Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Levágtam a macskám körmét,...

Levágtam a macskám körmét, lehet belőle gond?

Figyelt kérdés
Azt mondta az állatorvos, hogy nem fáj neki,de vérzett és nem teljesen tövig vágtam le neki,de most isszonyatosan aggódok. 14/l

2014. aug. 11. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

nézd meg, ha még most is vérzik neki, akkor az bizony baj (az állatok el is vérezhetnek ettől) ha már nem vérzik akkor nincs gond, de legközelebb vagy ne vágd ilyen rövidre, vagy kérd ki egy szakértő segítségét (pl kozmetikus vagy az állatorvos is megtudja mutatni meddig szabad levágni a körmöt)


a kozmetikusoknál pl van egy forrasztó pisztoly szerű eszköz, amivel "összeforrasztják" a karom végét, így állítva el a vérzést

2014. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha vérzett, az gáz. Nemhogy tövig nem szabad levágnk, hanem épphogy csak a végét szabad lecsipni. És mivel vágtad? Remélem nem sima ollóval, mert azzal csak tönkre teszed a körmét. Speckó karomvágó kell, amivel nem nyomod össze a belül üreges részt. Minek vágtad le, pláne így, hogy fogalmad sincs róla, hogyan kell? Dokihoz elviszed, mehmutatta volna, vagy legalább előtte tettel volna fel kérdést. A macskák körmét nem kell vágni, koptatják maguknak. Jobb lesz, ha elviszed dokihoz, mert nagy eséllyel ezt fertőtleníteni és kötözni kell.
2014. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy ez csonkítás? És szegény macska még hagyta is magát. A macska karommal születik, és nem véletlenül. Ha nem akarod, hogy karmoljon, ne csinálj olyat, hogy karmoljon, ha a bútorokat félted, gondoskodj a bútorok védelméről, de ne csonkítással. Ha az anyád lennék, te gyerek... komolyan...
2014. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem teljesen tövih vágtam le de egy kicsit vérzet, most fertőtlenítettem és holnap el is viszem dokihoz
2014. aug. 11. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Lakásban él? Akkor kaparófát kell neki venni. Ha kertes házban akkor ő kint megoldja magának. Miért tetted?
2014. aug. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!