Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bélelzáródás?

Lehet bélelzáródás?

Figyelt kérdés

Ma séta közben a kutyám LEHET hogy lenyelt egy botot, kb. 10 centi hosszú volt. Soha nem szokott semmit megenni, de játszott a bottal, és amikor szóltam neki hogy indulás olyan hirtelen akart jönni, hogy szerintem véletlen lenyelte. Azonnal odamentem, lenyúltam a torkáig, de nem találtam ott semmit. Volt mellette két kis bot, de azokról nem tudom, hogy az volt-e vagy sem. Aztán játszottunk még lent egy órát, semmi baja nem volt. Hazajöttünk, olyan 3-4 órával később kapott kaját, befalta az egészet. A baj most jön, kb. 10 perce kihányta az egész vacsit egyben, jókora adag volt, de ahogy néztem a "termést", egyáltalán nem rágta meg, sajnos ez rossz szokása. Felhívtam az állatorvost, azt mondta ha reggelig nem javul vigyem be. Természetesen ha éjjel valami nagy gáz van taxiba vágom magunkat és irány az ügyelet. Kicsit kedvetlen, de a lakótársam szerint a hányás miatt, amiben azért lehet valami... Most alszik az ágyam mellett a földön, valamiért nem ment a helyére.

Lehet bélelzáródás? Ha az, mire kell számítanom? Van valakinek tapasztalata? Mire figyeljek reggelig, illetve van olyan módszer amivel az elzáródást ki lehetne zárni?


2013. nov. 12. 22:07
 1/10 Akiteki ***** válasza:
77%

Bottól nem valószínű, hogy bélelzáródása lenne. Az lehet, hogy lenyelt belőle valamennyit és irritálja a gyomrát. De majd a gyomorsav megoldja. Bélelzáródást a nem emészthető dolgok szoktak okozni. Pl. nylonzacskó.

Diagnosztizálni csak röntgennel lehet.

Azt figyeld, hogy kakálni tud-e reggel. Ha igen, akkor nincs gond.

2013. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, most a helyére is ment, remélem alszik szépen reggelig! Nagy mamlasz, de hát férfi, borzasztóan tud szenvedni. :)

Egyébként röhej, hogy lassan jobban bízom bennetek a gyakorin, mint a saját állatorvosunkban, aki amúgy nagyon jó fej, de most is csak hümmögött, meg azonnal műteni akarta több tízezerért ha reggelre nem javul... És persze ilyenkor engem is sokkal jobban felidegesít, azt meg véletlen sem mondta volna, hogy bélelzáródás általában idegen anyagtól van és majd a gyomorsav megoldja... Csak az állatkórházban bízom (bár két óra buszozás innen), csak ők meg nincsenek ilyenkor. :(

2013. nov. 12. 22:19
 3/10 Akiteki ***** válasza:
Láttam meg bélelzáródásos kutyát. Próbál kakálni és nem tud. És kihány mindent. De akkor sem kell azonnal műteni, az ismerősöm kutyája csak két nap múlva lett megműtve, mert nem volt benn az az orvos, akiben bízott.
2013. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha szelek vannak az azért jó jel, ugye?
2013. nov. 13. 00:26
 5/10 Akiteki ***** válasza:
Hát ezt nem tudom. Máskor szokott szellenteni? :) Akkor igen.
2013. nov. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha megnyomod a hasát és sír meg próbál odakapni akkor valószínű valamit megevett ami nem jön ki. Próbálkozhatsz hashajtóval. Vagy bár nem valami kellemes megoldás de fel kéne nyúlni a kutyusba.
2013. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ha nem jó semmi akkor irány a röntgen
2013. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyám egyszer egy alkaromnyi fű hurkát hányt ki a szőnyeg kellős közepére, mondanom sem kell mennyire bepánikoltam, de utána semmi baja nem volt, láthatóan megkönnyebült, és jött ment. Figyeld, hogy tud-e kakilni. Egyébként ha csak nem egy zsebkutya, semmi baja nem lesz egy pici fadarabtól. Sajnos saját tapasztalatból mondom, hogy elég ritka a jó állatorvos, akkora baromságokat tudnak mondani néha, hogy a fülem kettéáll. Mi csak oltatni járunk a helyi dokihoz (azt csak nem b*ssza el, bár az imizolt spec rossz helyre adta, lett is egy tályog a kutya oldalán amit aztán borogathattam egy hétig) ha komolyabb gond van én inkább az állatklinikára megyek, ott nem csak ránézésre kúrálják a kutyákat, bár az ára is borsos.
2013. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kutyámat pár hete műtötték a második bélelzáródásával. Először elég rosszul volt, de az infúzió után jelentősen jobban lett. Az első kontrasztos röntgen vasárnap este volt, ami után az mondták, úgy néz ki van benne valami, de mivel jó állapotban van a kutya, most nem műtik meg, holnap reggel vigyük vissza. Másnap direkt csináltattam még egy röntgent, mert a kutya annyira jobban lett az infitől, ráadásul a kaja sem jött vissza belőle, hogy felötlött bennünk, nem-e csak egy komoly bélgyulladás, mint az öcsémék yorkiejánál volt (ő is állandóan hányt, mégsem ileus volt), de a jó állapot ellenére akkor már tuti lett a dolog. A kontrasztanyagnak már a vastagbélben kellett volna lenni, de megállt a vékonybél alsó részén. Nálam egyébként ez már a negyedik ileus volt, amit a kutyáim összekalapáltak az évek során, és egyszer volt egy olyan (az előbbi kutya első műtétje), ahol az egyetemen a Németh doki gyanúra tette fel a műtőasztalra, mert még a kontrasztos röntgen sem volt egyértelmű. Az eredmény: egy műanyag vacak okozta részleges bélelzáródás. Ahogy utólag mesélte egy doki, ez a legrosszabb, mert a műanyag nem ad röntgenárnyékot a részleges elzáródás miatt még a kontrasztos röntgen sem mutat egyértelmű jelet, így nehéz diagnosztizálni. Egyébként a faág miatt is lehet műteni kell majd, hallottam már hasonlóról. Nálam műtétek után különösebb gond nem volt, még fájdalomcsillapítót sem kaptak. Egy ideig csak pépeset ehet ilyenkor a kutya és a csontot hosszabb ideig kerülni kell.
2013. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja! Azt elfelejtettem, hogy nálam szerencsére csak sima bél illetve gyomor metszések voltak, belet szerencsére soha nem kellett kimetszeni, így a fentiek a bélelhalásos esetekre nem állnak.
2013. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!