most, a nagy pocakjával járkál, gondolom keresi a helyét. És egyszer csak azt vettem észre, hogy valami fehér izé kilóg a fenekéből, aztán le is esett a földre, és mozgott! (életemben nem láttam még ilyet, mert mindig megpróbálunk odafigyelni az ilyenekre.) Gondolom a sok egértől, és vemhességtől most könnyebben elkaphatta. Kérdésem az, hogy mennyire veszélyes ez a vendégekre nézve? (abban a pillanatban, hogy észleltem a dolgot, adtam neki féregtelenítőt, és felhypóztam mindent, ahol járhatott-ülhetett).

(Kérek mindenkit, a kérdésre válaszoljatok, miután megszülte a 3 kiscicát (ultrahangon a doki azt mondta ennyi van benne), el fogjuk vinni kiivartalanítani, ahogyan a többit is, bár sajnos ezen a helyen gyorsan fogynak a macskák...


2014. aug. 10. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A férgesseg naygyon veszélyes, a macskával való érintkezés során akár a szívférgességet okozó élősködő is. Viszont a féreghajtóval is vigyázzatok, elvileg azt csak 3 havonta lehet, mivel egyébként méreg, ráadásul nem gondolom, hogy a magzatokra nézve egészséges lenne. Ha 2 hónapja volt féregtelenítve, akkor nem szabadna még újra férgesnek lennie, még akkor sem, ha egerészik. Az en cicáim egytől egyig egerésznek, de bőven elég nekik negyedévente a féreghajtó. Szerintem látogass el dokihoz, akár cica nélkül is, és kérd ki az ő véleményét is, ő tud csak biztosat mondani.
2014. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Medvi ***** válasza:
Nem kell ennyire megijeszteni, a vendégekre abszolút nem veszélyes a cica férgessége, hacsak nem szoktak a földről enni nálatok vagy a cica tányérjából, vagy a padlót nyalogatni. Ha már be is adtad neki a féregtelenítőt akkor meg is oldódott a probléma. Valószínűleg galandféreg lehetett, az szokott így lógicálni a fenekükből. Amelyik cica egerészik az időnként bélférges lesz, de a Drontal tabletta minden fajta bélférget kiirt, a szívférget elsősorban kutyák terjesztik, és csak rácsepegtető oldattal lehet kiirtani és szúnyogcsípés útján terjed.
2014. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egerekből, patkányokból rendszeresen elkaphatják a férgességet a cicák. Leggyakoribb a kicsi 1-2 cm-es hosszú kb 3mm vastag fehér féreg ami egérből származik. Bár elég gusztustalan, emberre nem veszélyes, rendszeres féreghajtózással kiküszöbölhető.
2014. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valószínűleg az egérből származó féregfajta lehetett, annak a leírása stimmelt. (meg a galandféreg is, lehet ugyanaz, nem tudom, csak azt, hogy van kb. 6-7 féle féreg de nagyon nem tanulmányoztam őket:D)

Már nem találtam semmi furcsát a macskám körül, se ott, ahol feküdt/ült. Én is gondoltam arra, hogy a kiscicáira veszélyes lehet, főleg, hogy pár napjai (max 2 hét) van hátra neki elvileg.

Remélem, nem lesz semmi komplikáció, de szerencsére a doktornőnk akár éjjel 2-kor is képes minket fogadni, ha valami bajunk van.

2014. aug. 11. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!