Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti felismeritek a bélelzáródás...

Ti felismeritek a bélelzáródás tüneteit?

Figyelt kérdés

Mert mi 2 nap alatt majdnem elveszítettük a macskánkat, és csak azért maradt életben, mert csütörtök délután és szombat hajnal között a 3. rendelőbe vittük el, ahol épp az utolsó pillanatban rájöttek, mit is kell tenni. Ezt csak amiatt írom le, hogy ha bárki hasonló cipőben jár, hátha segít rajta. A cica csütörtökön nem akart enni (egyébként 9 hónapos cicáról van szó). Kicsit fura volt, visszavonult és passzív volt. Párszor hányt de csak vizet. De amúgy dorombolt, stb, csak nem volt játékos kedvében. 17 órától rendelt a doki, átvittem. Elmondtam mi van, és hogy én nem láttam wc-zni sem, csak inni. Megvizsgálta, annyit mondott, üres a gyomra és tele van kakival, kapott gyulladás csökkentőt és B vitamint szuriban, amit nagyon utált. Ja, a hője 37,7 volt, kicsit alacsony. Haza adot nekem 2x-i alkalomra paraffin olajat, hogy hátha meghajtja, ha beszorult. Az első adag sajnos felül jött ki, mert megint tócsa várt péntek hajnalban, de olajfoltot hagyott, tehát a parafint kihányta. De onnantól már nem hányt semmit, viszont mivel sem enni, sem inni, sem wc-zni sem akart már, felhívtam a dokit. Azt mondta, hogy el kellene vinni uh-ra, de neki nincsen készüléke. Ahova akartam vinni, ott pont elromlott :((( délután volt egy másik rendelő, ahova elvihettem ultrahangra. Nagyon sokáig vizsgálták, borotválás, szuri stb, de nagyon ki volt akadva, nagyon megharapta az asszisztenst (ketten nem tudták lefogni), így én segítettem és be kellett bódítani, mert nem lehetett máshogy megvizsgálni. Legalább 15 percig ultrahangozták, de az égvilágon semmit nem láttak. Szuper gondoltam, hazajöttünk, kicsit szédelgett a drágám. Akkor eszembe jutott, mi van, ha szőrlabda van a gyomrában. Elrohantam pasztáért, azt beadtam este 22 órakor. De 3 órán át semmi nem történt, mikor hajnal 1 kor elkezdett hányni, valami irtózatosan bűzös barna folyadékot. Utána pedig elment az alomhoz és pisilni akart, meg is örültem, hogy hátha jobban van, de annyira sokáig pisilt, hogy mikor jobban megnéztem, láttam, hogy már a feje az alomtartóra van hajtva. Ekkor felvettem és láttuk, hogy el van nehezülve, nincs teljesen magánál. Hála Istennek, tudtuk, hogy Pestszentlőrincen van a Nonstop Állatklinika. Kocsiba be és rohan, ott felcsengettük az ügyeletest. Mondtuk, hogy félholt állapotban van, eldaráltuk, mi történt tegnap óta. Mondta az orvos, hogy tényleg nagyon rossz állapotban van a cica, idegen testre gyanakszik és két kockázatos dolog közül kell választanunk.

(Mindjárt folytatom, csak olyan régóta írom, hogy félek, elúszik az egész szöveg)


2014. aug. 10. 17:40
 1/7 A kérdező kommentje:

1. Vagy most azonnal hív egy sebészt, és felnyitja a cicát altatásban-de ez amiatt kockázatos, hogy eleve nagyon rossz az állapota és nem biztos, hogy túlélné az altatást, plusz lehet, hogy nincs is elzáródva a bele

2. Megnézzük sima röntgenen, és ha semmit nem látunk akkor sem, akkor kontraszt anyagot adunk neki és várunk 6 órát, amikor újra megnézi, hogy nincs-e valahol elakadva a kontraszt anyag, és így biztosra mehetünk. De ez meg azért kockázatos, mert mivel nem tudjuk, mi baja, nem biztos, hogy 6 óra múlva is életben lesz. Ja és hozzáteszem, ekkor már csak 36 volt a hőmérséklete.

Mi az utóbbit választottuk. Jól tettük, mert reggel, mikor telefonáltunk, már a cica az infúzió miatt nem volt közvetlen életveszélyben. Viszont a kontrasztos rtg még nem mutatta ki, bár a vékonybélnél lelassult az anyag. Pár óra múlva felhívtak, hogy most már biztos, hogy valami a vékonybélben van, mert onnan sehova tovább nem megy az anyag. Műtétet elvégezték, hálisten nem volt még elhalva az a rész, de egy fehér dugót vettek ki egyben a cicából. Ez egy játéknak a része volt, kb hüvelykujj körömnyi nagyságú. Hogy nyelte le egyben, nem tudjuk. Most már tök jól van, de csak holnap fogják étellel kínálni és jó lenne, ha wc-zne is és akkor végre hazajöhet. Meglátogattuk, nagyon feldobódott egyből. Kicsit hisztis, mert az asszisztensnek morgott, mikor megfogta, de nagyon meggyötörték a 3 nap alatt, úgyhogy nem csodálom. Amúgy annak is az ölébe megy, akit 5 perce látott először.

Azért írom le ezt, hogy segítsek, ha bárkinek ilyesmi tüneteket produkál a cicája/kutyája, én nagyon ajánlom, hogy egyből röntgent kérjen és ne ultrahangot!!! Ha mi akkor hajnalban nem visszük be, már nem élne!

2014. aug. 10. 17:50
 2/7 Medvi ***** válasza:
100%
Köszi, hogy leírtad, ügyesek voltatok, megdicsérlek benneteket. Örülök, hogy jól van a cicus. Bárcsak minden cicatartó ilyen felelősségteljes lenne...
2014. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, de azért sok mindenen múlott... mondjuk én azt nem értem, hogy minket miért uh-ra küldtek először és miért nem egyből a röntgent mondták.... na mindegy, épp megúszta még.

De egyébként ha valaki tud még éjjel-nappali ügyeletet, az leírhatná. Mert én pl azt hittem, a Felicavet éjjel nappali és nem. Szerencse, hogy tudtunk erről a rendelőről. És ha nem itt laknánk Pesten, pl én nem tudom, mi lett volna...

2014. aug. 10. 23:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Budapesten : Budan: Juhász allatklinika 0-24

. és a 13ker.-ben: Lehel úti allatkórhaz 0-24

2017. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azt meg tudnád mondani, mennyibe került ez a műtét?
2017. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mienknek is volt kiskorában, ő se volt még egy éves, amikor elrágcsálta egy fürdőruha kötőjét, egy kb. 80 centis műszálas pántot, ami műszálas cérnával volt végigvarrva és hiába rágta kétcentis darabokra az egészet, a cérna egyben maradt és a cérnára felfűzött kétcentis pántdarabok blokkolták a beleket. Ő is gyorsan letargiába zuhant és nem evett, nem mozgott, a Lehel úti állatkórházban mentették meg elég borsos összegért, másfél évtizede volt 25000. Aztán időskorában volt még egyszer ilyen, hogy elkezdte enni az almot és már túl későn vettük észre, hogy nassolja a köveket és ezzel egy időben nem is kakilt. Ez a kőevés valószínűleg azért alakult ki, mert vesebeteg cicáknak való tápot kapott és lehet hogy vitamin/ásványianyag hiányos lett tőle.
2020. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy leírtad
2020. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!